Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Momo, verujem da ćeš nam plastično objasniti da je dosta prefinjenija i generalno bolja od vojvođanske, mačvanske ili šumadijske..:ROFLMAO:
 
Pošaljite uzorak da probam , biću realan . :osmeh: - Nisam probao vaše domaće samo ovo iz marketa . Pravimo i mi ovde , stari moj , čak sam i ja sam prošle godine pravio malo smjese , al ni blizu.
 
Спремно дочекали снег... Очистили и бацили со и ризлу...
77120a5e4b8a35aa7e75902982bd9bfa.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Tine kad si tu . Dobio sam na poklon iz Slovenije , u stvari rodjak moj dobio od svog poslodavca tamo gazde nekave domace kobasice pa dao meni . Neznam dal sam ikad jeo bolju kobasicu . Malo lici na kulen al nije to to. Niti znam od cega je nitkako ju zovu al da mi je recept dobiti . Stavicu sliku ako sta znaci . Iz okoline Maribora
To firma radi ili domaće? Ako je iz kućne radinosti ne znam kud da ti to nađem.
 
I ovi na severu su sami sebe sahranili Estonija ,Litvanija i Letonija i to su sada sa Ukrainom najsiromasnije zemlje Evrope .
Ti moraš da si svakih 14 dana tamo da toliko znaš.

Ja sam bio šokiran u Estoniji prošle godine. Oni su na nekim poljim prešli već i Nemačku.

Od tehnološke robe na svetskom trgu uveren sam da oni drže veći udeo nego kompletna Rusija sa svim svojim potencijalima i prijateljima u porodičnim državama u Centralnoj Aziji..
 
Ја сам чуо интересантну тезу: грађани СССР-а су имали нижи стандард од грађана развијенијих држава СЕВ-а, типа ДДР-а, Пољске, Чехословачке... Покушавам да лопатам по сећању и ономе што сам видео у којекавим филмовима из тог времена, па ми некако та теза не изгледа без основа.
Pa, ja gledam drugačije. Građani tog celog dela su imali mnogo niži relativni standard usporedbi sa ostalom Europom nego pre 1940 godine.
Dok ja mislim, da je ruski (relativni) standard u tom periodu porastao i to na račun iscrpljavanja tih zemalja, koje su uzeli pod komandu.
Daleko od višaka, ali moramo da uspoređimo sa tridesetim godinama kad su milijuni u SSSR umrli od gladi.
 
Ti moraš da si svakih 14 dana tamo da toliko znaš.

Ja sam bio šokiran u Estoniji prošle godine. Oni su na nekim poljim prešli već i Nemačku.

Od tehnološke robe na svetskom trgu uveren sam da oni drže veći udeo nego kompletna Rusija sa svim svojim potencijalima i prijateljima u porodičnim državama u Centralnoj Aziji..
Da budem iskren nisam skoro isao u Letoniju ali tada je to sve izgledalo sablasno kao da je bog rekao do vidjenja ali ako je se to sve promenilo u pozitivnom smislu to su sve mnogo male drzavice da bi ih uporedjivao npr sa Rumunijom ili Ukrainom, Rusijom ili Bugarskom ALI KADA SAM REKAO DA SU SVI GLAVNI PRIRODNI RESURSI OSTALI U RUSIJI I ZEMLJAMA NA KASPIJSKOM MORU MISLIM DA NISAM MNOGO POGRESIO. A da budem iskren i ovi gradovi po Rusiji su se mnogo promenili u odnosu na naki raniji period a sta da pricam za turisticka mesta po Bugarskoj i Rumuniji kojom se to sve brzinom izgradilo ali to sto se izgradilo i izgleda glamurozno ne mora da znaci da ekonomija cveta i da je narod zadovoljan. Sada kada turista dodje u Beograd koji izgleda mnogo modernije nego u periodu komunizma pomislio bi da se ovde zivi kao u bajci ali to je samo opticka varka sto bi pisac rekao DALEKO JE SUNCE
 
Pa, ja gledam drugačije. Građani tog celog dela su imali mnogo niži relativni standard usporedbi sa ostalom Europom nego pre 1940 godine.
Dok ja mislim, da je ruski (relativni) standard u tom periodu porastao i to na račun iscrpljavanja tih zemalja, koje su uzeli pod komandu.
Daleko od višaka, ali moramo da uspoređimo sa tridesetim godinama kad su milijuni u SSSR umrli od gladi.
Колега мислите вратили у своје окриље (у прилогу мапа Руске империје – са све Аљаском):

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4a/Territorial_Expansion_of_Russia.svg
 
Pa, ja gledam drugačije. Građani tog celog dela su imali mnogo niži relativni standard usporedbi sa ostalom Europom nego pre 1940 godine.
Dok ja mislim, da je ruski (relativni) standard u tom periodu porastao i to na račun iscrpljavanja tih zemalja, koje su uzeli pod komandu.
Daleko od višaka, ali moramo da uspoređimo sa tridesetim godinama kad su milijuni u SSSR umrli od gladi.
Имаш неке конкретне податке да се доходак држава СЕВ преливао у СССР, било за повећање стадарда грађана, било за индустрију или армију?
 
Kako god, ali ko je boravio u to vreme u tim zemljama mogao je videti faktičko stanje.
Meni je najindikativnija bila istočna Nemačka. Bio sam nešto poslom u jednoj fabrici blizu Erfurta, desetak godina po ujedinjenju Nemačke(oko 2000), i lično Nemac mi je pričao da će trebati najmanje 30 godina da po radnim navikama i pristupu poslu budu kao zapadni Nemci(kao što su bili pre ruskog 'presajedinjenja'). Naravno. zapadna Nemačka je tu upumpala desetine milijardi eura da popravi stvari, ali jednostavno ti ljudi su po svemu počeli ličiti na ruse 50-tih i tu nije bilo brzog efekta i popravke. Što je najgore, to im se izgleda svidelo, i čak im nije ni odgovarala radna disciplina njihove zapadne braće..;)
Glavnina fabričke opreme iz istočne Nemačke je prebaćena u sssr, ali nažalost, većina skoro nikada nije proradila, jer je rusi nisu znali pustiti u pogon, a nemačke inženjere su na silu terali da to rade, pa je ispadalo 'loše'..
Amerikanci su tu postupili mnogo pragmatičnije, i svoje kolonijalne plenove su daleko bolje iskoristili..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh