Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zorane za ovo drugo to si u pravu, al za NIS nisi. Toliko je bio pokraden i u dugovima od preko 1 milijarde da su jedva cekali da ga se rese.Upali Rusi i sad je ful profitabilan. Ta ista sudbina ceka i EPS, ako je neko gledao sinoc insajder na N1, kazu da je dug EPS-a narastao na 2 milijarde evra.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Misliš da je morao toliko da se zaduži.Zato sam i napisao da nisu hteli da ga održe u životu.Znaš koliko im je novca otišlo na otpremnine radnika.Ako u NIS-u nije bilo zarade onda ne znam gde je bilo.Spremačica je imala veću platu od doktora.Nije se radilo domaćinski i to su posledice ako je ta varijanta razlog prodaje.
 
Zorane za ovo drugo to si u pravu, al za NIS nisi. Toliko je bio pokraden i u dugovima od preko 1 milijarde da su jedva cekali da ga se rese.Upali Rusi i sad je ful profitabilan. Ta ista sudbina ceka i EPS, ako je neko gledao sinoc insajder na N1, kazu da je dug EPS-a narastao na 2 milijarde evra.

То је последица а шта је узрок дуга ЕПС – а?

Како се долази у такво неподношљиво стање? Ко је одговоран и коју казну је добио...нико. Као и у стара времена, онај ко више упропасти, више „аванзује“.

Да ли вам је познато ко је био главни „баја“ у време поплава у Колубари. Такође, колико ми је познато, копови су један од ретких делова ЕПС-а који није био осигуран. И успели су да га унаказе са поплавама које јесу биле последица силних падавина, али се поставља питање зашто је брана била затворена. Са места ВД је отишао на више место ВД.


То је само један од примера како се наноси штета Србији. У ЕПС-у тога има „на кило“.
 
Zar nije čudno malo da je sve rusko dobro za 90 posto Srba ?

Čovjek, na svom razvoju svijesti, nalazi se na nivou da mu je nezamislivo živjeti van zajednice. Okupljeni oko neke ideje ili nekog drugog razloga, osjećaju se, ne bez razloga, sigurnije i jače. Svakako da su država ili religija naj snažnija i time najprivlačnija zajednica. Ukidanje države ili religijske zajednice, u čovjeku koji joj pripada, izaziva nevjerovatan stres. Odjednom mu se život okrene naglavačke. Jezik, tradicija, praznici, prijatelji... sve se mijenja bez dozvole čovjeka koji grčevito nastoji da to sačuva jer je to njegov način života i ne poznaje niti može da zamisli drugi.

Sad se pojavljuju drugi koji radi svojih interesa, ukidaju državu. Nakon ukidanja Jugoslavije Srbi iz Krajine su od naroda postali nacionalna manjina. Samo oni znaju koliko im je teško. Mogli su da biraju da se odsele ili priđu novoj državi a to podrazumjeva i novi jezik. Govore ga ali im zapinje u grlu. Idu u crkvu pognute glave kao žigosani. A onda je na red došla Bosna. Pa Srbija.

Zapadni svijet ne zbog mržnje već radi svojih interesa udara u temelje jednog naroda. To je ono što plaši i stvara nesigurnost. Šta će biti ako Bajden ukine Republiku Srpsku? Misliš da nam se neće promjeniti način života?

Sa druge strane Rusi, radi svojih interesa, pokušavaju da očuvaju tu zajednicu na Balkanu.
Pa koga ćeš da voliš ili mrziš?
 
Polazis opet kao vecina sa nacionalnog stanovista , pa tako izgleda . Pominjes drzavu , a mislis na naciju i narodnost ? Ja polazim sa nenacionalnog , normalnog gradjanskog stanovista , koja god da je drzava vise nacija tu zive i meni je svejedno , isto se odnosim prema komsiji dali bio srbin ili musliman . Tako sam rodjen , navikao , i nebi mijenjao . Dal ko ide u dzamiju ili na misu ilicrkvu svejedno mi je . Kako vam nije samo to jasno , a meni nikako nije jasno kako to da vecina ne razmislja kao ja , i to me zbunjuje tolko da nemogu da povezem nikako. Jesmo zivjeli u Jugoslaviji tako , jel zive u normalnim drzavama , i dan danas tako , pa eto i u omiljenoj Rusiji vise nacija i nema nacionalizma ?
Ko je ovde lud ?
 

Premijer je danas smjenio prvog covjeka crvenog kriza , i bio na banovoni nezadovoljan stanjem, a jos vise novinarima , rekao je da demontiraju drzavu, danasnja vijest.

Od prvog dana je bilo kontradiktornih informacija , uplacen je novac za Petrinju, Glinu i Sisak , i gradonacelnik Petrinje je izjavio da odbija pomoc jer je Petrinja dobila skoro isto kao i Glina iako ima 3x vise stanovnika. Takodje pozvali su da ljudi salju hranu , potrepstine sto hitnije , onda 2 dan direktor ili neki glasnogovornik crvenog kriza daje izjavu da vise ljudi ne donose jer su ih zatrpali a i ne treba vise, kao svi su dobili hranu i najpotrebnije u tom prvom talasu , slijedeci dan ga napadnu sa terena volonteri i novinari da ima jos ljudi koji nisu ni poslije nekoliko dana dobili ni sendvic a spavaju po autima a kamoli cebe ili nesto drugo.
Takodje napadi da obnova kuca koja je radjena poslije rata je bila fus.
Sada novi problemi sa takozvanim sinkhole jamama koje se otvaraju jer ima i ispod kuca , to je cesta pojava u juznoj americi.
Pa onda da drzava ima instrumente za mjerenje potresa iz 1908 godine , koja je glupost ,ima ih ali ne mjeri sa njima , ali i to je bila vijest.

Gledam na tv-u , rome iz banovine prebacili u hotel na moru , puni pansion, barem neko da bude zadovoljan:)
 
Gledao sam i ja , baš one kuće iz obnove sto je prikazalo su katastrofa . Jasno se vidi da na uglovima niti ima betonskih stubova niti armature , jer su kuce nefasadirane pa se vidi. I onda kretenska izjava onog tzv staticara , strucnjaka državnog , što pravda državu pa reče moglo se birati , ili da se napravi sto kuća kvalitetno ili deset hiljada nekvalitetno ?? Nešto u tako bezveznom omjeru ako si gledao.
 
Polazis opet kao vecina sa nacionalnog stanovista , pa tako izgleda . Pominjes drzavu , a mislis na naciju i narodnost ? Ja polazim sa nenacionalnog , normalnog gradjanskog stanovista , koja god da je drzava vise nacija tu zive i meni je svejedno , isto se odnosim prema komsiji dali bio srbin ili musliman . Tako sam rodjen , navikao , i nebi mijenjao . Dal ko ide u dzamiju ili na misu ilicrkvu svejedno mi je . Kako vam nije samo to jasno , a meni nikako nije jasno kako to da vecina ne razmislja kao ja , i to me zbunjuje tolko da nemogu da povezem nikako. Jesmo zivjeli u Jugoslaviji tako , jel zive u normalnim drzavama , i dan danas tako , pa eto i u omiljenoj Rusiji vise nacija i nema nacionalizma ?
Ko je ovde lud ?
Ja sam taj koji se slažem sa tobom u potpunosti.Ali kako će razmišljati oni koji su pretrpili zločine od druge strane.Sigurno,ne kao ti i ja.
Najgore u svemu tome što se tu javljaju oni koji se nisu ni rodili u vreme dešavanja i oni kliču.
Proslava,svake godine "velike" akcije OLUJA.Samo me zanima koga pobediše u tom nevremenu.Nedužan narod,goloruk.Jaki mi heroji.
Da se JNA ponašala kao oni u oluji do oluje nikad ne bi došlo.Ne bi imali ni državu.Istorija bi bila drugačija.Ali verovarno je bilo izdaje baš od srpske strane -prodali veru za večeru.Tuđman i Milošević su se sve dogovorili i kao poltroni Zapada odradili posao.
A najgore od svega što su nam vodeći političari iz tih vremena.
 
Momo govorimo o većini. O onih 90% Srba koje si spomenuo. Stavovi pojedinca kao što je moj ili tvoj nisu bitni za osjećaje krda. Mi plivamo u tom jatu ali smo ne bitni. Većina je ta koja stvara svijest mase.
Imaš ljude koji su došli do toga da im je religija nepotrebna. Država? Ma to je neko udruženje za kontrolu i oduzimanje slobode čovjeku. Materijalna dobra? To je gubljenje vremena da stekneš nešto u životu što ti u stvari i ne treba. Ali to su pojedinci.
Sa druge strane imaš masu koja gine u dokazivanju čiji je Bog veći. Nisu oni ludi. Oni su na tom stupnju razvoja. Zbog karikature proroka Muhameda ubijaju ljude. Zbog rušenja neke crkve padaju glave.
To je ljudima veoma bitno i svaki pokušaj prisiljavanja nailazi na žestok otpor.
Kroz istoriju je bilo raznih pokušaja da promjene način života čovjeka. Mistici, filozofi, mislioci, govorili su dok nisu promukli i zaćutali.
Neki su pokušali revolucijama. I opet ništa. Čovječanstvo ide svojim tokom i ritmom sazrijevanja i sad smo tu gdje jesmo.
Ti imaš drugačije informacije i poglede na život ali nemožeš natjerati nekog da ih prihvati a da u njemu ne izazovu otpor.
Isti otpor koji u tebi izaziva njihovo mišljenje ili djelovanje.
Niko nije lud ali promjena nemože na silu. To mora da sazrije u čovjeku a za to treba vremena.
 
Спонтано окупљање, дистанца, ето дрво се само запалило...
Колико знам у селу нема званичног окупљања и паљења бадњака.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Problem je da veci dio balkana i okolina stoji na vrlo trusnom podrucju , nije to prvi potres, od 60 godine Skopje, pa onada Banja Luka pa Crna Gora gdje je bilo rusenja kuca. Cak i slavonija je trusno podrucje ali slabije. Gdje ima izvor tople vode ili neka banja je trusno podrucje.

Mapa trusnog podrucja mediterana i europe
U Crnoj Gori je bilo daleko vise nastradalih mislim preko 100 za razaranje ne znam.
 
Nema nam druge nego da od Putin tražimo azil jer jedino u Rusiji nema trusnih područja po ovoj mapi a on i ovako daje zemlju besplatno.
 
Ne znam kako ljudi žive u Rusiji i kakav ih je životni standard ali znam da su se mnogi preporodili kada su došli da žive ovde kod nas.Znači da od goreg uvek ima gore i još gore.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh