Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Добар уговор о раду. Само 10% ноћни рад. И рад на празник 126%. Топли оброк имам у фирми. Недељом не радим.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nisu ni svi privatnici isti moj poslodavac daje 100% platu i kada si na bolovanju znači ne samo ono što ide preko računa već i ono što ide na ruke. U martu smo i aprilu smo dobili i po 15000 bonusa jer smo radili non stop za vreme policijsko časa a za novu godinu dobijamo po 50 eura.
 
Kod mene je rad za praznik 150 posto kao i prekovremeno koje bravari cepaju do jaja neke neće moći do penzije da isplate pošto mesečno može samo do 32 sata da se plati a interventno je 200 posto
 
Jebiga ne možemo gladni da punimo budžet,odakle posle da vam isplate subvencije
Jbt dobro sto si nas prosvetlio da vas doprinos je zasluzan za subvencije u poljoprivredi!
I drugo, toliko takvih znam koji se ubijaju od posla u drzavnim firmama da im ne znam broj.
Iako pola radnog vremena ili nisu tu ili zevaju od kancelarije do kancelarije, a ima i tih sto se prepucavaju na Face-u i forumima tipkajuci po tastatutama.
Zalosno sta sve trpi ova drzava!
 
Drago mi je što sam ti pomogao da shvatiš neke stvari, možeš ti da misliš šta hoćeš ali ja izistinski punim budžet više nego 10 takvih kao ti jer ti na primer izvučeš preko raznih subvencija 5x više nego što uplatiš u taj budžet a ako nisi u sistemu pdv onda ne uplatiš ni toliko dok ja na primer nisam iz tog budžeta nikad dobio ni žutu banku. A drugo voleo bih da dođeš kod mene pa da te povedem na posao pa da vidiš kako uživamo a možeš sam da biraš dal češ to da uradiš leti kad na uglju peče 50 stepeni a od prašine ne možeš oči da otvoriš i dišeš na škrge ili zimi kad stegne mraz pa ti se ruka zalepi za metal gde se uhvatiš ili kad je blato do kolena pa u pola noći kad bi ti inače spavao u toplom krevetu ideš 2-3 km pešaka da bi stigao do mašine pa ćemo polako cele noći diskutovati šta sve trpi ova država jer se ugalj ne kopa u kancelarijama
 
Da nas ne oderu na cenama na repromaterijalu, nafti itd. Vecina iz drzavnog posla ne bi ni za platu imao jer po onome koliko radi nije ni zasluzio da je ima.
Od kad je svet bio neki rade a neki lade jaja a ti ako bi radio nesto od onog sto si opisao onda ne bi imao vreme da non stop tipkas.
 
Pa ne radim ja 24 sata dnevno, a zato vidim ti se satireš od posla pa nemaš kad da mi odgovoriš a uzgred i ja kupujem isti taj repromaterijal i naftu kao i ti. Na primer ja za smenu od 8 sati iskopam 7-8000 tona uglja pa neka od toga u budžet završi samo po 1 din po toni pa ti sad vidi
 
Moj posao mi dozvoljava da preko zime osim sto hranim neke svinje i lozim u kotao ne radim nista drugo ali ipak ne vidim da imam vise vremena od tebe za tipkanje.
Nisi ti nista iskopao danas, zato sam i rekao da neki rade a neki lade muda jer da si nesto radio danas nebi imao vremena da se zajebavas od jutros pre 8 pa evo sace 1.
 
Pa o tome ti celo vreme i priča ,ne radiš noć dan,plata ,godišnji ako ima potrebe bolovanje,na prvo mesto da se istqakne javno preduzeće koje zapošljava ko zna koliko ljudi ,greška, glasačko telo,koliko je para tu ugurano sa strane da bi funkcionisalo preduzeće,npr akcize na jebenu naftu koju mi seljaci kupujemo a koje nam je potrošni materijal a za koju nemamo popust,pa koliko je tu poreza na zemlju,pa pio pa zdrastvo ,pa odvodnjavanje pa samodoprinos,ako sam izostavio neka neko doda,pa sve to otimamo od svojih usta a dajemo državi,koja odvađa odatle da subvencioniše gubitaše ,neka su samo izgubili zato što su naprimali svoje botove u javna preduzeća,pa onda usledi katastrofa s vremena na vreme kao poplave pre par godina,pa se odakle uzimaju pare da bi kostolac radio a neproizvodi ništa,e sad neka mi kažu ti što su radili u kostolac koliko su svojih para uložili u preduzeće da se osposobi za proizvodnju nakon poplava?
 
Bato ako nisi znao smenski rad se vrši u 3 smene, od jutros sam iskopao malo balege oko stoke a za sat vremene krećem na posao a kući sam večeras u ponoć a posao mi je takav da mogu i na njemu da tipkam jer ne kopam ugalj krampom i lopatom
 
Poslednja izmena:
Pa o tome ti celo vreme i priča ,ne radiš noć dan,plata ,godišnji ako ima potrebe bolovanje,na prvo mesto da se istqakne javno preduzeće koje zapošljava ko zna koliko ljudi ,greška, glasačko telo,koliko je para tu ugurano sa strane da bi funkcionisalo preduzeće,npr akcize na jebenu naftu koju mi seljaci kupujemo a koje nam je potrošni materijal a za koju nemamo popust,pa koliko je tu poreza na zemlju,pa pio pa zdrastvo ,pa odvodnjavanje pa samodoprinos,ako sam izostavio neka neko doda,pa sve to otimamo od svojih usta a dajemo državi,koja odvađa odatle da subvencioniše gubitaše ,neka su samo izgubili zato što su naprimali svoje botove u javna preduzeća,pa onda usledi katastrofa s vremena na vreme kao poplave pre par godina,pa se odakle uzimaju pare da bi kostolac radio a neproizvodi ništa,e sad neka mi kažu ti što su radili u kostolac koliko su svojih para uložili u preduzeće da se osposobi za proizvodnju nakon poplava?
Delom si u pravu, naprimalo se svega i svačega i sam sam napisao da ima dosta onih koji ne rade ništa ali ima i nas koji radimo i za njih. A hoćeš da kažeš takvi profi poljoprivrednici rade noć dan pa i ja radim poljoprivredu nisam došao iz Holivuda i ja plaćam sve isto kao i vi.A odakle vam struja kad stalno vičete da ništa ne proizvodimo odakle kamioni vuku ugalj u Vojvodinu a sad od nas vugu brodovima i za Kolubaru
 
Samo sto je njemu bager kupila drzava, a nase traktore, pratecu mehanizaciju, smestaj za sve to smo sami izfinansirali. Koliko je tu poreza placeno, ko prima plate od tih nasih para koje su uplacene u budzet?
 
После поплава је скочила цена осигурања за возила. Пратила и цена техничког прегледа. Југо стигао од 11500 до 18500 динара за 5 година. Мало пре тога онај чувени реатест гаса у возилу око 12000 динара. Иако ми је важио још 5 година.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Odoste sada u nebesa.Mogu samo da poručim ovima što se bave samo poljoprivredom neka se zaposle.Biće im dosta samo da odu i da se vrate.Nije baš tako lako.lakoje pričati.Ja sam već radio lakši posao i u državnoj firmi i radio sam 25 godina u 3 smene.Nije baš tako lako ukomponovati sa poljoprivredom.Zato znam šta Barbula i njemu slični pričaju.
 
Jedan moj komšija za takve kaže lako je njemu kad mu nikad u životu nije zvonio sat. Nije to lako ukomponovati ni sa čim, kad ljudi legaju u krevet ti ideš na posao,pada kiša sneg ti na posao a coci i peet se okrenu na drugu stranu u krevetu i nastave da spavaju dok ne ugreje sunce
 
Samo sto je njemu bager kupila drzava, a nase traktore, pratecu mehanizaciju, smestaj za sve to smo sami izfinansirali. Koliko je tu poreza placeno, ko prima plate od tih nasih para koje su uplacene u budzet?
Pa taj bager će i ostati državi neću ga ja terati kući, a koliko je vama država kupila traktora i mehanizacije.Ajd saberi i napiši koliko si para izvukao od države pa napiši računicu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh