Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako gledamo ekonomski treba računati i arendu. Ali mislim da je diskusija počela koliko je ko zaradio na kj kukuruza a ne ekonomska računica. Ja imam njih jedno 5-6 što im radim usluge od oranja do žetve i prevoza, a od ove godine još dvoje. Oni ni ne idu na njivu. Ja im samo javim kad bude gotovo da odu na silos na merenje. Šta mislite da oni pored sve usluge koje plaćaju još računaju arendu u računicu? I ne odustaju, kažu da su zadovoljni...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Mozda na taj nacin sakupe pare na gomilu.Za usluge i ostale troskove odvoje od nekih drugih primanja.Ima ovde takvih slucajeva,konkretno od mene par njih uzimaju detelinu da hrane bikove(kukuruz isto kupuju) malo nakose sena i othrane po 4-5 komada a njih kada prodaju mogu nesto da urade.
 
Ne znam samo gde je tu računica kad kupi tele, kukuruz, lucerku... Ja što sam imao sve svoje pa mi se nije isplatilo kad staviš na papir... Ok kad kažu gomila ili špar kasa, al mani ti to ako se ne isplati..
Ne živi se od rada, nego od zarade...
 
Када сам радио у једном селу 2005-2006 гледао сам како се сточарство гаси. Ништа се не исплати. Они који су решили угасили производњу. И нису се више повратили. Они који су задржали производњу су јачи него икад. И наравно некима је јасно у селу а неки имају теорије да боли глава. Колико кошта празна штала? Колико кошта поновно покретање производње. Овде су биле велике осцилације у ценама и људи су ухватили пара и шему. Пар година мршаво једна година прелива. Имај робу да продаш кад прелива и покрио си све. Али то не може из празне штале. Кад питам сеоске филозофе који ме убеђују да се ништа не исплати(па сам им рекао да је најбоље решење да се убију јел ето једино се то исплати да реши проблеме) кад прода прасад товљенике бикове шта ради са парама? Кажу потроше све. Па са чим после храниш животиње нови круг, кажу задуже се и кад врате дугове мало или ништа не остане.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
U poljoprivredi,nemojte brojati koliko gibanica ima listova.Bolje je onda bataliti.Nije to samo danas tako.Uvek je bilo,ne isplati se i tako to.Kad se ne isplati,otkud su nagurane arende na 300E ( pametnom dovoljno).Uvek ima i zarade i gubitaka.Takva je vrsta proizvodnje.Ali vidim-dosta novih traktora,hala,o automobilima da i ne pričam,sređene kuće.Ne znam šta se hoće više.
Možda je bolje raditi za 300E kod privatnika i to ti je to.Za jedno 5 godina možda i stigne do 350E.Neko nije zadovoljan ni time.Malo je ali ko te pita-uzmi ili ostavi.Tako je i sa zemljom a naročito sa stočarstvom.
Nama u stočarstvu isto ne cvetaju ruže ali ćutiš i guraš-bolje nego da motaš kablove.Svako ima svoj izbor.I svako misli da je meni lako-ima u potpisu jednog od članova.
Glavu gore i napred u nove radne pobede.
Samo još da dodam onima koji imaju 50 meteri kukuruza po jutru da je bolje da ćute jer ima i onih koji imaju duplo manje-ne znam šta bi oni trebali da rade-da se obese.
 
Када сам радио у једном селу 2005-2006 гледао сам како се сточарство гаси. Ништа се не исплати. Они који су решили угасили производњу. И нису се више повратили. Они који су задржали производњу су јачи него икад. И наравно некима је јасно у селу а неки имају теорије да боли глава. Колико кошта празна штала? Колико кошта поновно покретање производње. Овде су биле велике осцилације у ценама и људи су ухватили пара и шему. Пар година мршаво једна година прелива. Имај робу да продаш кад прелива и покрио си све. Али то не може из празне штале. Кад питам сеоске филозофе који ме убеђују да се ништа не исплати(па сам им рекао да је најбоље решење да се убију јел ето једино се то исплати да реши проблеме) кад прода прасад товљенике бикове шта ради са парама? Кажу потроше све. Па са чим после храниш животиње нови круг, кажу задуже се и кад врате дугове мало или ништа не остане.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
A u kom si selu to radio?
 
Бајша. Гледао сам како се гаси. Остала 4 велика произвођача. Остали или земљу у аренду или продали.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Е пре си имао тих малих пуно село. Утовар товљеника 2 пута недељно. 2 ваге и 2 рампе за утовар запуштене.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Jel imamo neku temu o hidraulici na forumu ?,pumpe,motori,razvodnici,klipovi....
Edit:Nasao sam.
 
Је ли могуће да ће радници у београду добити већи минималац од остатка државе? Кажу скупљи живот у граду. Ако прође то ће бити навала на радно место. Или само испипавање пулса код остатка државе. Спремају за неки жешћи карантин и полицијски час на јесен и зиму. Или нека друга промена.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Је ли могуће да ће радници у београду добити већи минималац од остатка државе? Кажу скупљи живот у граду. Ако прође то ће бити навала на радно место. Или само испипавање пулса код остатка државе. Спремају за неки жешћи карантин и полицијски час на јесен и зиму. Или нека друга промена.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Sta ti je tu cudno. Ja radim isti posao u NS kao i kolega u BG,ista firma. On me šije za 20000 din sa platom.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh