Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao vic dobro je , al imam osjećaj da se traži pouka , tj paralela u tom vicu . Pa nema paralele , jel Srbija bi morala napasti i još dosta država a ne samo SAD ,možda čak i Rusiju jer nije stala u odbranu a nebi Srbija imala razlog da interveniše vojno zbog demostracija i sukoba u senatu , zato što se to nemože porediti , sa genocidima , masovnim progonima , i Srebrenicom koja jeste imala i povoda ranijih , krvoprolića sa svih strana ali je prelila čašu . To je razlika .
 
Istorija svih naroda se crni od sramote. Ima jedna knjiga mislim da se zove Moć pohlepe gdje je navedeno kako se dolazilo do vlasti i kad je ko protiv koga ratovao. Pa tu nema ko koga nije gazio i to više puta.
 
Mnoga carstva su propala i nestala kroz istoriju ali sam hteo da kazem sledece...kada kazem da je u odnosu na svu ovu boraniju Tito napravio drzavu a mnogi kazu da nije a ja onda pitam A KOJI JE TO PERIOD U NASOJ ISTORIJI BIO NAPREDNIJI I KOJA JE TO DRZAVA BILA JACA I TU JE MUK.......NEMA ODGOVORA. Uz velike probleme i ratove i razne druge probleme koji su nas pratili kroz istoriju KO JE JE TO VREME KOJE JE BILO NAJBOLJE ZA NAS I NASU EKONOMIJU znatizeljan sam a niko da mi otvori dusu


За друга mornara...(да више не смара са глупим питањем)...

Била...а шта је настало и шта ће бити није важно??? Осим ако човек мисли да му је уместо срца и душе главни орган дебело црево и бураг. Ко мисли на децу и унуке треба другачије да размишља...

Дрвени точак из Сирије је преживео епохе (потиче од времена пре Христа, замало па из праисторије, а занимљиво је када тражите значење речи пише да http://staznaci.com/norija је то точак - долап за наводњавање у Шпанији, што је углавном подмукла превара или незнање):

https://sh.wikipedia.org/wiki/Hama

Дрвени точак је остао као сведок давне цивилизације. Мерило нечега у историји је колико ће потрајати кроз векове (да не говоримо кроз миленијуме). Дрвени точак је око 700 пута трајнији од достигнућа Њ.К.В. друга Тита.

Јака Титова држава је иза себе оставила пропаст рушевине и крв (сећање на то ће остати на зградама које су избушили меци и гранате – ране у души и сећању не треба наглашавати). Неће служити као систем наводњавања у Сирији који је у данашње време намењен туризму. Од заоставштине Њ.К.В. друга Тита ће остати урушене и избушене и нагореле зграде од којих ће посетиоци и путници намерници окретати главу. Далекосежнији домет ће бити тај што ће још послужити за даље проливање крви јер ће ти којима је то намера, то наметати као показатељ како им је непријатељ то урадио и да треба наставити да се тај непријатељ истреби и да се даље кољемо док нас све заједно пљачкају.

Кунемо се вољеном маршалу, све ћемо претворити у шталу:

https://www.srbijadanas.com/vesti/r...na-tita-i-gadafija-zamenile-ovce-i-2018-04-18

Иза Њ.К.В. друга Тита су још остале уништене фабрике и још много тога. Немој само да удариш у причу како је то неко други урадио – нису они, али јесу њихова деца и унуци (на килавим темељима које су велики маршал и његова клика поставили). Далековиди способни Тито је морао (по очекивању народа) да обезбеди благостање које ће остати на снази дуго после њега. То је изостало. И то само по себи говори какав је то био „далековиди државник“ (прави државник не оставља иза себе услове за хаос). Није био никакав државник него члан светских мафијашко-зеленашко-пљачкашких кланова, оличених у виду мултинационалних компанија. Иначе одакле испијање најбољег вискија са краљицом Елизабетом или многим председницима држава које се боре против комунизма. Исто као и Фидел Кастро, чији је изгледа последњи задатак био да „рокне“ одметнутог Уга Чавеза.



Ако те занима како је то била колико-толико добро уређена држава, то није због способности „плаве љубичице“ него су му његови светски мафијашки сарадници морали омогућити као пример другима...јер како би врли маршал био пример другим земљама ако он живи у земљи која је заостала. Када је нестао интерес, нестало је и маршалово царство.

Функција „плаве љубичице“ је била да залуђује несврстане и да они лако предају своја национална и природна богатства мултинационалним компанијама. Да ли те занима зашто се запад одрицао колонија иако је то сумануто: имаш богатство па се одрекнеш. Колонијама су управљале националне државе, а у „независним државама“ након колонијалног статуса мултинационалне компаније које су донеле болест, ратове и несрећу а односиле све што је вредно.

Да не заборавимо да је и држава краља Александра била прилично добра. Имала је солидну индустрију (коју су Брозови бандити развукли и опљачкали и пренели у друге републике). Да се разумемо, сматрам да је и та династија устоличена „са стране“ (улога Велике Британије) мајским превратом. Два човека сличне судбине – доведени на престо као пуки сиромаси, а завршили богати. Само што је краљ Александар покушао да се ишчупа из канџи мафије и убијен је. Броз је био на задатку, доследно док је могао да мрда малим прстом...и заслужио похвале и посебно место у историји, а краља његов народ добрим делом пљује.

Народу једноставно треба олош да га води и када мало одахне, галами како је то добро (руља као руља). Власт је онаква какву народ заслужује...

И не заборави, у то време си био млад, а то је често пресудно за доживљај и расуђивање (мада је за расуђивање добро и када се неко добро „нафатира“ богатством у том „праведном систему“ - није ни то тако лоше)...
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa svim i mozda je bio i hostapler i spijun i mason ALI JE BIO LICNOST I DIPLOMATA I INTELIGENCIJA I BONTON I MANIRI VELIKOG IGRACA. Napravio je drzavu gde je 80 posto nepismenih ljudi napustalo razna brda i planine i ostale zabiti i dolazili u industrijske gradove a on ih je tu prvo doskolovao a zatim zaposlio u najsavremenije fabrike i uselio u nove stanove ili dao extra povoljne kredite za izgradnju kuca a onda je cela nacija kupovala nove automobile garaze i vikendice ali ono sto bi posebno istakao je rec NOVE znaci nista staro tu nije bilo. A gradjanstvo je putovalo i letovanja i zimovanja tu je radio i natalitet i druzenje i porodica a nije bilo ni sekti ni nevladinih organizacija ni droge ni nicega ALI JOS NISAM CUO ODGOVOR KOJA JE TO DRZAVA BILA BOLJA ma cela nacija se segacila onaj krese na visokim Tatrama onaj drugi otisao za Trst da sopinguje pasos je vredeo 17 000 dolara onaj otisao u soping u Istambul cela nacija je toliko bila kurcevita da je to bila bruka prepuni samopouzdanja a danas psihopata krese pola nacije brutalno i ucenama narod ponizen ,iscrppljen istrosen ubunaren u kredite obolestio pazari po SEKND HENDU ali se dusevni bolesnik tretira kao rodoljub kao patriota i on i bagra oko njega sad je diplomata Ceda narkoman ,pijani Velja ,hipik Vulin,Brnabicka ,Dinkic OVO UPOREDJIVATI I ONU DRZAVU TADA JE KAO PAKAO I RAJ............SAMO RUKU NA SRCE LJUDI PUSTITE TABLOIDE I ONE PRICE PRICO JEDAN DEDA ILI BIO JEDAN COVEK I REKO JEDNOM U POVERENJU OVO STO SAM SADA NAPISAO JE JEDINA ISTINA KOJA POSTROJI samo da budemo objektivni
 
Pa kada se pogleda monarhisticki sistem meni to nema ama bas nikakve logike nama je kralj Petar 2 bio mlad decko sa 21 godinom nemoze covek da bude drzavnik niti je normalno ocekivati nesto konkretno od golobradog mladica kakva crna diplomatija i vodjenje drzave. Onda tu dobijaju prostor za delovanje ljudi iz njegovog bliskog okruzenja i to se moderno zove ne savetovanje nego manipulisanje . Drugo ako je jedan kralj ili princ bio sposoban za velika dela ne znaci da ce njegov potomak moci to isto. Ja sam pustao video da istinitim istorijskim dogadjajima iz 1944 godine gde kralj treba da da poruku svojoj vojsci u otadzbini A ON LADNO PORUCUJE DA SE PRIDRUZE KOMUNISTIMA a uhvatili ga u masinu Ruzvelt i Cercil on decko mlad a vojska u otadzbini u haosu ne mogu da veruju sta cuju .Nas narod voli da idealizuje neke ljude iz istorije i cesto da im poklanja u istorijskim arhivima mnogo vise paznje a to idealizovanje je zastupljeno i u veri a i po sektama. Ja sam vise za to slusaj ,gledaj,citaj i prikupljaj informacije iz vise izvora i arhiva pa sam izvedi zakljucaj gde je i sta je istina
 
@mornar
Који је то ауто бољи од москвича? :) То је ово што сада пишеш.

То је иначе банкротирало још 1982...

И мени је тада била боља држава од ове провизорије данас. Али то је било па прошло. Шта имамо од тога?

А на такво питање је одговор (овако из прве руке) нпр. Аустрија... да не набрајам многе друге. Не распознајем смисао таквог питања – да ли поредиш ову „рушевину“ од државе са државом из Титовог доба или нешто друго...ако то поредиш, немамо више шта да разјашњавамо јер у том случају ниси озбиљан саговорник. Правило је да се очигледне ствари не доказују.

Иначе, није ми јасно на који начин коментаришеш:

Ja sam pustao video da istinitim istorijskim dogadjajima iz 1944 godine gde kralj treba da da poruku svojoj vojsci u otadzbini A ON LADNO PORUCUJE DA SE PRIDRUZE KOMUNISTIMA a uhvatili ga u masinu Ruzvelt i Cercil on decko mlad a vojska u otadzbini u haosu ne mogu da veruju sta cuju .Nas narod voli da idealizuje neke ljude iz istorije i cesto da im poklanja u istorijskim arhivima mnogo vise paznje a to idealizovanje je zastupljeno i u veri a i po sektama. Ja sam vise za to slusaj ,gledaj,citaj i prikupljaj informacije iz vise izvora i arhiva pa sam izvedi zakljucaj gde je i sta je istina

Шта је поука овог наглашеног дела текста? Каква вера и секте, јел' размишљаш из бурета?

Шта желиш да докажеш?
 
Ovo je vojska koja je oslobodila Evropu od pomahnitalog Hitlera i donela toliko zeljenu slobodu .Ceh koji su platili je ogroman oko 25 miliona mrtvih a ranjenih i osakacenih ne zna se broja. Nisu oslobodili samo svoju zemlju VEC SU OSLOBODILI CITAVU EVROPU I TO NE SME DA SE ZABORAVI ALI NIKADA. Mnogi ce pokusati to da ospore na najmizernije moguce nacine ali CRVENA ARMIJA JE PLATILA KRVAVI DANAK I SPASLA PROPASTI CITAVU EVROPU. Cak i drzave poput Engleske i Amerike koje su pocetkom rata bile protiv crvene armije i komunista u momentu KADA SU SHVATILI DA JE VRAG ODNEO SALU I KADA JE BULJA KRENULA DA ZVACE GACE okrenuli su plocu i priklonili se pobednicima. Ovo je vojska koja ne taktizira i ne preza ni od cega,jedna od najokrutnijih armija na planeti a pored Hitlera Ceceni su osetili na svojoj kozi ono do cega nije trebalo da dodje. Mnogi osporavaju moc ove vojske ali sa Ruskom vojskom i sa Ruskom mafijom se nikada niko nije salio. Velika stvar za covecanstvo i za citavu planetu je njihov povratak na velika vrata a to je taj toliko zeljeni balans koji je toliko nedostajao radi ravnoteze na medjunarodnoj sceni i toliko zeljenog mira i stabilnosti na citavoj planeti

Sve su to naplatili na Istočnoj Europi od 45-90 godine.
 
Tine kad si tu . Dobio sam na poklon iz Slovenije , u stvari rodjak moj dobio od svog poslodavca tamo gazde nekave domace kobasice pa dao meni . Neznam dal sam ikad jeo bolju kobasicu . Malo lici na kulen al nije to to. Niti znam od cega je nitkako ju zovu al da mi je recept dobiti . Stavicu sliku ako sta znaci . Iz okoline Maribora
 
@mornar
Који је то ауто бољи од москвича? :) То је ово што сада пишеш.

То је иначе банкротирало још 1982...

И мени је тада била боља држава од ове провизорије данас. Али то је било па прошло. Шта имамо од тога?

А на такво питање је одговор (овако из прве руке) нпр. Аустрија... да не набрајам многе друге. Не распознајем смисао таквог питања – да ли поредиш ову „рушевину“ од државе са државом из Титовог доба или нешто друго...ако то поредиш, немамо више шта да разјашњавамо јер у том случају ниси озбиљан саговорник. Правило је да се очигледне ствари не доказују.

Иначе, није ми јасно на који начин коментаришеш:



Шта је поука овог наглашеног дела текста? Каква вера и секте, јел' размишљаш из бурета?

Шта желиш да докажеш?
Poruka ovog naglasenog teksta je da ogroman deo populacije nema logicku moc rasudjivanja vec potpada pod uticaj raznih tabloida ili neproverenih istorijskih arhiva ili nekih carsijskih prica i cesto donosi sud o necemu na osnovu povrsnih i neproverenih informacija a u prilog ovoj tvrdnji je podatak koliko ima clanova po strankama u Srbiji ili po sektama i nevladinim organizacijama pa cak i vernika koji su prekoracili nevidljivu liniju i otisli malo dalje. Svi negde pripadaju i brane necije stavove i cesto nisu u stanju da realno iznesu sud o necemu a da ih neko nije malo zatrovao. Celokuopna nasa nacija bi mogla ladno da ide na totalnu detoksikaciju ako nismo zakasnili za to
 
Sve su to naplatili na Istočnoj Europi od 45-90 godine.
Ја сам чуо интересантну тезу: грађани СССР-а су имали нижи стандард од грађана развијенијих држава СЕВ-а, типа ДДР-а, Пољске, Чехословачке... Покушавам да лопатам по сећању и ономе што сам видео у којекавим филмовима из тог времена, па ми некако та теза не изгледа без основа.
 
Sve su to naplatili na Istočnoj Europi od 45-90 godine.
Занимљиво размишљање. А како су то наплатили? Шта може надоместити људске животе?

Русија има довољно богатстава на својој територији и лично ме занима шта им је требало из околних земаља. Осим да буду тампон зона у случају нечијег похода на њихову територију.


Стаљину су замерали да није заинтересован да шири „комунистичку веру“ по свету. Пре свих пион запада Мао. То је један од узрока њиховог наводног политичког неслагања. Мао је знао да има задатак да шири такву пошаст даље, а Стаљин је затворио државу. Сами себи су били довољни.

Ово ће неки назвати теоријом завере (свакако), али ми је већ било познато и потврдило се након извесног времена у једној емисији из серијала „Трезор“ а изговорио је Владимир Дедијер (ово није тумачење како је рекао, већ је рекао уживо и „у камеру“).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh