Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije bas tako , al vjerovatno ne zivi ipak narod onako kako bi trebalo sa obzir na toliku drzavu sa tolko resursa , al nesumnjivo napreduju zadnjih 30ak godina.
 
Peet, priznaj, ti si bio inspiracija Džoniju

Amerika nije rad i znoj
postoje Hollywood i Frankie boy
Disneyland, baseball i Rock’n’roll
Vrijeme ocaja vrijeme nade
jedni ruse a drugi grade
prolaze ratovi padaju vlade
Pitove ruke vise nisu mlade…

Od Aljaske do Mexica to je ona druga slika
Pit, i to je Amerika
Vrijeme ocaja vrijeme nade
pitove ruke vise nisu mlade
sezdeset godina za dolar rade
A negdje daleko u Illinois
nadgrobna ploca stoji
i prazan kovceg ceka da Pit stigne
izdaleka…

A kada umoran zaspe i vise se ne probudi
jedino za cime zudi je da
umjesto blazenstva i raja vidi zoru kako rudi
i sunce starog kraja…



Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
 
E sad sam se zabrinuo. Šta će tek biti ako se jednog dana otrezne.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
 
Pet ja sam to rekao vodevši kartu koju je Grabik postavio, to sam rekao iz šale da sam znao da ćeš tako reagovati ne ih pisao tako nešto Zetora mi moga i sve mehanizacije :haha: ;)
 
Ne znam kako ljudi žive u Rusiji i kakav ih je životni standard ali znam da su se mnogi preporodili kada su došli da žive ovde kod nas.Znači da od goreg uvek ima gore i još gore.
Имам ја другара који се са женом и сином из Москве преселио у Орловат, а тај препород је због споријег ритма овде код нас и "камерније атмосфере", где упознаш мањи број људи, чешће их срећеш, па и и их упознаш боље, стекнеш комшије. Да не помињем и климу, који они увек помињу; још док су живели у Москви, пошаље ми ММС са фотком зимског јутра са његовог прозора - надреално!

Или имам још једног који је купио стан у Раковици, где је живео са женом и ћерком, успео да се разведе, па поново ожени и добије сина. У суштини, он је вандрокаш и вазда му је **greška за путом. Радио је као извештач са Балкана неке руске ТВ, покушавао нешто са туризмом, посредовањем око некретнина.... Када га питам шта не воли у Русији, рекао је да зими не види дневног светла - кад ујутру крене на посао, још је мрак, а онда се зеза сат времена у метроу, оде до канцеларије и кад заврши, опет је мрак и опет метро и тако дан за даном. И није волео да купује три бљутаве пластичне паприке бабуре у стиропорској тацници обмотаној целофаном по цени за коју овде купи џакче паприке са укусом и мирисом.

Или другарица која је баталила своји форму и преселила се у Београд, у "круг двојке". Њу одавно нисам видео, али сам чуо да се удала и живи у Панчеву.

Е сад стандард кога помињете: сви они су имали знатно већи стандард тамо у Москви, него што га имају овде. Онај први је имао приватну фирму која се бавила индустријском расхладном опремом и млатио је лепе паре, имао тамо четири аутомобила - два назови радна америчка пик-апа, за себе "Опела" каравана, за жену неки вен исте марке. Онај вандрокаш је, баш као и његов кум и колега у ДХЛ-у, који је неку годину касније купио стан у Филмском граду, увек имао пара да кад 'оћеш долази до Србије, иде по ресторанима и зеза се. Она другарица је имала студио и разрађен посао за производњу филмова за обуку и није се жалила да јој ту нешто шкрипи. Укратко, сви они су били тамо више него добро ситуирани, а долазак овде им је итекако скресао доходак.

И на крају, у вези тог што Пит назива Русе алкосима: пре седам-осам година одгледао сам интересантан руски документарац на тему алкохолизма у Русији и историје те појаве код њих. Ако некога интересује, документарац је окачен ја ЈТ -
 
Evo ga potres ponovo. I ovaj put nas je dobro prodrmao ali mislim da nije jak kao onaj prije. Vidim Momo da je kod tebe bio malo prije. Od kuda je sad došao?
 
Par puta sam sedeo sa rusima kad smo bili na moru. I oni kazu da svaki veci grad lepo zivi, manja mesta su ugrozena i losije se zivi, kao i sever rusije zbog klime(Murmansk)

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ovi moji gledaju neku aplikaciju i kažu da je epicentar kod Bresta. Nije mi jasno kako ga je Momo osjetio prije .
 
Ja gledao neku emisiju o sibiru i sad kaže učiteljica u školi ako nastavi zima ovako prelazimo na on line nastavu a temperatura napolju - 47 i deca idu u školu. Mislim se ja mi bi na - 20 imali vanredno stanje.
 
Jbg kad Rusi nisu patentirali divlji kapitalizam kao Ameri.Podmiti,zaduzi rasturi ekonomiju, pa onda ekonomski porobi. Izvuci sve moguce resurse, pa onda ajmo dalje. Ko ne poslusa i oglusi se o ovo pravilo prvo izbombarduj pa onda sve ovo prethodno odradi.Normalno da ce kod njih onda i da bude blagostanje.Plus mogu da stancaju dolara koliko hoce. Niko ih ne pita odakle im za pokrice. Mene samo cudi zasto to ne rade i Rusi. Imaju sve moguce resurse da budu jos gori od Amera,al izgleda nisu im Jevreji napravili sistem za isisavanje cele planete.Izgleda da im je dovoljna jedna Amerika.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod mene kad sam bio klinac samo tata mogao da udari šakom o sto i da kaže biće onako kako ja kažem i tačka. E a ameri umislili da su Tata celom svetu pa lupaju šakom u svakoj državi koja neće kako oni hoće i kako njima odgovara.Pitam se samo šta bi oni uradili da je takva krađa izbora bila negde u svetu kao ova kod njih šta bi oni radili i koje bi mere preduzeli? I sad se dešava kod njih ono što oni ne bi dozvolili nigde i nikom u svetu. Ali polako zaigraće mečka i na njihova vrata samo polako.
 
Волим Русе али је чињеница да их запад сад ломи економски у Каћ се вратило двојица занатлија из русије једноставно им се неисплати .2014 године запад је увео санкције Русији и одма затим спустио цену нафте да нашкоди Путину и Русима и успели су 2014 једна рубља је вредела 2.5 динара а сад кошта 1,3 однос долар је био 1долар 35 рубаља а сад 1долар 77 рубаља плате су им драстично мање ова двојица што су се вратили један је гипсар а други молер тврде да овде сад могу боље да зараде
 
Ajmo SAD malo o narkomaniji, beskućnicima, hipotekama, nestanku srednjeg sloja, fema campovima, rezervatima, genocidu nad bivolima i starosjediocima, podzemnim gradovima sirotinje i narkomana. Ima još ali samo da vidim dali imate želju o ovome.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh