Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U cilju podrške ruskom narodu, tj vlasti u Rusiji, mnogo se neistina iznosi protiv ukrajinskog naroda, mislim da se kod velikog broja stanovnika Srbije stvorila i mržnja prema ukrajinskom narodu, neosnovana, zanemaruju se dosadašnje zasluge tog naroda, kao i na primer njihove žrtve u drugom svetskom ratu i njihovo učešće u sastavu Crvene armije..., sve da ih je i manje od pola poginulo kao što kaže PasceKisa to je 14/2=7 000 000, malo li je?!?!
 
Немој да ме погрешно сватиш пуно је погинуло и то је чињеница реално
 
Чувари у аушвицу су били сс немци и пољаци тврде да 100000пољака на северу галиције су украјински националисти побилијевреје у галицији су побили ти исто као и у југославији било је пуно савезника фашиста


Није чудо зашто су украјински националисти били против Јевреја. Треба се у односу на то време вратити мало уназад када су Лењинови јудео-бољшевици глађу уморили милионе Украјинаца.
 
срби и украјинци су физички сличнији него руси
Po nekim knjigama su se slavenska plemena na balkan spustila sa teritorija današnje Ukrajine, e sad nisam dovoljno čitao pa ne znam da li su Ukrajinci posle došli na tu teritoriju(mislim na teritoriju odakle su iz Ukrajine otišli južni sloveni) ili je to deo istog naroda koji su se tamo zadržali....tako da su sličnosti neizbežne a i sudbina....
 
украјинци и руси потичу од једног народа али једноставно сте ви били дуго под окупацијом других народа а у русе су се утапале друге мање групе такав је живот сви словени до 12 века су причали исто реалноита два народа је највише поделијо комунизам Погледај немачки народ француски енглески шпански стотине племеа се утопило у те народе а блесави словени се изделили у 19 и 20 веку
 
по несторовој хроници најстарија књига у словена у њој пише да словени источни дошли са дунава а нас уче да смо са карпата
 
Sve je to tacno , a kad premotamo vijekove unaprijed , do dana danas , ovde , na ovom forumu , razlika je samo ko razlikuje covjeka po onom sto pise u licnoj karti pod nacionalnost a ko ne , po tome se razlikujemo mi i primitivci.
 
Sve je to tacno , a kad premotamo vijekove unaprijed , do dana danas , ovde , na ovom forumu , razlika je samo ko razlikuje covjeka po onom sto pise u licnoj karti pod nacionalnost a ko ne , po tome se razlikujemo mi i primitivci.
A vidi sad ovo, svim državljanima srbije u pasošu piše državljanstvo srpsko, i za ceo svet smo mi svi srbi....jedan moj drugar, mađar al odavde, krenuo put evrope pre 10ak godina, na granici ga pita mađarski carinik "nacionaliti?" kaže on "mađar" "neee, piše srbin"....pa ti sad vidi ko je tu ko, a ista boja i krvi i krvnih zrnaca....
 
Drzavljanstvo je drugo .
On jeste Srbin po drzavljanstvu a ne Madjar , to je tacno , isto kao sto ja nisam Srbin po drzavljanstvu nego BiH . Takva je situacija . Ko jos normalan gleda u to , io da je bitno.
 
Svi smo mi samo ljudska bića. Sve ostalo nam je nakalemljeno pa kako se ko snađe. Nekom se kalem tako dobro primio da se poistovjetio sa njim i zaboravio da ima žile koje su možda od druge voćke.
 
У вези губитака војног персонала СССР-а, подељено по националностима: група истраживача под руководством Григорија Федотовича Кривошејева, 1993. године објавила је књигу о губицима у ратовима од Октобарске револуције до Авганистана, па и у Другом светском рату, која се сматра референтним делом по питању војних губитака. Ја сам табелу мазн'о са руског "Викија" и у њој пише ово:

Русские - 5.756.000 - 66,402
Украинцы - 1.377.400 - 15,890
Белорусы - 252.900 - 2,917
Татары - 187.700 - 2,165
Евреи - 142.500 -1,644
Казахи - 125.500 - 1,448
Узбеки - 117.900 - 1,360
Армяне - 83.700 - 0,966
Грузины - 79.500 - 0,917
Мордва - 63.300 - 0,730
.......... наставак са још пар десетина ставки.

Прва колона је националност, друга број погинулих војника, а трећа проценат од укупног броја погинулих.
 
U cilju podrške ruskom narodu, tj vlasti u Rusiji, mnogo se neistina iznosi protiv ukrajinskog naroda, mislim da se kod velikog broja stanovnika Srbije stvorila i mržnja prema ukrajinskom narodu, neosnovana, zanemaruju se dosadašnje zasluge tog naroda, kao i na primer njihove žrtve u drugom svetskom ratu i njihovo učešće u sastavu Crvene armije..., sve da ih je i manje od pola poginulo kao što kaže PasceKisa to je 14/2=7 000 000, malo li je?!?!
Mislim da grešiš.Ukrajinci su iz,eđu ostalog iznedrili i Kozake.koje su Srbi cenili kao ratnike za respekt.Naravno,među njima je bilo i Rusa.Tako da ne bi jedme voleli a druge mrzeli.Možda grešim.To je sa mog stanovišta.
 
У вези губитака војног персонала СССР-а, подељено по националностима: група истраживача под руководством Григорија Федотовича Кривошејева, 1993. године објавила је књигу о губицима у ратовима од Октобарске револуције до Авганистана, па и у Другом светском рату, која се сматра референтним делом по питању војних губитака. Ја сам табелу мазн'о са руског "Викија" и у њој пише ово:

Русские - 5.756.000 - 66,402
Украинцы - 1.377.400 - 15,890
Белорусы - 252.900 - 2,917
Татары - 187.700 - 2,165
Евреи - 142.500 -1,644
Казахи - 125.500 - 1,448
Узбеки - 117.900 - 1,360
Армяне - 83.700 - 0,966
Грузины - 79.500 - 0,917
Мордва - 63.300 - 0,730
.......... наставак са још пар десетина ставки.

Прва колона је националност, друга број погинулих војника, а трећа проценат од укупног броја погинулих.
Da li se ovo računa na 25 000 000 poginulih
 
Ukrajina- u krajina- krajina. Nekima je valjda jasno na sta ciljam i ko je nastanio i oformio Ukrajinu. Jer ocigledno narodu koji obitava na tim prostorima to ne moze da bude krajina, a zna se ko su i dan danas Krajisnici. Cisto eto da ubacim jos jedan pravac razmisljanja jer vidim da se u prethodnim porukama dosta zapetljalo po ovom pitanju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh