Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako spada u trošak kad si i sam napisao da samim tim što imaš taj kapital ti si automatski u plusu za zakup jer si tu zemlju već jednom platio ili ćaća pa nećeš je valjda celog života plaćati svake godine.To bi bilo isto kao kad bi kupio auto i onda svaki dan računao plus trošak 20 evra kao da ga iznajmljuješ na renta car
 
Poslednja izmena:
Da ali ne zbog kukuruza nego zbog toga što imaš zemlju. Isto tako pravilo bi bilo da se racuna cijena u žetvi a ne na kraju pošto si prodao jer to spada u trgovinu a ne u proizvodnju al ajde niko odnas tako ne računa
 
Peet
Hvala Bogu sto imas sinove koji idu tvojim stopama, ali ovo je cista ekonomska racunica
ako je tvoja zarada uz ulozena novcana sredstva, angazovanje mehanizacije i licni rad ista kao vrednost zemlje date u zakup znaci nisi nista zaradio... sto ne znaci da treba je dati u zakup.... bice sledeca godina bolje itd.
 
Ne treba sada karikirati. Ne pravite planove na 15 tona suvog zrna kukuruza kaa rodi 8 tona po hektaru. Ne uzimate u troskove cenu arende od 500 evra po hektaru kada kod vas je 200 evra. Ko zeli racuna, ko ne zeli ne racuna. U plusu smo i kada je neto zarada 100 evra po kj bez uracunatih troskova arende.
 
Sustina je u tome da svi negdje u sept,okt.. koji se bavimo ratarstvom izvodimo racunice sta sijati za sled.god i slicno . Mislim da velika vecina nas ratara radi i svoje i zemlje u zakupu i vecinom vise u zakupu nego svoje . Otud u racunicu sta sijati na ulaznu stranu stavljamo i zakup da vidimo sta ocekivati,sta sijati i dali. Racunica je jedna za sve zemlje i nema razlike , i ako teoretski npr na kukuruzu imam vecu zaradu nego na psenici npr ,necu se odluciti da na svoju zemlju sijem psenicu jer mogu izvuci neki plus zato sto ne placam zakup . U tome je poenta da skratim . Ekonomija je ista dal je zemlja moja ili ne.
 
Nije isto i vazno je dali beres ili vrses posto za berbu vec prolazi vreme,ja trenutno berem imam jos 2 dana i kukuruz se kruni da nije normalno dodje mi da placem,realno berba je vec trebala da bude gotova pre nedelju dana evo ja vec trecu godinu kako se zajebem I kasnim sa berbom prosle dve sam rekao da vise necu tako da se zajebem al opet ispalo tako jer vreme brzo prodje a posla do guse

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ovde kod mene ljudi se plase da beru a vlaga je idealna nekih 23% cekaju da bude bas suvo pa posle im kriv berac kad okruni pola.
 
Pa ja ću sada da plaćam zakup 500e po kj i da pričam po selu kako ja najviše plaćam zakup biću glavni baja u selu.A kada me pitaju kome sam toliko platio rećiću pa samome sebi.
 
Vi u vezi kalkulacije troskova. Kao ono kada su pitali ciganku sta misli o vanzemaljcima, a ona kaze - Pa sta da vam kazem, neka svako zivi di zeli...
Ove godine, ta kalkulacija je rekla da je gubitak na suncokretu. Znaci bilo je bolje ne raditi suncokret, vec dati njivu u zakup. Vise novaca bi nam ostalo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh