Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma deca su u vratine i u kanak udarili da znaju.Sad neka uđe kod mene koliko je on "izmerio"Da je čovek,ja bih udario kočiće da zna-ovako nek se misli.Još radi u arendu i još se kurči.Inače 8000 je geometar.
Sve imam nacrtano u santimetar.Ja ga sad čekam da uđe 3,5 metra.
Ja mislim da je bio red I njega da pozoves kad je bio geometar ovako si merio za sebe a to po meni nista ne znaci ako komsija nije bio tu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ako si merio bez njega i uđeš kod njega može da te tuži i dobiće. Imaš opciju da on pred svedocima se saglasi sa tim što je izmereno ili da ga tužiš.
 
Kako moze da ga tuzi i jos da dobije ako Zoran obradjuje svoje? Znaci nece on da udje u tudje vec samo da obradi ono sto je njegovo. Mada, u kakvoj zemlji zivimo nista nas ne sme ni iznenaditi.
 
Ja sam uvek obavestavo komsije. Nrko dodje neko ne. Uvek je nezgodno kada se pomeras na njega, nije pozvan na merenje a on ti ne veruje. Kada su ok ljudi onda je sve lako. Sa alavima je teško.
 
Obavestim komšije koje znam, koje ne znam ne obaveštavam već udarim kolac i ukopam kamen.Pre par nedelja merile komšije i zvale mene kao međaša da odem na lice mesta.Odmah sam poneo burgiju i kamenje, pitao da li se slažu sa time, ukopali nakon merenja i sve u redu, nema problema.
 
Може бити и тужбе и може да се добије ако се правилно примени закон. Зоране, најбоље је да на време поразговараш са (добрим) адвокатом.



Колико ми је познато, својина се може стећи и на туђој имовини уз одређен проток времена, који је регулисан законом. Нпр. уђе се на нечије имање и од његовог материјала озида грађевина на његовом земљишту (узмимо за пример да је власник отпутовао негде у Аустралију на дуже време). После времена прописаног законом стиче се право над том имовином (наравно, потребна је тужба према власнику јер је пресуда правни основ да се новостечена имовина укњижи).

И мани је било невероватно када сам ово сазнао.



Опет кажем, види ти са добрим адвокатом који врло добро познаје ову материју (одржај) јер ће те то мање коштати здравља и новаца ако претрпиш неко изненађење.
 
Negde sam procitao da za to pravo treba da prodje 40 god kako si na toj parceli

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Много мање времена треба. Мислим да се примењује Закон о својинским односима.
 
Мислим да треба да прође 10-так година да се стекне право својине.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Зорге, пре 7 година су кише направиле хаос у том делу херцеговине чак је било великих проблема и у гацку. Од кад је направљен тунел којим се заобилази чемерно изгори и све је крпљено али је проблем остао.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Мислим да треба да прође 10-так година да се стекне право својине.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.


Од прилике толико.

Ево овде се може прочитати где је укратко објашњено:

https://www.paragraf.rs/100pitanja/prava_gradjana/sticanje-prava-svojine-odrzajem.html

Ипак, понављам, треба упослити адвоката!
 
Дрсоле, наравно да треба ићи преко адвоката. Има случајева да су трактори остали код једног у породици да раде а дели их неколико чланова. Кад је хтео да их замени за друге сетили се рођаци да имају ту део. Један члан их је користио и одржавао а сад би сви део. Прошло више од 10 година и адвокат му је рекао да мора да иде све преко суда да би били легално његови. Он неће да тужи већ купио други трактор а два му стоје не раде. Па чека развој ситуације.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Био скоро? Јесу л' санирали оно клизиште испред споменика?
Nisam bio skoro ali mislim da je kliziste sanirano . Bude ekstra muzicki festival tamo sve bolji ali ove godine je zbog korone preskocen. Prasuma Perucica je nesto nevidjeno jos ako odes na kampovanje sto nije dozvoljeno nego samo obilazak u pratnji vodica
 
Дрсоле, наравно да треба ићи преко адвоката. Има случајева да су трактори остали код једног у породици да раде а дели их неколико чланова. Кад је хтео да их замени за друге сетили се рођаци да имају ту део. Један члан их је користио и одржавао а сад би сви део. Прошло више од 10 година и адвокат му је рекао да мора да иде све преко суда да би били легално његови. Он неће да тужи већ купио други трактор а два му стоје не раде. Па чека развој ситуације.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.


Не мора да значи да би чекање развоја ситуације било корисно. Шта ако супротна страна предузме одговарајуће радње и запетља стање додатно. Кажем, такве ситуације угрожавају новчано стање, а пре свега здравље.

Ипак треба предузети одговарајуће кораке на време и на прави начин.

Имао сам имао ситуацију где ми је направљена штета од пар хиљада евра (и уз то је угрожена и јавна безбедност, али је наш систем такав да награди починиоца) и изгубио сам „чисту“ парницу и још ме коштало близу 1000 евра.
 
Наравно да може. Човек им је скренуо пажњу да ће све што је он заменио и уградио скинути па нек остатак продају у старо гвожђе и колико добију деле. За сада тишина.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh