Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa jeste sve uknjizeno , ali geometar se zove da se pronadju fizicki tacke a ne da se provjerava stanje.
 
Ipak mislim da si bio duzan da ga pozoves mozda ne njega ali vlasnika parcele si trebao da pozoves pa da mu on onda objasni dokle je njegovo jer ovako kako si ti uradio je kao kad bi ti oterao prikolicu kukuruza na silos a gazda da meri bez tebe i kaze ti imas toliko i toliko

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ja do juče po podne nisam znao da on radi u arendu inače bih sasvim drugačije razgovarao-u stvari ne bih ni razgovarao.Ta je zemlja dugo u arendi.Jedno vreme je vlasnik bio i moj nesretno postradali brat.Pokušaću da nađem vlasnika i da ga pitam da da meni u arendu ako hoće.Vlasnik je preminuo pre par godina a sada je izgleda zemlja na unuka.Vlasnici zemlje nas nisu kontaktirali,što bi bilo normalno u ovakvim situacijama.Možda ne znaju ništa.
 
Pa na primer zato sto ni on nije njemu verovao pa je izveo geometra zasto bi onda njemu neko drugi verovao i na osnovu cega, normalno je da ako sa nekim delis nesto da delite zajedno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ne mora on meni da veruje.Ja imam od geometra crtež sa merama parcele.Da li si pročitao moje obrazloženje zašto smo tako postupili.Ja mislim da mu ni ti ne bi podilazio da neko nastupi sa namerom da ti uzme pare bez dokaza i sa lažnim merama.Specifična je situacija.Na međi je naftaški znak i može da se pogreši jer su duži 462m i idu malo ukoso.Bilo je i da ja uđem kod njih i oni kod mene ali nikad nije bilo problema ni reči nikakvih.Ta parcela je u našem vlasništvu preko 30 godina
 
Ma razumem ja njega ali ti ne razumes da je on sad isto uradio kao i taj komsija, zasto bi on sad njemu verovao na rec, i tu nista nije uradjeno dok jos jednom ne izadje geometar i oboje budu prisutni jedino sto je sad Zoran miran jer zna da nije naisao na njegovo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Udarićemo mi kočiće,samo malo čekamo da se arendaš malo krčka.Da je postupio ljudski,zašto ga ne bi zvao.Nemam ni jedan problem ni na jednoj parceli.
 
Ma shvatio sam ja sve ali mislim da ste trebali vlasnika da pozovete pa posle on njemu neka pokaže gde je i šta a ako opet bude problema onda njega za gušu, na primer ja radim dosta parcela pod kiriju kako se kod nas kaže i kod nas uglavnom postoje razori između parcela to mu dođe da se ostavlja neizorano 15-20cm širine a gde nema razora ore se kako je bilo i ranije ili vlasnik njive pokaže dokle je njegovo i nema problema
 
Poslednja izmena:
Zorane, ma lik te napao zato da bi ti uradio to što si uradio. Izmerio si svoju parcelu, a on je dobio dva panja gratis tj polovinu njegove ima za dž. Još ako i drugi komšija isto uradi, eto njemu izmerene parcele! Napad je najbolja odbrana! Bilo i biće!
 
Nemora drugi komsija nista da uraadi . On je vec dobio parcelu za dz kako kazes . Ima jednu stranu oznacenu i sada posto vidi na skici koje su sirine ,pomocu pantljike dobije tacno drugu stranu.
 
Ja sam tako iskoristio kad su izvodili geometra na cetvrtoj njivi od mene i oznacili kamenje novo , uzeo skicu i sublerom izmjerio udaljenost pomnozio sa razmjerom i nasao tacke svoje ,nije bas u cm ali priblizno.
 
Зоки брате па што се онда секиришеш. Ако није власник вероватно ти не може ништа. Ако је закупио земљу, није закупио закон о својинским односима.

Pa jeste sve uknjizeno , ali geometar se zove da se pronadju fizicki tacke a ne da se provjerava stanje.


Па сад Момо буди јасан до краја. Ако не проверавају стање, шта су радили на терену...јер ти рече да геометар не проверава стање. Нађе каменчине и оде миран. Не, него премерава. Каменови-међаши могу бити померени или потпуно склоњени. Мени је месна заједница извадила камен-међаш када су копали канале за кишницу.

Тако би по твом расуђивању геометар камповао ту неколико дана да „начука“ дневнице, тражећи каменчину које нема.

Геометар на терену проверава (или утврђује) стање према раније унесеним мерама које су у катастру.



За налажење белега (каменчина) може да се плати физикалац (мање би коштало).
 
Da se prekrstim lijevom i desnom , znam valjda sta radi geometar .Ti si rekao sta ce geometar ako je stanje uknjizeno , a ja sam rekao da geometar pronalazi fizicki tacke . Naravno da svi znamo kako geometar trazi tacke , ne ceprka po travi da trazi kamen . :haha:
 
Drsole nisi ti njega shvatio, mislio je da geometar izlazi da odredi kako treba da bude a ne da bi video kako je trenutno stanje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Jbg , ispada da nas drsole smatra mnogo zaostalima . Cak sam bio topograf u vojsci al to nema veze i da nisam svi znamo da geometar ne trazi kamenje nego mjesto hdje treba da bude kamen . :haha:
 
Da se prekrstim lijevom i desnom , znam valjda sta radi geometar .Ti si rekao sta ce geometar ako je stanje uknjizeno , a ja sam rekao da geometar pronalazi fizicki tacke . Naravno da svi znamo kako geometar trazi tacke , ne ceprka po travi da trazi kamen .


Ајд сад, укратко:) (али не из тока свести већ из тока мисли:)), где сам рекао шта ће геометар. Рекао сам да не мора да позива другу страну да посматра премеравање.

Моја примедба се односила на ово што је BARBULA говорио да је требало позвати тог ваћароша на размеравање.

Овако је Зорана утврдио стање за себе лично и то нема неке важности ако дође до суђења (човек је хтео да отклони притисак са себе и то платио). Опет ће по налогу суда излазити геометар и опет ће платити (вероватно онај ко изгуби спор).

То што мисли треба и јасно да каже. Лепо је написао да не треба да проверава (утврди) фактичко стање...

Pa jeste sve uknjizeno , ali geometar se zove da se pronadju fizicki tacke a ne da se provjerava stanje.
Него да нађе физичке тачке...и шта то онда значи? Нађе и не проверава (не мери према подацима из катастра). Па то може свако да уради за џ. Не треба да плаћа.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh