Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tesko je naci precizan podatak koliko je zivelo Rusa u Ukraini pred prvi svetski rat a danas ih ima 20 posto sto nije mali broj .Ali kako god bilo OGROMAN GUBITAK I NENADOKNADIVU STETU JE UKRAINA NAPRAVILA STO SE ODVOJILA OD RUSIJE .Svi glavni resursi su ostali u Rusiji kao i u zemljama oko Kaspijskog mora. I ovi na severu su sami sebe sahranili Estonija ,Litvanija i Letonija i to su sada sa Ukrainom najsiromasnije zemlje Evrope .To sve lici na zonu sumraka i tu osim razvaljene ekonomije jedino sto moze da se razvija je kriminal i korupcija.Rusi su uspeli posle kriznih godina da se usprave kvalitetno i da se vrate na svetsku scenu gde im je i mesto ali njihov problem je druge prirode a to je mortalitet i raspad porodicnih vrednosti .Mi na ovim prostorima kuburimo sa istim problemom ali nas nazalost nema ko da trgne iz kome u koju smo zapali jednostavno sa gomilom ovih nistaka koji vode drzavu mesta optimizmu za spas drzave i nadu u bolje sutra nema
 
Ove tri drzave sto si naveo u prosjeku su duplo bogatije od Rusije i po bdp po glavi stanovnika i po prosjecnim bruto i neto platama . A sto se tice resursa Ukrajine ,ima najvaznije , hranila je Rusiju , a sad sa svojim zemljisnim kapacitetom moze da hrani i Evropu.
 
Skoro sve netacno
Nisam ni sumnjao da si u materiji Bosanac ali znam kada sam boravio u Ukraini da im je GAS BIO ZATVOREN USRED ZIME JER NISU PLATILI RUSIMA,DA IM JE GORIVO SKUPO KO U SRBIJI A DA PIJU POLJSKU KAFU ONU 6 KLASU BEZ PENE A CAJNA KOBAJA I KISELO MLEKO UVOZ IZ BUGARSKE i znam da vlada beznadje i depresija kriminal na vrhuncu a verujem da su bolje izgledali u 19 veku a sto se tice Litvanije i Letonije oni gradovi lice na Berlin 45 godine nema ulicno osvetljenje i samo izleti 7 morica mladih negde iz mraka ali ajde sto te izmalterisu tu je infuzija i centar za negu i lepotu a imaju i ovi plasticari iz silikonske doline da te picnu nego da molis boga da neko nije pripadnik LGBT jer bi mogao i zadnji trap da se poremeti skroz .Ali kako god bilo mi se sve vise priblizavamo toj fazi A SVEST NASEG NARODA JE KRAJNJE ZABRINJAVAJUCA PREPUSTILI SMO SE STIHIJI BEZ IKAKVE NADE I ZELJE I TO JE ONO STO NIJE DOBRO. Vere i nade je sve manje nego ono sto mi je interesantno ovde svako ima neki svoj razlog zasto nekoga voli ili ne voli ili ceni ili ne ceni ali ti izgleda nemas razlog niti kapiras nesto ti si vise ko ono malo dete kada gleda sport i ne zna ni ko igra ali resilo dete da navija za ove sa ljubicastim dresovima ili plavim deluju mu simpaticnije :haha:
 
Ukrajina jeste siromasna , ali ni mi ovde nismo nista bolji a nismo se odvojili od Rusije .
Ali za one tri pribalticke drzave si pogrijesio to sam i rekao . Neznam samo sto o meni diskutujes , nisam ja tema bio nego o ovim drzavama se diskutovalo . Otkud sad ja tema , ako cemo o meni ili tebi to je onda nova tema, al onda bi nam trebao i dobar psihijatar ovde da bude mjerodavno.
 
U ovoj temi je potreban dobar psihijatar odavno.Sa virusa na SSSR sa SSSR,na ukrajinu,pa opet na koronu,pa u krug.Pa onda odjednom neko pitanje iz 5 dimenzije.
 
I da se pišu činjenice a ne dojmovi. Rusija numero uno u prizvodnji i izvozu ppenice. Možda izvezu svoju ma onda mole ukrajinsku. Njemci vlakovima odvoze zemlju i ukrajine tako da uskoro neće imati za sebe. To je dojam ali fakat. Lako provjerljivo. Ima čak i na liberalnim sajtovima. Ne želim nikoga razuvjeravati ali stvarno ljuti kad neki lažu a pritom se ljute kako ih se ne razumije. Trebalo bi imati energije kao Zorge pa svaku laž objasniti argumentirano a ja nemam. Iskustvo me naučilo i da ne vrijedi. I zato me zadivljuje energija ovih što lažu a manjak energije ovih što barataju činjenicama.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
 
Ukrajina jeste siromasna , ali ni mi ovde nismo nista bolji a nismo se odvojili od Rusije .
Ali za one tri pribalticke drzave si pogrijesio to sam i rekao . Neznam samo sto o meni diskutujes , nisam ja tema bio nego o ovim drzavama se diskutovalo . Otkud sad ja tema , ako cemo o meni ili tebi to je onda nova tema, al onda bi nam trebao i dobar psihijatar ovde da bude mjerodavno.
Momcilo ako nas uporedis sa Ukrainom ili Litvanijom ili Letonijom iako smo u mnogo boljem polozaju od njih ne samo ekonomski vec je i svest naroda dosta razlicitija tu bi mogli da sirimo temu i da razglabamo gde je ko ali uporedjivati Rusiju sa nama je mnogo nepromisljeno i krajnje nebulozno.Ja se nadam da ti se to samo omaklo jer imas taj fetis da uzburkas mirnu vodu ali Rusija iz 90 tih godina i tadasnji Sovjetski savez i ova danas Rusija to su dve razlicite planete a i mi iz 90 ili 80 te godine i danas to je nebo zemlja a i veoma drsko uporedjivati jednu kvalitetnu i stabilnu ekonomiju sa razvaljenom i ubunarenom drzavom danas. Vreme leti a ljudima je i dalje u memoriji neko davno proslo vreme. Drugi su u medjuvremenu napredovali a mi smo stojali u mestu a cak smo se i vracali unazad i sto neko rece STA JE TITO NAPRAVIO OVI NE MOGU NI DA OKRECE
 
To sve lici na zonu sumraka i tu osim razvaljene ekonomije jedino sto moze da se razvija je kriminal i korupcija.Rusi su uspeli posle kriznih godina da se usprave kvalitetno i da se vrate na svetsku scenu gde im je i mesto ali njihov problem je druge prirode a to je mortalitet i raspad porodicnih vrednosti .Mi na ovim prostorima kuburimo sa istim problemom ali nas nazalost nema ko da trgne iz kome u koju smo zapali jednostavno sa gomilom ovih nistaka koji vode drzavu mesta optimizmu za spas drzave i nadu u bolje sutra nema


Знам одмах де многи неће прочитати, али нека остане забележено... :)

Колега mornar велика сила се слегла над нама и јако је тешко одупрети се (као и над Украјином која је словенска држава). Оно што јаче од рата разара је напад на основне вредности друштва и на основну ћелију друштва - на породицу. Даље то иде на слабљење народа до потпуног поробљавања (није никоме стало до Србије и демократије у њој него до Србије без Срба).

Много јачи од нас су поклекли и питање је да ли ће стати на своје ноге. Као нпр. православна царска Русија. Цивилни начин притиска (до истребљења) је ударање на свест народа са циљем да забораве своју националност, религију и традицију.

Разара се школство и породица разним, садржајима којима нема места у нормалним заједницама. То су неке приче о сексуалним слободама „једнакости“ људи (мада ми никада није јасно зашто се на овом инсистира јер се то подразумева – али циљеви су подмукли) нападом на верска осећања, на осећање припадности сопственом народу (називају их нацистима), подстиче се неморалност итд.

Када ослабе и раслоје народ, лако га савладају и покупе му имовину и на крају га поробе (у правом смислу речи).

Једна јака држава коју сам навео као пример је царска Русија. Добро осмишљеном акцијом је наметнута некаква радничка револуција (у земљи у којој је већина сељака) и инсталирани Јудео-бољшевички злочинци су управо наметнули такав образац понашања. Био је то најјачи удар на православље и народ који тамо живи. Одмах је ту утрчао Ватикан (са својим финансијским интересима) и умували се Језуити да шире „праву“ веру. Гладни су уз тањир чорбе добијали цедуљче на којем пише: треба захвалити католичкој цркви што помаже.

Стаљин протерао Језуите 1929 вратио је царски систем образовања (без веронауке) по којем су руски ђаци и студенти били познати у Европи.

Толерисање педофилије и педерастије је било на снази све до 1934 када је Стаљин поништио Лењинове одредбе о сексуалним слободама одређене господе и то „законски преформулисао“ како треба :) . Полако су се враћале вредности породице као основне ћелије друштва што су Јудео-бољшевици срушили.



Зато је „историја“ коју нам сервирају против Стаљина и њему се приписују разни масовни злочини...


И Кини су наметнули комунисте интернационалисте (то су ови који продају веру за вечеру) у лику великог Мао Це Дунга уместо националисте Чанг Кај Чека (представљао је Кину на конференцији у Каиру 1943 – види линк):

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Конференција_у_Каиру

Са комунистима интернационалистима, најлакше се пороби народ (уосталом много пораза у историји је било због роварења изнутра). Резултат су десетине милиона убијених у том режиму који је водио "велики" Мао.


Док се не отресемо тог интернационализма и вратимо свом народу и основним вредностима нема бољитка (да неки неуки и злонамерни не помисле да ми је намера елиминисање других народа или вера – супротно од тога: историја нас учи да је Европа културно напредовала међуверском и међународном сарадњом са Маварима исламске вере који су владали Шпанијом 8 векова и Ал Андалуз је био извор европске науке културе економије и уметности). Када су мало просветили Европљане, ови су их у знак „захвалности“ протерали са Иберијског полуострва (мислим, срушили им државу). Суживот је угледање једних на друге, надметање и заједнички бољитак. Ако нека етничка мањина са различитим циљевима жели да сруши такву хармонију, онда сам нациста према њима и то без пардона.

Како изгледа, колега mornar не разуме (приметио сам у међувремену док сам сређивао поруку): уз окупацију Србије под Титом је наметан интернационализам углавном само Србима, док су другима стварали вештачку народност (наравно са циљем слабљења утицаја Срба).
 
Poslednja izmena:
Srbija zahteva hitan prekid sukoba. Sutra u Vašington stiže visoki Srpski izaslanik za Mer'ku i razgovaraće sa ministrom policije i odbrane kako bi se našlo mirno rešenje. Tom prilikom će obići i Srpsku vojnu bazu u Čikagu. Potrebna je i hitna reakcija Balkanskih zemalja. Bombardovanje je zadnja opcija. Nosač aviona ''Dušan Silni'' je blizu obala Merilenda, gde se razmatra preventivno dejstvo da ne dođe do humanitarne katastrofe. A iz Budve je upravo isplovila nuklearna podmornica 3-e generacije, klase ''Prokleta Jerina'' a sve zarad mira i prosperiteta. Četnički mirovni korpusi iz Čikaga su krenuli put Vašingtona, a narednih dana se očekuju kontigenti mirovnjaka iz Vjetnama i Sjeverne Koreje. Pozivaju se obe strane u Senatu na uzdržanost i nastavak dijalloga za pregovaračkim stolom. Trampove pristalice su proglasile TAO (teritorijalna autonomna oblast) Mičigen,TAO Pensilvanija i TAO Džordžija, sa najavom referenduma o ujedinjenju. Bombarderi Be 2 ''Sinđelić'' i lovci ''Obilić'' kruže iznad Kaptola i bacaju humanitarne pakete. Za svaki slučaj je mobilisana i Nacionalna Indijanska garda, kojoj su isporučene značajne količine ''vatrene vode'' kodnog naziva ''Šljivovica''. Akcija tajnog imena ''Američko proleće'' je uslovila rulanje dve eskadrile Mig-ova po Batajnici, kao isplovljavanje tri elektro-dizel podmornice ''Priboj na Limu'', "Zrenjanin 2'' i ''Srbobran'' opremljene za dugu plovidbu do Atlantika. Očekuje se smirivanje situacije i spuštanje tenzija.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
 
Baš zato još se i vraćaju krediti iz Titovog vremena.I opet kažem to da je valjalo ne bi propalo.
Mnoga carstva su propala i nestala kroz istoriju ali sam hteo da kazem sledece. Iako sam strastveni navijac Partizana moram da budem objektivan i da priznam da je Zvezda u fudbalu mnogo dugo bila institucija u Evropi .Iako volim reprezentaciju Srbije ja moram da priznam da ovo sto rade Hrvati u fudbalu je svemirska dimenzija. A sada da kazem iz neutralnog ugla .Ja bi bio najsrecniji covek na planeti kada bi moja drzava bila super sila ekonomska a gradjani prezadovoljni ,ali nazalost nije a bio bi srecan i da su oni zuti napravili senzacionalne rezultate ali nazalost nisu a kada kazem da je u odnosu na svu ovu boraniju Tito napravio drzavu a mnogi kazu da nije a ja onda pitam A KOJI JE TO PERIOD U NASOJ ISTORIJI BIO NAPREDNIJI I KOJA JE TO DRZAVA BILA JACA I TU JE MUK.......NEMA ODGOVORA. Uz velike probleme i ratove i razne druge probleme koji su nas pratili kroz istoriju KO JE JE TO VREME KOJE JE BILO NAJBOLJE ZA NAS I NASU EKONOMIJU znatizeljan sam a niko da mi otvori dusu
 
Ja dobio od jednog prijatelja. Čudim se da neko od Vas već nije objavio. A da, ložimo se na druge teme.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh