Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Srusene fabrike, mostovi, nastradali ljudi, izbeglice, otet deo teritorije koji samo po rudnim bogastvima vredi ogroman novac... i vi pricate o pomoci
A da ne spominjemo bolesti i zagadjenost tla, izgubljena radna mesta, domovi...
Ali krivi su Rusi sto nas nisu branili, a rat je bio usmeren protiv milosevica...mos misliti
 
"Doduše treba imati u vidu mentalitet naših naroda i narodnosti koje je Josip Pejaković sažeo u rečenici. - "Naš će čovjek pojest` i govno, samo ako je američko"! Znači ovo je dobra šansa da se mutavost jednog naroda iskoristi kao čimbenik koji bi mogao ići u njegovu korist, heh."
Ova izreka nije tačna za naš narod , mislim Srpski .
 
Evo ako neko tvrdi da su Srbi trenutno veciniski neograničeni , otvoreni i realni (što me jako nervira , samo zato često ovako pišem kako pišem , srbin sam al me začudjava ova neka naša ograničenost i tvrdoglavost ) , neka neko nadje na ovom forumu , od početka , jedan post izmedju milion , osim nas par "budala" da se neštko kritički kaže protiv Rusa , i ja ću promijeniti mišljenje . Bilo šta , bar da je moskvič loš auto ili lada , da im nešto nije dobro , bilo šta .
Zar nije čudno malo da je sve rusko dobro za 90 posto Srba ?
 
dobar si . Al samo kažem ako je sloboda , i ako smo pametni , znači mislimo svojom glavom i boli nas k.. za predrasude . Pa ako je tako nek nadje neko da su članovi nešto rekli protiv Rusa , pogotovo protiv čelnika , uf nedaj bože . Ja odma više nikad neću ništa reći protiv njih . Ko npr za Amere što mislim i sto puta sam rekao , jedna mješavina svega i svačega , ali sloboda u samom vrhu . Npr pominjo sam , da su veliku glupost i istorijsku grešku napravili kad je Tramp pobijedio na stranačkim izborima za republikanskog kandidata za predsjednika , i pokopao tako jaku i slobodarsku konzervativnu stranku , od onako dobrih onomad kandidata isplivala polubudala i sad za kaznu izgubiše .
 
Kome smo skoro pa poklonili NIS? Ko nam nemilosrdno izvlaci naftu ispod nogu? Ne dao bog da nas ovde protrese zemljotres propali bi kao u septicku jamu. Drze nas u saci i pomazu nam koliko njima odgovara. Sa druge strane Ameri resili da nas malo vaspitaju i pretnju nismo bili shvatili ozbiljno. Kad su nas cusnuli po glavi mi proglasili pobedu. Kome vise da se okrenemo?
 
Propaganda je čudo. Čujemo i vidimo samo ono što neko želi da čujemo i vidimo pa pogledajte američki vojni buđet od 740 milijardi koi će služiti za Obuzdavanje Kine i Rusije a oni se razbacani po svetu ko đubre po njivi. I odakle im moralno pravo da zabranjuju drugim državama da razvijaju svoju ekonomiju? Samo im je cilj da oni dominiraju svetom zbog čega oni koi su istrebili indijance Englezi, Francuzi koi su imali pola sveta kao kolonije da mi pričaju o ljudskim pravima i demokratiji oni koji čim im se neko ili nešto ne dopada uvode sankcije i bombarduju. Tačno je da rusi crpe naftu kao što je tačno da su ameri u Smederevo pretopili sve tenkove zaradili i otišli ali za to je kriva država a ne oni. A. Kome su prirasli za srce oni koi su pobili silan narod u Vijetnamu, Somaliji, Iraku, Siriji, SRBIJI svaka mu čast. Ali kao što rekoh na početku propaganda je čudo.
 
Kome smo skoro pa poklonili NIS?
Поклони и ти мени кућицу за четири 'иљаде евра и кажи да си ми је дао џабе, ал' прећути да си на ту кућу накарик'о десет 'иљада евра дугова за струју, воду и порезе.
 
Pa kad su mogli oni da plate struju vodu i porez mogli smo i mi. Ako se njima isplati znaci da bi i nama .
Al opet i ako se to negleda , ako je NIS bio prodavan na pijaci pa ko da vise , onda u redu .
 
Teško onom koga Rus brani i Grk hrani.
Naravno,ruski narod voli srpski narod i tu nema dvojbe.Politika je već nešto drugo-tu svako gleda svoj interes.
Jedno je sigurno,nisu nas napadali niti su nam odmagali.
Što se NIS-a tiče,naši ili nisu mogli da ga održe u životu u šta sumnjam ili se neko iz državnog vrha debelo okoristio iz te privatizacije ili smo im nešto debelo ostali dužni pa je taj potez bio neminovan.Toliko o Rusima.
Što se zapada i SAD tiče oni su nama dužni toliko da kada bi nam isplatili za sva stradanja i patnje koje su nam naneli mi bi bili najbogatija zemlja u Evropi a i šire i svi bi dolazili kod nas da rade a ne mi kod njih.Ali pošto pravde nema,tu smo gde jesmo.
Ne zaboravite da je 1/3 srpskog stanovništva,stradalo u I svetskom ratu.To bi u novcu bile nemerljive cifre.
 
У вези тог НИС-а, ја сам чуо да су својевремено наши ангажовали британску аудиторску кућу, онај "Дилојт и Туш", да процени НИС и да су они изашли са сумом од око 1,5 милијарде долара или евра, чега већ, а да су којекакви дугови и дубиозе НИС-а били милијарда-милијарда и сто милона. Због тога сам и употребио ону аналогију са поклоњеном кућицом у свом претходном посту.

Ако је то тачно, онда шта ми имамо да ту серуцкамо на рачун Руса, кад су наши паразити успели да од државног монополисте пар екселанс направе губиташа и место за ухљебљење којеквих џабалебароша и краву музару режима.
 
Poznavao sam jednog coveka, dobar covek ali voleo da popije a tanak sa parama
Imao je drugara koji je imao novca a isti hobi, cesto su se napili u kafani na racun ovog drugog...
Al taj drugi je imao losu narav kad popije, voleo da se potuce i uglavnom birao slabije, pijane i sl.
Ne retko po povratku iz kafane taj kavgadzija istuce tog njegovog drugara, ali ovaj prvi mu je to uvek oprastao jer su prijatelji i nalazio razne glupe razloga da ga opravda....
Ovo je istinita prica iz mog kraja....
 
Teško onom koga Rus brani i Grk hrani.
Naravno,ruski narod voli srpski narod i tu nema dvojbe.Politika je već nešto drugo-tu svako gleda svoj interes.
Jedno je sigurno,nisu nas napadali niti su nam odmagali.
Što se NIS-a tiče,naši ili nisu mogli da ga održe u životu u šta sumnjam ili se neko iz državnog vrha debelo okoristio iz te privatizacije ili smo im nešto debelo ostali dužni pa je taj potez bio neminovan.Toliko o Rusima.
Što se zapada i SAD tiče oni su nama dužni toliko da kada bi nam isplatili za sva stradanja i patnje koje su nam naneli mi bi bili najbogatija zemlja u Evropi a i šire i svi bi dolazili kod nas da rade a ne mi kod njih.Ali pošto pravde nema,tu smo gde jesmo.
Ne zaboravite da je 1/3 srpskog stanovništva,stradalo u I svetskom ratu.To bi u novcu bile nemerljive cifre.
Zorane za ovo drugo to si u pravu, al za NIS nisi. Toliko je bio pokraden i u dugovima od preko 1 milijarde da su jedva cekali da ga se rese.Upali Rusi i sad je ful profitabilan. Ta ista sudbina ceka i EPS, ako je neko gledao sinoc insajder na N1, kazu da je dug EPS-a narastao na 2 milijarde evra.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ништа друго до намештаљка. Имаш монопол на тржишту и правиш минус. Дужника има не зна им се број али се само код малих наплаћује. И прети.
Да ли треба да прођемо као бугари?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh