Chat 17

Зна ли неко да објасни или из искуства да ли је мени потребан курс или како се већ зове везано за "ц" и "е" категорију? Нисам професионални возач, повремено возим, за сопствене потребе, не идем у иностранство. Убеђују ме да треба.
Znam na sta mislis.
To je valjda "sertifikat za profesionalnog vozaca".
Tu karticu sam izvadio pre 5-6 god, ali mi je niko nikad nije trazio.
Medju vozacima se spekulise kako svi trebamo na neke casove teorijske nastave koji posedujemo kategorije profi okarakterisane.
Znam da su vec neki isli i to ih je kostalo oko 500e.
Ja nisam i ne pada mi na pamet.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Зна ли неко да објасни или из искуства да ли је мени потребан курс или како се већ зове везано за "ц" и "е" категорију? Нисам професионални возач, повремено возим, за сопствене потребе, не идем у иностранство. Убеђују ме да треба.
To se zove CPC i obavezno je za sve vozace koji upravljaju teretnim vozilom preko 7 tona.Obavezan je jedan dan obuke,odnosno 6 skolskih časova godisnje i mora da bude upisano u vozackoj dozvoli.Dosad je bio petogodisnji period da se to obavi a od 1.1. 2025. se nesme obavljati upravljanje vozilom bez polozenog CPC.Kazne ce se pisati na vozaca i firmu a obavezan je i za sopstvene potrebe.
Naravno postoje i kolege koje kazu da im to netreba i nepada napamet da to poloze a svi hoce platu od barem NETO 100.000 + a nece da plate pisljivih 11.500 din godisnje da dokazu da su osposobljeni za upravljanje vozilom :ppozdrav:
Bilo je i krajnje vreme da se napravi razlika izmedju obučenih vozaca teskih teretnih vozila i ostalih konobara,taksista,penzionisanih pandura i gurača japanera na gradilistu!
 
Зна ли неко да објасни или из искуства да ли је мени потребан курс или како се већ зове везано за "ц" и "е" категорију? Нисам професионални возач, повремено возим, за сопствене потребе, не идем у иностранство. Убеђују ме да треба.
I treba i ne treba, zavisi na kakvog pandura naletiš.Zakon oslobadja obaveze ako je manje od 7,5t i ako voziš za svoje potrebe.Možeš i preko 7,5t ako voziš materijal ili opremu koja ti treba za osnovno zanimanje, ali opet zavisi na koga naletiš.
 
I treba i ne treba, zavisi na kakvog pandura naletiš.Zakon oslobadja obaveze ako je manje od 7,5t i ako voziš za svoje potrebe.Možeš i preko 7,5t ako voziš materijal ili opremu koja ti treba za osnovno zanimanje, ali opet zavisi na koga naletiš.
Mozes da vozis naravno,ali ce da ti pisu kaznu ako upravljas vozilom preko 7,5 cak i za sopstvene potrebe! :ppozdrav:
 
Gorane tebi kao da nedostaje u kamionu jos vise dokumentacije...
Jedan kamion imam na firmu, punu fasciklu papira nosim sa sobom i opet retko kad me zaustave da imam sve.
Koliko su natovarili vozacima to vise nije normalno, samo da mislis o dokumentaciji, da ti bude sve uredno i vazece.
Tebi ako je malo, napravi udruzenje pa se zali

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ruska fregata klase admiral Goskov , uplovila u Havanu Kuba , valjda oko 180km od obale SAD. Stize i neka nuklearna podmornica. Ova fregata nosi rakete Cirkon. Mozda neznaci nista ,al eto.
Lijepo za gledati pri lansiranju kako se pale jedan pa oba rotaciona motora ,pa marsevski.

Ma kakvi cirkoni , zapad ce unistit Kremaljske stjenice , posebno obucene za hibridno ratovanje od kgb-a , bodu francuze do kosti , evo i Makron pao zbog njih na izborima 8-) .


Jos malo opcenito o bubama ako netko ne zna
 
Preporuka za neki kamion do 7,5 tona treba mi da moze da ponese 100 do 150 prasadi ili oko 20 teladi tezih, gledao sam po oglasima atega 818, drugar navalio reno ili daf kaze jeftini su, ne znam ni sta da gledam kamion sam zadnji put vozio kad sam polagao, budzet do 10 hiljada eura
 
Ma kakvi cirkoni , zapad ce unistit Kremaljske stjenice , posebno obucene za hibridno ratovanje od kgb-a , bodu francuze do kosti , evo i Makron pao zbog njih na izborima 8-) .


Jos malo opcenito o bubama ako netko ne zna
Like ne stavljam jer vidim da nevolis to.
Sto se tice tzv hibridnog rata , koji traje svagdje i uvjek , nije vezan samo za Rusiju ili Kinu al mnogo materijala koji se tako definise dolaze sa njihovog podrucja , nego kazu da vecina takvog sadrzaja dolazi od samostalnih hakera ili grupa , tzv volontera , vise nego od vladinih agencija.
 
Preporuka za neki kamion do 7,5 tona treba mi da moze da ponese 100 do 150 prasadi ili oko 20 teladi tezih, gledao sam po oglasima atega 818, drugar navalio reno ili daf kaze jeftini su, ne znam ni sta da gledam kamion sam zadnji put vozio kad sam polagao, budzet do 10 hiljada eura
Nastavi da trazis taj sto pratis.
Alternativa moze da bude Man, cak su im kabine dosta zdravije.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh