Chat 17

Има ли неко искуства са куповином на alibaba.com? Гледам производе и две цене. Колико поскупи док стигне до нас.
 
Може и на мало (типа један сет квачила, двоје блиндираних врата, електробицикл и сличне кабастије ствари које обично не купује на "Алиекспресу", ал' је проблем плаћање, које као физичко лице не можеш да обавиш, а онда и организација транспорта. Није нерешиво, али "мало више" перипетија.
 
"Таобао" је још интересантнији нама смртницима јер је локални кинески, ај' да кажемо, "Купујем-продајем", ал' ту ти се још драстичније показује проблем језичке баријере.
 
Зорге, пронашао сам пар сајтова који организују увоз из кине, да не радиш сам него преко њих (вероватно кад напуне контејнер или товар). На алиекспрес није таква понуда као на алибаби.
 
Не радим ја никакав увоз за себе нити за друге, али беше време када сам хтео да ћаћи увезем моторче. Имао сам другара који је могао да уплати и помогне ми са шпедицијом шта буде требало, када то дође код нас, а за збирни транспорт сам контактирао нашу пословницу "Гебрудер Вајса". После је.... било после, па нисам то покушао да реализујем.
 
Za nas su Japan
I njihovoj autoindustriji bas ne cvijeta cvijece , ako kojim slucajem trziste predje na ciste elektro automobile pukli su , kinezi ce sve preplaviti , tko pravi baterije i struju taj skida kajmak, pola vrijednosti je u baterijama i elektro pogonu. EU i Japan ce proci kao Nokia ako kojim cudom trziste odluci za ciste elektro.
 
Полако са струјом и батеријама. Потражите мало, у плану је (а изгураће, велике паре у питању) да почне велико опорезивање електричних возила на основи "зелене струје". На западу је могуће испратити пут електричне енергије за једно домаћинство и на основу тога разрезати намет. Предност има домаћинство а аутомобили и генерално све што иде на батерије ће се клавификовати као "прљава струја" због велике тренутне потрошње. Прва је калифорнија у америци а у евопи норвешка.
 
a u rusiji: "nemoze nam niko nista jaci smo od sudbine" ekipa pocinje da oseca sankcije, ali lekove nikako da popiju, ludilo se nastavlja:



a putin otpustio zamenike ministra odbrane i postavio svoju rodjaku! (pre toga je otpustio i Šojgua, ministra odbrane, za one sa jeftinijim kartama), ovako izgleda kada se pobedjuje?

putin-appoints-niece-as-deputy-defence-minister.png


Putin-niece-Anna-Tsivileva-as-deputy-defense-minister.png



a obican ruski narod: https://files.catbox.moe/ycfnak.mp4


a za one koji su propustili RTS devedesetih, ili one koji ne znaju kako je TV izgledao u srbiji za vreme milosevica i ministra informisanja aleksandra vucica (i cemu se polako ali sigurno opet priblizujemo), toplo preporucujem:


a evo kako braca rusi tretiraju bracu ukrajince koje zarobe



i onda se cude sto i mlado i staro mrzi ruse?
 
Poslednja izmena:
Dace Bog da braca Rusi progledaju i stisnu petlju da pobacaju to u wc solju i povuku vodu . Mozda cemo se i mi onda malo dozvati. A broj izginulih vojnika jednog dana kad se dozna tek ce biti jasno sta je uradio.
 
Koliko li ce ih izginui tek dok ne dodju do berlina...ponovo
SVI!
A broj izginulih vojnika jednog dana kad se dozna tek ce biti jasno sta je uradio.


da li jos neko gleda sta rade ukrajinci sa jeftinim kineskim dronovima? stalno se pitam da li to u rusiji gledaju, ili im je blokirano, a ako gledaju ko je lud da ode u ukrajinu? to je masakr, neka videa je tesko odgledati do kraja, a hiljade dnevno postave
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh