Chat 17

Ти стварно мислиш да украјинци виде те паре? "Дају" им руске паре да купе оружје од запада. То се у селу назива прање пара, не треба нека школа да се види...
Понашају се као да ће овај рат трајати у недоглед, или док трају руске милијарде. Па чега пре нестане, војника или пара.
Magare se tovari dok je u blatu. Inače Kinezi su izneli zahtev da plaćaju gas po ceni kojoj Rusi prodaju svom stanovništvu 130 nečega za kubik Inače cena je 230 pa na više.
 
Ti misliš da su bankarsko-monetarno-trgovački odnosi u svetu kao kada ti odeš u dućan ili sedneš sa pivom ispred dućana i isrguješ sa komšijom ?
Zaista misliš da je jednoj RF (ili bilo kome drugom) jednostavno da zameni dolar u trgovini, pa i to ,,čuvanje" para u inostranstvu ?
Da bi bolje razumeo ja ti želim da se nađeš u situaciji u kojoj je bila RF i ostale države koje su u sličnom situacijama pa i Srbija.
 
Sami su se namestili .
Šta ti to znači ,,sami su se namestili" ?
Molim te da paziš šta ćeš napisati. Napiši pametan odgovor jer za sada pišeš kao neko ko hoće da se svađa i da njegova bude poslednja.
A takvi meni ne trebaju u životu i zato postoji opcija ,,ignoriši". A ti si od prvog dana na forumu na putu za ignorisanje.
 
Šta ti to znači ,,sami su se namestili" ?
Molim te da paziš šta ćeš napisati. Napiši pametan odgovor jer za sada pišeš kao neko ko hoće da se svađa i da njegova bude poslednja.
A takvi meni ne trebaju u životu i zato postoji opcija ,,ignoriši". A ti si od prvog dana na forumu na putu za ignorisanje.
Pametnom je i jedna dovoljna
 
Kolege imam neke količine hemije herbicida i fungicida koju sam skoro nabavio sa isiteklim rokom još 2014. Dosad sam koristio listego i merlin flex i rade posao. Nije izmrzlo nikad,pa me interesuje sta moze izgubiti od svojstva ako i dalje skladistim pošto nemogu potrošiti u skorije vreme?
 

poceo mirovni samit za ukrajinu u svajcarskoj, kojem prisustuvju 92 zemlje 60 "glava drzava" i nekoliko medjunarodnih organizacija (ne i srbija, opet mi sumom dok ostali drumom?)
ispravka, srbija ucestvuje! prisutan je ministar inostranih poslova marko djuric! (bravo za djurica i najveceg sina srpskog naroda presednika VUCICA! sto su odlucili da srbija ucestvuje na ovom istorijskom samitu gde se odlucuje o sudbini zatocenih naroda koje ugnjetavaju imperionalisticki rusi)

6eb0bo.jpg


evo sta kazu:
rusija je tamnica naroda!

"Russia remains a colonial empire that has never gone through the path of decolonization, was unable to cope with the demons of its past. In the part of the world that I represent, Russia is often called the prison of nations," President of Poland Andrzej Duda said at the peace summit.

buduci da svi znamo (iskreno se nadam da stvarno svi znaju, mada mi je sumnja mnogo dublja od nade) kako su prethodne tamnice naroda prosle (Austro Ugarska, Osmansko carstvo, USSR, Jugoslavija), sta mislite kakva je buducnost naroda oslobodjenih ruske imperijalisticke stege?


Prison of peoples or prison of nations (Russian: тюрьма народов) is a phrase first used by Vladimir Lenin in 1914. He applied it to Russia, describing the national policy of that time.

The main meaning of the phrase was the general idea of the Russian Empire as a backward authoritarian state. This definition was also sometimes used in relation to other multinational states that suppressed the desire of peoples for self-determination (Austria-Hungary, the Ottoman Empire, the USSR, Yugoslavia and others).


Главно значење фразе била је општа идеја о Руској империји као назадној ауторитарној држави. Ова дефиниција се понекад користила и у односу на друге вишенационалне државе које су сузбијале жељу народа за самоопредељењем (Аустроугарска, Османско царство, СССР, Југославија и др.).

У „Русија као тамници народа“ (1930), Покровски је писао да је директну принуду Руско царство најчешће примењивало у областима експанзије на Далеком истоку, Кавказу, Централној Азији и Манџурији, као и у западним деловима царства као што је Пољска, а „велики број Пољака је завршио своје животе у Сибиру“.
Покровски је поменуо да украјинске, белоруске и грузијске школе нису постојале и да је у пољским школама говор пољског језика кажњен ускраћивањем оброка.
Покровски је истакао историју Јевреја у царству као пример изолованог народа на коме су се примењивале репресивне методе, попут ограничења простора становања. pogledati Pale of settlement (primedba moja)

"The fact that Putin came out with this silly 'peace proposal' yesterday is a sign that he is clearly panicking, it's very good news," Dutch Prime Minister Rutte said.




pa srecno svima koji se oslobode ruske imperijalisticke cizme! koliko ce novih drzava nastati na tom prostoru? verujem da ce cecenija biti prva!
 
Poslednja izmena:
To zalutao kamion kod kolege, sto se kaze postoje vece kolicine

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh