Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni tu nije jasno štošta,recimo pola moje pola tvoje ,tebi ne treba i ne tražiš ništa još si reko radi sa njim ako imaš šta,ja radim ,kvarno popravljam održavam meni služi i ja ga koristim ,ali je logično da je i dalje pola tvoje,ja radio ,pokvario popravio zamenio pokvareno i istrošeno,i sad ti nemaš ništa,totalno ne logično da ostaješ bez ičega ,gume propale ,ja radio sa njim i dalje mi treba metnem nove i sad je moje.Nemere.
 
Ако не верујеш распитај се. Тражи одма а не после кад су уложене паре да се доведе у радно стање.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Саво ниси у праву. Како је реч о својинским односима увек је добро да се зна власник (у овом случају савесни власник – мислим у случају стицања својине одржајем).

Ако је реч о возилу (трактор нпр.), он ће временом једноставно пропасти од стајања и вредност ће бити никаква. Ако га савесно одржаваш и користиш имаће нову (већу) вредност од те „никакве“ цене запуштеног возила.

Онда се појави неко које био сувласник и на терет твога рада и улагања тражи пола од те веће вредности. То је још мање логично.

И ево колега је већ написао како то треба. Својинске односе решити на време, али и одржавање и сличне ствари такође.
 
Oni izmedju sebe odavno imaju ne rasciscene racune po drugim pitanijima.
Čuo sam ali to mene ne zanima.Ja sa njima nemam ništa.Jedino sada imamo jednu parcelu na bočarski gde je Arsen kupio ili radi u arendu ali je prethodni vlasnik udario kočiće u put.Sada kad moji odu da beru samo neka gledaju da li je ušao kod nas-Mene zanima moje a tuđe mi ne treba
 
Ako si merio bez njega i uđeš kod njega može da te tuži i dobiće. Imaš opciju da on pred svedocima se saglasi sa tim što je izmereno ili da ga tužiš.
Nisi me razumeo.Mi znamo gde su granice.Javili smo mu telefonom koliko smo mi ušli kod njega,koliko on kod nas.
Mi kad oremo znamo dokle treba da idemo a on nek se misli kako će a evo i razloga zašto sam rekao deci da tako postupe.Samo da napomenem i da smo geometra slikali.
-dolazili su 2 puta na kuću da nas uznemiravaju.Ja sam em operisao tumor i još sam srčani bolesnik.Nikad u životu nisam imao prilike da mi neko preti tužbom.Nije mi bilo nimalo sve jedno i još da mi uzme oko 400E iz džepa.Još mogu da ga tužim za uznemiravanje.
-Tražili su da im platimo kukuruz za 3 godine,geometra (a oni uopšte nisu merili ),za površinu koju samo oni znaju i koja nije tačna.Sve u izgovoru što je njih tužio njihov međaš sa druge strane inače ne bi nas dirali.
-Sigurno ću ih tužiti ako uđu kod nas-po njihovim podacima (ne znam kako su do njih došli)-jer su igrali na kvarno što izuzetno mrzim.Imam veliko poverenje u ljude i ako se razočaram,naći ću način da uzvratim.
Eto to su razlozi zašto ih nisam zvao da vide gde su granice.Oni i sada ne veruju u naše mere jer im se izjalovilo da pola duga što treba da plate ne mogu uzeti od nas-što im je bio cilj.
 
Ipak mislim da si bio duzan da ga pozoves mozda ne njega ali vlasnika parcele si trebao da pozoves pa da mu on onda objasni dokle je njegovo jer ovako kako si ti uradio je kao kad bi ti oterao prikolicu kukuruza na silos a gazda da meri bez tebe i kaze ti imas toliko i toliko

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Na taj zakon vjerovatno racunaju ,neki, da se izbjegne povrat nekretnina gruntovno na tzv strancima npr Svabama,Turcima a koji nisu sudski trazili . Samo ja sam cuo da je u pitanju 40g.
 
А вандали, илири, готи, визиготи, келти,татари,хуни, авари...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ipak mislim da si bio duzan da ga pozoves mozda ne njega ali vlasnika parcele si trebao da pozoves pa da mu on onda objasni dokle je njegovo jer ovako kako si ti uradio je kao kad bi ti oterao prikolicu kukuruza na silos a gazda da meri bez tebe i kaze ti imas toliko i toliko

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Barbula mislim da ne shvatas Zorana. On je izveo geometra jer mu je ovaj reko da je vec izvodio geometra, a bez njegovog znanja. Na osnovu toga mu pretio. Zoran da bi proverio te tvrdnje izvodi geometra. Onda se naknadno ispistavlja da je taj hteo da ga izvacari na blef i da nista od toga nije tacno. Sta sad treba Zoran da mu se izvinjava i da ponovo zove geometra i tog medjasa jer se ispistavilo da je medjas lagao? Jedino moze da ga izvede u setnju po mesecini bez svedoka.
 
А вандали, илири, готи, визиготи, келти,татари,хуни, авари...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.




Ето и то смо решили и нашли све потражиоце имовине (скоро све).

„ Благословене многе ручице, проклете многе гуз..е." (народна умотворина).

Када се људи сложе ево решења... :)

Само да сазнамо откуд тих 40 лета за стицање својине одржајем.
 
Не примећујем зашто је битно да некога позива на размеравање. Ако је све укњижено, све је чисто и јасно.

Проблем је ако је неко некоме заузео део њиве и то дуго обрађује и позива се на то право и тиме жели да се „мало“ прошири. Само што је мало вероватно да то може закупац него власник суседне њиве.
 
Pa na primer zato sto ni on nije njemu verovao pa je izveo geometra zasto bi onda njemu neko drugi verovao i na osnovu cega, normalno je da ako sa nekim delis nesto da delite zajedno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Barbula mislim da ne shvatas Zorana. On je izveo geometra jer mu je ovaj reko da je vec izvodio geometra, a bez njegovog znanja. Na osnovu toga mu pretio. Zoran da bi proverio te tvrdnje izvodi geometra. Onda se naknadno ispistavlja da je taj hteo da ga izvacari na blef i da nista od toga nije tacno. Sta sad treba Zoran da mu se izvinjava i da ponovo zove geometra i tog medjasa jer se ispistavilo da je medjas lagao? Jedino moze da ga izvede u setnju po mesecini bez svedoka.
Ma razumem ja njega ali ti ne razumes da je on sad isto uradio kao i taj komsija, zasto bi on sad njemu verovao na rec, i tu nista nije uradjeno dok jos jednom ne izadje geometar i oboje budu prisutni jedino sto je sad Zoran miran jer zna da nije naisao na njegovo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh