Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da da sve živo potamanili i iskoristili pa sada zagovaraju novu preraspodelu prirodnih resursa tobože Rusija nema prava da raspolaže silnim bogatatvima kao i da velike količine pitke vode rusi nemogu da zadržavaju samo za sebe. Takođe nije im dosta bahaćenja na zemlji već bi i na marsu da eksploatišu i već su doneli odluku da Kinezi i Rusi nemaju prava mars ili mesec nemogu tačno da se setim.
 
SAD-skup hopštaplera.lopova,kriminalaca,zločinaca iz celoga sveta.Šta se od njih možeš dobrom nadati.Svet zla na jednom prostoru
 
Što se tiče te nam mrske Amerike, mi(Srbi) smo stekli ogroman animozitet prema njima radi mnogih loših stvari koje su nas direktno pogodile.
Ali moje duboko uverenje je da su oni daleko manje odgovorni za to što nam se dogodilo od naših postkomunističkih političara u pokušaju.
Obzirom da političke vođe nisu imali/nemaju apsolutno nikakvu nacionalnu strategiju ni poštovanje prema svojoj naciji, nikakvo čudo nije što nam rade kome šta padne na pamet.

Globalno gledajući, Americi se ipak nemogu osporiti neke činjenice koje su u zadnjih 100 god donele dobrobit čitavom čovečanstvu:
1. Električna energija. Tragikomično je da je izum globalne elektrifikacije, patentiran od jednog od najboljih Srba ikada-Tesle, mogao biti realizovan samo u jednom takvom progresivnom društvu kao što je Amerika. Zamislite samo kako bi Tesla prošao da je (pro)živeo u Srbiji.
2. Automobilna globalna revolucija. Koncept masovne proizvodnje vozila je definitivno njihovo(Fordovo) rešenje. Time je mobilnost postala globalna.
3. Računarska/informatička revolucija. Takođe rođena u USA. Pomislite kakav bi svet bio bez računara i interneta(pa i u poljoprivredi)..
4. Atomska energija. Doduše, umesto kao neiscrpan izvor (besplatne) energije otišla je na stranu pretežne vojne upotrebe, ali ipak je time okončan WW2, pa kako god.
5. Univerzalne metode upravljanja raznim procesima
6. 7. 8. 9..Univerzalna progresivnost.itd,

Ima tu još dosta globalno usvojenih korisnih stvari iz tog društva, ali su nažalost zasenjene velikom količinom loših stvari koje su prouzrokovali i učinili čovečanstvu..
Lično meni je jako žao što nismo imali dovoljno sposobne političare sa vizijom da se uklopimo kao mali zupčanik u mehanizam progresivnosti koji oni pokreću. Nasuprot tome, nas su potpuni politički autsajderi, doveli u situaciju da na početku 21 veka budemo bombardovani kao najgori divljaci.
Što reče tu neko, nismo mi ludi, nego smo na tom nivou intelektualnog razvoja-ko zna šta će biti sa nama...
 
Ima i kod njih i kod nas i vrlo pametnih i vrlo glupih. Setite se onog famoznog pomracenja sunca '99...
Prakticno sve u vezi elektronike i interneta je cisto americki izum recimo. Ako na youtube-u potrazite neke zanimljive konstrukcije masina rucne izrade velika je sansa da ce snimci biti ili iz SAD ili iz Rusije.
Ono sto je meni zanimljivo kod nas Srba je totalno nepoznavanje motornih vozila i rada motora sa unutrasnjim sagorevanjem. Kolicina gluposti koje sam cuo je prosto neverovatna. Npr. vecina POJMA NEMA o odnosu goriva i vazduha u benzinskim motorima, za taj termin nikad u zivotu nisu culi.

Rusija je cist primer da za dobru ekonomiju prirodni resursi nisu ni priblizno bitni kao slobodno trzisna ekonomija. Naravno da pomaze da ih imas, ali nisu najbitniji. Slikovito - dzaba ti suma ako ne umes da obaras drva.
Da nije bilo komunizma danas bi se tamo zivelo neuporedivo bolje.
 
RT direktno izvještava. Malo im se trese kamera. Mora da su pijani.

I CNN ali s druge strane barikada.
 
Što se tiče te nam mrske Amerike, mi(Srbi) smo stekli ogroman animozitet prema njima radi mnogih loših stvari koje su nas direktno pogodile.
Ali moje duboko uverenje je da su oni daleko manje odgovorni za to što nam se dogodilo od naših postkomunističkih političara u pokušaju.
Obzirom da političke vođe nisu imali/nemaju apsolutno nikakvu nacionalnu strategiju ni poštovanje prema svojoj naciji, nikakvo čudo nije što nam rade kome šta padne na pamet.
Ima tu još dosta globalno usvojenih korisnih stvari iz tog društva, ali su nažalost zasenjene velikom količinom loših stvari koje su prouzrokovali i učinili čovečanstvu..
Lično meni je jako žao što nismo imali dovoljno sposobne političare sa vizijom da se uklopimo kao mali zupčanik u mehanizam progresivnosti koji oni pokreću. Nasuprot tome, nas su potpuni politički autsajderi, doveli u situaciju da na početku 21 veka budemo bombardovani kao najgori divljaci.
Što reče tu neko, nismo mi ludi, nego smo na tom nivou intelektualnog razvoja-ko zna šta će biti sa nama...
Jako dobro zapazanje i vidjenje! Dakle ipak nisam jedini koji ima takav stav.
Za mnoge hejtere SAD-a brzo prebacite na N1 i uzivajte😂
 
Pistolji repetirani, ceka se prvi Trampov pristalica da uđe pa da ga izrokaju po dobrom starom obicaju divljeg zapada. Tako se brani demokratija
Da mi je neko pricao pre godinu dana da ce u Americi ovo da se desava mislio bi da je lud.Kakav apsurd.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jel postoji tema o lovu?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Rusija je cist primer da za dobru ekonomiju prirodni resursi nisu ni priblizno bitni kao slobodno trzisna ekonomija. Naravno da pomaze da ih imas, ali nisu najbitniji. Slikovito - dzaba ti suma ako ne umes da obaras drva.
Da nije bilo komunizma danas bi se tamo zivelo neuporedivo bolje.

Mislim kolega da grešiš Ruska ekonomija leži na prirodnim resursima na prvom mestu su im gas i nafta pa tek onda naoružanje. Oni sve što rade rade da bih bili Prvi u svetu misle samo o svom dokazivanju i o svojoj dominaciji i čim vide da neko drugi napreduje više ili bolje od njih zna se scenario embargo, sankcije....
 
Čitao sam autore koji su predvidjeli to u doba Obame, ustvari kad je donijet zakon da vojska "višak" opreme (čak i tenkove i teško naoružanje) donira policiji.
 
Pistolji repetirani, ceka se prvi Trampov pristalica da uđe pa da ga izrokaju po dobrom starom obicaju divljeg zapada. Tako se brani demokratija
Da mi je neko pricao pre godinu dana da ce u Americi ovo da se desava mislio bi da je lud.Kakav apsurd.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Policija ne reaguje.Pentagon odbio da pošalje nacionalnu gardu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh