Chat 17

Kada vidim ko se kod nas pokondirio i ima sluge i obezbeđenje, jasno mi je da idemo prema dnu-dna.
Zaista ispada da su zapadnjaci po tom osnovu normalniji od nas.
Ali sa druge strane kada vidiš količinu vrlo nastranih stvari koja dolazi od njih, smuči ti se.
 
Kada vidim ko se kod nas pokondirio i ima sluge i obezbeđenje, jasno mi je da idemo prema dnu-dna.
Zaista ispada da su zapadnjaci po tom osnovu normalniji od nas.
Ali sa druge strane kada vidiš količinu vrlo nastranih stvari koja dolazi od njih, smuči ti se.
Cujem da je i Stamatovic Milan poceo da seta obezbedjenje 🤣 Kako je urnisao SNS sa onom izjavom kada je pricao svojim clanovima sta treba da rade da bi se nadali necemu . Da im se nije pridruzio bio bi apsolutni maestro ali onda ne bi bio on kao i njegovi u lovi .
Nego da vas pitam ovde posto povrtarske teme malo ljudi cita . Kako vam stoji paradajz po bastama ?
 
Мој је ОК и то све три... или четири партије које сам расађивао. Ако видим да је звезда баш упекла, има одма' да развлачим мрежу за засењивање.

А ти, јеси л' почуп'о бели лукац?
 
Kada vidim ko se kod nas pokondirio i ima sluge i obezbeđenje, jasno mi je da idemo prema dnu-dna.
Zaista ispada da su zapadnjaci po tom osnovu normalniji od nas.
Ali sa druge strane kada vidiš količinu vrlo nastranih stvari koja dolazi od njih, smuči ti se.
Od pune korpe.... ti se za ... uhvatio. Tačno se naturanje nekih gluposti a ignorisanje toliko pametnih stvari sa zapada namerno radi. Jer Srbin voli mutnu vodu u bistroj se ne snalazi.
 
Беше давно, када се појавио авион "МекДонел Даглас" Ф4 "Фантом", један штос - говорило се да је "Фантом" (за разлику од авиона тог времена, дебела бедевија од авиона) амерички доказ свету да са довољно потиска, и цигла може да лети.

Мен' се чини да је и Бајден амерички доказ свету да са довољно допинга и сенилни човек може да буде председник озбиљне државе.
Ono što je Martinović poljoprivrednicima to je Bajden Amerikancima.... Karikatura sa kojom urnišu u usta nevoljnika
 
То што је пре било андерграунд сада постаје мејнстрим. У школи и у пракси учили да постоје два пола. Сада их има преко 100 званичних. Тако да када одеш на запад или они код тебе врло лако може доћи до непријатне ситуације у виду погрешног обраћања особи и увреде.
Ово је сад искарикирано али није далеко од истине, обично где се иде туристички може се свега видети.
 
Мој је ОК и то све три... или четири партије које сам расађивао. Ако видим да је звезда баш упекла, има одма' да развлачим мрежу за засењивање.

А ти, јеси л' почуп'о бели лукац?
Nemam ja bela luka . Ono sto posadim sve ode kao mlad . Svaka cast za paradajz . Kod mene ista prica kao prosle godine . Najgora bolest crna noga je opet tu . Jos sam rasadio 5 sorti paradajza i tri sorte cerija i svakog od njih je uhvatila ova bolest . Gde gresim pojma nemam ☹️
 
.......................
a ovo navijanje za talibane, mudzahedine, al kaidu i ostale zverove koji bi nas sve pobili a da ne trepnu, mi nikad nece biti jasno!
valjda je onim koji to rade poznato sta rade i sta to znaci, meni nije!
Duže vreme isto razmišljam , čak sam u dilemi da li su te osobe u pravu jer su u mojoj okolini u velikoj većini .
 
Банат, колегиница паприку, парадајз и слично сади у кантама од јупола, не сади у башту. Нема болести ни штеточина. Да ли је до семена или се свашта запатило у земљи али већ годинама људи се жале, понајвише на кромпир у фазону колико посади толико извади а декларисана роба.
 
Amerika povecava broj strateskih nuklearki, nakon putinove odluke da povuce rusiju iz svih sporazuma o ne sirenju nuklearnog oruzija i povecanom naoruzavanju kine i severne koreje nakon sto nisu pokazali interes za ogranicavanje nuklearnih bojevih glava


The US is considering deploying more strategic nuclear weapons after years of post-Cold War cutbacks, a senior Biden administration official said.

Speaking at the annual meeting Arms Control Association (ACA) on Friday, Pranay Vaddi, the top National Security Council arms control official, said, "We may reach a point in the coming years where an increase from current deployed numbers is required. We need to be fully prepared to execute if the president makes that decision."

Vaddi warned that adversaries of the US, specifically referring to Russia, China, and North Korea,"are all expanding and diversifying their nuclear arsenals at a breakneck pace, showing little or no interest in arms control."

Along with Iran, these countries "are increasingly cooperating and coordinating with each other in ways that run counter to peace and stability, threaten the United States, our allies and our partners and exacerbate region tensions," he said.

Vaddi's comments contrast with the US government's position on nuclear proliferation outlined by National Security Advisor Jake Sullivan at the ACA meeting last year.

Sullivan said that the US did not need to "deploy ever-more dangerous nuclear weapons to maintain deterrence" or engage in a Cold War-style arms race.

"We've been there. We've learned that lesson," Sullivan said.

In February last year, Russian President Vladimir Putin withdrew from the 2010 New START treaty, which placed controls on the number of nuclear weapons that Russia and the US could have at their disposal.

The limits meant that neither country could have more than 1,550 deployed nuclear warheads.

Putin said that to resume treaty activities, the US would need to stop its support for Ukraine and force France and the UK to attend arms control talks.

At the time, President Joe Biden called Putin's decision a "big mistake."
 
Nešto razmišljam da su vreme ovog leta i jeseni možda poslednja oaza spokoja onakvog kakvog smo ga navikli , zato uživajte u Evropskom fudbalskom prvenstvu , olimpijadi i možda letovanju jer su to izgleda poslednji bezbrižni sportski trzaji na Evropskim prostorima .
Baš ga mračim al što rece neko da ostane zabeleženo pa taman mi VI svi kasnije rekli ETO VIDIS DA NISI BIO U PRAVU !
 
Poštovane kolege dal ima jos neko da je učestvovao na konkursu za mehanizaciju u povrtarsvu? Moj drug je danas odbijen jer je posejao pasulj a obrazlozenje je da pasulj nije povrće nego mahunarke?
 
Sve je to biznis. Dok traje rat neće biti nijedne pandemije. Poslije toga.. pa pronaćemo nešto.
Narod se zastrašuje i potiče na mržnju i dok god su god uplašeni bave se sobom i ne primjećuju kako ajkule dijele plijen.
"Eksperti" za pohlepu drže napetost i kontrolišu da ne oslabi ili pređe u haos jer to nikom ne odgovara. Ipak problem je što ima i sporednih likova kojima je samo uništavanje na pameti a ko za neku stvar takvi se i postavljaju na položaj sa kojeg mogu uticati da sva ta "igra" izmakne kontroli.
 
@Miloica - za vreme O igara dosta se sranj. desavalo . Mozda i sada krene nesto , mozda Kina krene na Tajvan ili muslimani na Izrael .
Ovo za Kinu je realnije , cekace svoj trenutak dok u Ukrajini ne eskalira i dobro se zagovna sa Rujkama pa će onda isterati svoju " pravdu " .
Inače mislim sa su u pravu što potražuju svoje !
 
Nazad
Vrh