Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne odobravam nasilje i huliganisanje jer sve što je polomljeno, zapaljena narod će da plati. A što se vlasti tiče jesu li bili izbori jesu, jesu li dobili sa velikom većinom od 60 % od izašlih birača jesu, koliko ljudi znate da nije izašlo na izbore? E sad nevalja vlast pa po meni bi trebalo da je obavezan svako da izađe na glasanje pa kom opanci kom odbojci a ne pola Srbije ne glasa pod izgovorom maboli me uvo a onda svi ti koi nisu glasali prvi počinju da kritikuju, i sada propala opozicija sa stranim pomagačima pravi haos. Sve te sa viškom snage ja bih poslao u rudnik da se olade malo.
Pa ti pričaš kao naš vrhovni komandant, kaže dokoni ljudi pa se šetaju. Ti si zadovoljan stanjem u poljoprivredi, ne bi menjao ništa? Kakvih 60 %? to kad se preračuna izlaznost za njih je 25-30 % ljudi i to većina iz nekih ličnih interesa..

Mislim da svi treba da se priključimo MIRNIM protestima! Bez opozicije, smučili su se ovom narodu svi zajedno.
 
Izveštaji reportera u emisiji Srbija Danas RTS1:
Novi Pazar: od 100 testiranih, 70 pozitivnih. Od 200 zaraženih, 160 teških slučajeva koji moraju u bolnicu. Čekamo rezultate testova iz BG. Od 4.7 nisu stigli te ne znamo pravi broj.
Jagodina: Dnevno po 1 novi zaražen ali toliko nam i stignu rezultati iz BG. Čekamo za uzorke poslate još 1.7.
Kraljevo, Dr Macan: Kapacitet nam je 60 testova dnevno, a od toga su 80% pozitivnih. Čekamo rezultate iz BG za 200 uzorka i za jednog danas preminulog. Možda su svih 200 pozitivni zato moramo da budemo odgovorni i držimo odstojanje ... itd...

Dnevnik2 RTS, izveštaj iz Kraljeva:
Dr Macan se obratio sugrađanima: Moramo da budemo odgovorni i držimo odstojanje.....
A onaj deo gde je pričao o zaraženima i da se čekaju rezultati iz Vatreno Oko i da su im 80% testiranih kod KV veterinarskog zavoda pozitivni, ladno isekoše.
Sad vi shvatite šta se u stvari dešava kod nas.
 
Zorge , evo ovako , moj odgovor , a dabome uglavnom zasnovan na pretpostavkama i logici ,mada ima bar 30 posto cinjenica koje znam ,nepitaj kako ,nebih se uvaljivao bez ikakve dobrobiti .. Naceo si jaako bitnog lika u tom filmu koji nije presudan ali jaca iz prikrajka ...Dacica , . Vidim da kontas . On nije uopste klovn ko sto se cini , on je Milosevic sada , jer je original dabome umro , pa uzmite samo da je on sad Milosevic . Zamislimo samo kako se nekad govorilo , on je dobio Slobinu fasciklu sa vizitkama i pasvordima .
Braca Rusi ... Nemislim sarkasticno braca , nego ih smatram bracom jer jesu nama Srbima , ali braca cesto ne pomazu bas jedji drugom pogotovo kod nnas ...Sta bi njima bio interes posto si me to potao , . Njima je po logici u interesu nestabilnost , za razliku od EU kojima je glavni interes ovde stabilnost , za skepticne ako nista , onda zbog trzista , jer mi smo trziste Eu a nismo trziste Rusije osim oruzja 2. Klase.
I dabome zadnji pokusaj da bar Srbija ne udje u Nato , jer su istom potpuno ekipom pokusali CG a Bugarsku i Rumuniju su izgubili preko noci da se nisu ni snasli .
Veliko breme Srbima je dogma da je ZAPAD LOS A RUSIJA DOBRA ZA SRBIJU , ali to se svi slazemo da je 95% jako misljenje i nece se jos duuugo promijeniti.
 
Ama ljudi pre svega treba da shvate da svi oni rade zajedno. I vlast i opozicija u saradnji obmanjuju narod, ali ne moze to neko da shvati vec ce da trci da skraba onaj listic.
Ja vec umislio da sam lud covek jer ovako razmisljam, ali sad vidim da nisam jedini. SNS kad je bio opozicija pricali su na sva usta kako aktuelna vlast krade, Djilas ovako Djilas onako, pa je mahao sa Dinkicevim zatvorskim odelom u skupstini. Na kraju pobede na izborima i niko nije uhapsen, i jos pozove Dinkica za savetnika ministra ekonomije. Zuti su isto tako posle petog oktobra optuzivali SPS da su krali sakom i kapom, i niko nikada nije procesuiran niti osudjen. Sta vise SPS kao koalicioni prilepak od 2006-te opet jase uz sve aktuelne vlasti.
 
Postoji neka RAVNOTEZA U PRIRODI neki BALANS koji regulise bolje varenje i da nije tako ovo covecanstvo bi davno zavrsilo svoju misiju.Raduje me sto je MOJ PREDSEDNIK sinoc bio UMILJATO JAGNJE prvo je pustio izvestaj o strajkovima u celoj Srbiji na RTS i time pokazao narodu da IMA DEMOKRATIJE U SRBIJI a onda sto nikada ne cini POSLUSAO JE DRUGE I OTKAZAO POLICIJSKI CAS. Sada je pravi GOOD BOY pocelo mleko da zagoreva na ringli pusi se sve nema kiseonika,dimcina je ogromna BRZO OTVARAJ PROZOR I VRATA VRAG JE ODNEO SALU
 
Da ima ko da ih povede?
Misliš da je u redu da tebi i meni ti patrioti izvojevaju bolju budućnost? I mi im se posle lepo zahvalimo i dodelimo doživotne počasti, a nastavimo srećno i zadovoljno da živimo u idealnom društvu koje će ovi iz kritične mase uspostaviti?
Za mojih 50-tak godina to se još nije desilo, a nešto sam siguran da neće ni sada..
Naravno da nece, ovaj narod voli diktatore ( tita, milosevica, zuti nas kratko trajali i sada ovaj majmun) i tako ce da nas pate nas manjinu koji volimo slobodu i da kada ti se neko ne svidja da mozes lako da ga promenis kao sto smo zute promenuli kad su nam dodijali sa lopovlukom!
 
Ama ljudi pre svega treba da shvate da svi oni rade zajedno. I vlast i opozicija u saradnji obmanjuju narod, ali ne moze to neko da shvati vec ce da trci da skraba onaj listic.
Mozda rade, mozda i ne. Prekjuce su na protestima svi ti "lideri opozicije" koji su dosli da se prave vazni bili u najboljem slucaju izvizdani i oterani, a Trifunovic je i batine dobio. Tako da je prvih 2 dana bio cisto narodni protest.
A za danas - Vucicu i ekipi svaka cast kako su ovo rasturili, sta da kazem. Uspesno su pustili buvu za sedenje, i eto - policije skoro da nije ni bilo, svi sede i ne rade nista itd. Ajde mirne proteste da razumem, ali nesto mora da se radi da bi imalo efekta, neko zvizdanje nesto... Ovako mogu da sede i 10 godina, nista nece promeniti.
 
Naravno da nece, ovaj narod voli diktatore ( tita, milosevica, zuti nas kratko trajali i sada ovaj majmun) ...
О, него како! Да видиш како бих ја волео да деценију заседне неки просвећени аутократа, засуче рукаве и без фемкања среди систем, стави институције на своје ноге, ал' таквог нешто и немамо - аутократу лако нађемо, ал' и да је просвећен, то нам баш и не полази за руком. ;)
 
Naravno da nam ne polazi za rukom da nađemo pametnog čoveka, odnosno pametnijeg od nas jer kod nas Srba ne postoje najpametniji, mi smo svi jednaki među najboljima na svetu.
Nama bi najjeftinije bilo da platimo engleskog, švedskog ili nemačkog profesionalnog državnog administratora da sredi i podesi sistem(odnosno da bude i predsednik i premijer istovremeno).
Ali jasno vam je da taj čovek nebi opstao ni dve sedmice upoznavanja, jer, jelte, kako kod njega naći vezu za neku javnu nabavku, mahinaciju, spekulaciju, kraduckanje itd.. A pošto je to deo nacionalnog folklora i bez toga ne funkcioniše srpska država, tako bi taj stručnjak ispao gora budaletina od bilo kog od nas. Proterali bi ga još brže nego što progonimo ove naše koji bar donekle znaju u šta se upuštaju..
Nije za nas parlamentarna demokratija, a kao što se sećate, ni monarhija..
Za nas je svinjarstvo-stočarstvo po planinama, gde bi bili vrlo nedostupni državi i u tome bi bili svoj na svome..
 
Poslednja izmena:
A kako svaki Srbin kada ode na zapad nauči kako sistem funkcioniše i uklopi su okruženje? Ovde su političari problem i oni kvare ostatak društva. Ovi na vlasti nisu eksperti za medicinu, matematiku, ekonomiju, itd., ali jesu eksperti za manipulaciju masama i običnom čoveku je teško da se odupre tome. Svojevremeno je Šešelj rekao da je Vučić izučio sve knjige za propagandu i manipulaciju ljudima, plus što ima i plaćenike iz te oblasti. Kako da se ovde pojavi novi čovek kada oni kroz svoje medije oblate svakog ko im se suprotstavi. Sećam se šta su pisali protiv rektorke kad je bilo aktuelno poništavanje doktorata Siniše Malog. Ženi nisu ništa uspeli da smeste a onda je neko pronašao da je ona iz loše porodice, a samim tim o ona je loša, jer je njen deda bio ban u Kraljevini Jugoslaviji a njegovi sinovi su bili ambasador i ministar u titovoj Jugoslaviji. Ovi bi ocrnili i Teslu i Pupina i Milankovića i bilo kog drugog ako im je to u datom trenutku neophodno. U ovoj državi ako bi neko hteo da stvari postavi na svoje noge, morao bi raspusti sve tajne službe, vrh policije, vojske, sudstva, zdravstva, prosvete i da na čelne pozicije postavi prethodno pripremljene mlade ljude školovane u inostranstvu.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je rešenje našeg problema da pođemo prvo od sebe, pa da mlade neiskvarene ljude postavimo na sve bitne kontrolne tačke funkcionisanja društva. Ali kako to saopštiti našim veteranima politike..
 
Mislim da je rešenje našeg problema da pođemo prvo od sebe, pa da mlade neiskvarene ljude postavimo na sve bitne kontrolne tačke funkcionisanja društva. Ali kako to saopštiti našim veteranima politike..
[/QUOTE]
Pa preko zatvorskog razglasa
 
Nama bi najjeftinije bilo da platimo engleskog, švedskog ili nemačkog profesionalnog državnog administratora da sredi i podesi sistem(odnosno da bude i predsednik i premijer istovremeno).
Ali jasno vam je da taj čovek nebi opstao ni dve sedmice upoznavanja, jer, jelte, kako kod njega naći vezu za neku javnu nabavku, mahinaciju, spekulaciju, kraduckanje itd..
Па да л' се сећаш да је пре неколико година, глава пореске управе једно време био неки Словенац, који је одма' почео да решава проблеме, али га, и поред постигнутих резултата, нису дуго држали ту?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh