Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni nije kupila niš,to pitaj familiju bivše ministarke,a bogami i one koji su se nazivali kao članovi saveza poljoprivrednika Srbije ili kako god se zvalo to ima ih tu na severu 2 kom a ima ih koje kuda a bio i onaj jedan u emisiji što je ćutao samo se ne mogu setiti imena ,bio sa goranom kneževićem i sa bata koleto.
Što se sata tiče zvoni on i nama samo ne zvoni kad treba napustiti krug firme ,ako me razumeš.
Ako misliš da ti taj posao težak ti napusti,evo moj poznanik je promenuo bar 15 firmi zadnjih 4 godine,i da ti kažem ne kuka,pokupi stvari i ode drugde.
 
Ha ha Lazo dobar si.Ovde kad neko spomene da je zaposlen par njih bi mu oci iskopalo kao cerupamo drzavu a u temi subvencije bi **greška dali da im legne uplata

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pa mi imamo traktore i od 20-30 godina, tada nisu ni postojale subvencije ili ko je uvezao polovne. Ja godisnje potrosim gotovo 10000 litara goriva sto je dzavi kroz akcize oko 600000 dinara. Gde je PDV koji se plati na gorivo, djubrivo, seme, hemiju, rezervne delove. Ko nam polaca majstore kada se nesto pokvari? Evo ove godine kupovina i menjanje guma sto za traktor sto za kombajn 1500evrica. A to sto cika laza kaze da i ostali trose gorivo, verovatno misleci na automobile mi poljoprivrednici ih ne vozimo jer koristimo biciklove.
 
Meni nije kupila niš,to pitaj familiju bivše ministarke,a bogami i one koji su se nazivali kao članovi saveza poljoprivrednika Srbije ili kako god se zvalo to ima ih tu na severu 2 kom a ima ih koje kuda a bio i onaj jedan u emisiji što je ćutao samo se ne mogu setiti imena ,bio sa goranom kneževićem i sa bata koleto.
Što se sata tiče zvoni on i nama samo ne zvoni kad treba napustiti krug firme ,ako me razumeš.
Ako misliš da ti taj posao težak ti napusti,evo moj poznanik je promenuo bar 15 firmi zadnjih 4 godine,i da ti kažem ne kuka,pokupi stvari i ode drugde.
Tezak mi ili ne meni je dobar i nemam bolje nego mi smeta proseravanje da zivim na vasim ledjima

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pa mi imamo traktore i od 20-30 godina, tada nisu ni postojale subvencije ili ko je uvezao polovne. Ja godisnje potrosim gotovo 10000 litara goriva sto je dzavi kroz akcize oko 600000 dinara. Gde je PDV koji se plati na gorivo, djubrivo, seme, hemiju, rezervne delove. Ko nam polaca majstore kada se nesto pokvari? Evo ove godine kupovina i menjanje guma sto za traktor sto za kombajn 1500evrica. A to sto cika laza kaze da i ostali trose gorivo, verovatno misleci na automobile mi poljoprivrednici ih ne vozimo jer koristimo biciklove.
A imate i novije masine koje su debelo subvencionisane ali to se ne spominje.Da li si ti nekad bio zaposlen I dali placas pored drzavi kad Ides na svirke

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Пусти то BARBULA...нећеш успети некоме да докажеш да ти мораш да се довучеш до машине кроз мочвару и у било којим условима и да не можеш мирно да спаваш јер радиш по сменама. Да удишеш токсичне гасове и и токсичну прашину свакодневно (па и „сваконоћно“ :) – зависи у којој си смени).

А он јадан осим што храни „неке свиње“ и ложи котао „сатире се од природе посла“ и не може да "типка" :) . Тебе нико не пита каква ти је природа посла...

Мада када би обишли домаћинства, било би очигледно да има „мнозина“ који много боље живе од запослених који рмбају у предузећима, да имају много боље аутомобиле (пар комада) иако многи од запослених у предузећима раде исто по читав дан (колико сам разумео и ти храниш „неке краве“ као и колега „неке свиње“). Само што то теби сматрају хобијем (јака занимација да се чисти и ради и онда од досаде одеш на -30 или +50 у твој багер да се зајебаваш:)).

Проблем је што и оне који раде стрпају у бирократију.

Ко ти је крив када си директор јаче фирме...још ти држава купила багер...шта те брига луксузираш се. И побацај те сатове, шта има да ти звоне „у по ноћи“ да идеш на посао. Мислим...не разумем те уопште чему то...:)

Мислим да би било мудро да овакав начин расправе престане...бар зато што је некултурно ЗАБАДАТИ НОС У ТУЂ ЛОНАЦ...
 
Poslednja izmena:
Jedan moj komšija za takve kaže lako je njemu kad mu nikad u životu nije zvonio sat. Nije to lako ukomponovati ni sa čim, kad ljudi legaju u krevet ti ideš na posao,pada kiša sneg ti na posao a coci i peet se okrenu na drugu stranu u krevetu i nastave da spavaju dok ne ugreje sunce
35 godina sam ustajao u 5 i ako sam radio u 1-u i ako treba da namirivam.
 
Rekao sam već sto puta da je naš najveći problem što gledamo u tuđu avliju umesto u svoju tj. uzdaj se u se i u svoje kljuse.
I da, red bi bio da prekinete više sa tim raspravama.Nisam odavno delio kartone pa ako baš želite mogu početi kao novogodišnji poklon.
 
Ja sam ti naveo koliko se u budzet uplati samo od akcize za gorivo. To je 5000E godisnje sto je za deset godina 50000E. Verovatno jos toliko preko PDV na ostali repromaterijal i odrzavanje. Tako da svako to vremenom vrati pa i vise nego sto se dobije. Samo sto u celom tom lancu drugi skidaju mnogo deblji kajmak.
 
Barbula-ti se baviš iz hobija poljoprivredom.Država od tebe nema koristi.Samo im napiši razliku tvoje zarade od bruta do neta.
 
Pisao sam i to i ispada da je to samo na papiru i da ja ne kupujem ni seme nibdjubre i da orem kravama

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Svaki put nova mutacija?
sledeci je ovaj engleski soj...


Која мутација ако има „патогеног вируса“ то је само лабораторијски измењен отров.

Мислим, претпостављам да ти је познато али...“мутација“ уживо:

 
Такође на једном предавању (колико сам разумео на Харварду):


Одакле сад тренутна мутација? Ради се о природном процесу који се назива плеоморфизам (за сваки случај су у класификацији написали да постоје плеоморфне бактерије иако мислим да је то особина већине бактерија да се врло брзо прилагођавају).

Ипак треба обратити да предавач користи израз мутација. Па не може мутација бити тренутни процес (у току живота једног нараштаја) него је то процес и преноси се кроз наслеђивање – значи дуготрајнији процес.

Мутација је врло често злоупотребљен израз са јасном намером да се стекне (или очува) профит или производња која има катастрофалне последице по околину. Или да се без мере користе хемикалије као што је некада био DDT и који су рекламирали без мере користећи децу (али и без мере директно запрашивали децу - последица су биле тешка обољења па је према неким подацима и Рузвелт био жртава тог средства).

Заборавио сам да напишем: погледајте колико има коментара овог видеа. 0 коментара!
У другим приликама (када су очигледне **greška у питању) буде на стотине коментара (и наравно јака активност ботова).
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh