Chat 17

Ajde po cenu da ispadnem glup , da vas priupitam , jel to stvarno toliko dobro da vredi rizika ? ( za ove što seju , trguju i konzumiraju )
Stvarno , ja se i običnih cigara grozim pa se čudim kakvo je uživanje u ovom dimu ?
Probaj pa ces videti . Svakome drugacije bude a ne mogu da budem vidovit kako ce na tebe da reaguje 😊
Ali se nadam da je sada svima jasno ko stoji iza proglasavanja konoplje kao droga . Nadamo se skoroj legalizacini pa da svane i poljoprivredniku malo .
 
Probaj pa ces videti . Svakome drugacije bude a ne mogu da budem vidovit kako ce na tebe da reaguje 😊
Ali se nadam da je sada svima jasno ko stoji iza proglasavanja konoplje kao droga . Nadamo se skoroj legalizacini pa da svane i poljoprivredniku malo .
Da ne bude kao sa malinom posle , jedna god odlična , jedna solidna pa 3 katastrofa ?
 
To je demokratija na NATO način. Htela RF ili ne da bi preživela mora biti nuklearnih udara. Samo je tužno što će klepiti neku Rumuninu ili nekog drugog poslušnika, a ne stvarnog krivca.
 
Ima li neko pametan da nas posavetuje šta da nakupijemo i lagerujemo za " dan posle " nuklearnog udara .
Mislim ako ne zvekne baš po nama da imamo za neko vreme dok se ne razidje radijacija .
 
Ima li neko pametan da nas posavetuje šta da nakupijemo i lagerujemo za " dan posle " nuklearnog udara .
Mislim ako ne zvekne baš po nama da imamo za neko vreme dok se ne razidje radijacija .
Bolje odmah da zvekne i po mogucnosti dok spavamo a u sklonista u pecine i ispod okeana da idu ovakve nakaze . Ovaj je davno pod zemljom a kozu mu koristi neki vanzemaljac kao u filmu ljudi u crnom 😎
 
Беше давно, када се појавио авион "МекДонел Даглас" Ф4 "Фантом", један штос - говорило се да је "Фантом" (за разлику од авиона тог времена, дебела бедевија од авиона) амерички доказ свету да са довољно потиска, и цигла може да лети.

Мен' се чини да је и Бајден амерички доказ свету да са довољно допинга и сенилни човек може да буде председник озбиљне државе.
 
IMG-20240607-114429944-HDR.jpg

Размишљам нешто мајку му ко ће зарадити ове год😁
Бери док није презрела! 😉😁
 
Konoplja koje su uzgajala nase bake je indijska konoplja i to je "to" . Pricali su da im se zavrti u glavi kad beru. Nisu se mozda sjetili da puse, a i nije im bilo do toga , to dolazi od viska vremena i dosade a oni to nisu imali. I ta sto su bake sadile ,sad je zabranjena
molim te nemoj da lupas, ovde se gajila ta tvoja "indijska konoplja" i institut je po tavanima trazio seme, i na kraju od tog tavanskog semena napravio par sorti KOJE SU JEDINO LEGALNE ZA GAJANJE u srbiji!

znaci, ako hoces da gajis konoplju MORAS DA KUPIS SEME IZ INSTITUTA! (pored toga sto moras da prijavis da gajis i gde to radis)

zato sam postavio slike, ali avaj....


Takodje mak koji ima bijelo sjeme vrlo visok udio alkaloida , plavi relativno mali , ali oba ih imaju.
ne znam koji ima veci udeo alkaloida (oba ih imaju) ali znam da se opijum (od koga se dobija heroin) ne pravi od semena, vec se zelene mahune/caure ostete nozem i sutradan se skida ono sto iscuri na tu ranu (prvo bude belo pa onda pocrni - to je cisti opijum), takodje se morfijum pravi od suvih mahuna/caura, sve je to kupovao "Alkaloid" iz Skoplja ranije po vojvodjanskim selima, sada kupuju novosadski drogeri te mahune/caure na vrece i kuvaju caj.

ko ima starije roditelje neka ih pita koliko su caja od makovih mahuna/caura popili kad su bili mali, svi su kuvali deci kad se islo na njivu, da deca spavaju (bila drogirana).....

ispravio da i @coci064 razume
 
Poslednja izmena:
Najvise alkaloida na svijetu ima Makedonski mak , preko 20 i navodno najbolji u farmaceutskoj indiustriji. Zasto im drzava pocinje sa mak je mozda samo slucajnost.
Prije 50 godina su otkupljivali po selima one prazne ljusture(cahure) maka za farmaceutsku industriju , tradicionalna proizvodnja jednog od alkaloida maka opijuma zarezivanjem ovdje strogo zabranjeno.
 
Ima li neko pametan da nas posavetuje šta da nakupijemo i lagerujemo za " dan posle " nuklearnog udara .
pa najvaznije su tablete joda, sve ostalo vise manje.
niko hvala bogu, nece gadjati srbiju, rusija kao zemlja i rusi kao narod ce prestati da postoje.
i oni sto prezive ce biti lovljeni (zasluzeno) od strane raznih avanturista i "stalkera" po radioaktivnoj pustosi sto se nekad zvala rusija kao divlje zveri jer su pokusali da uniste svet.
evropa?
pa zavisi, nuklearni stit za evropu je podignut i u funkciji je (u poljskoj i rumuniji), sad zavisi koliko uopste ruskih ICMB funkcionise, licno mislim da ako rusija lansira neku, prvo ce biti eksplozija po rusiji jer ce ce kvariti i padati, ako ne verujete pogledajte Belgorod i koliko puta ga je bombardovala rusija (belgorod je za sada u rusiji).
mislim da najvise sanse imaju krstarece rakete kratkog dometa, znaci poneku ce fasovati mozda poljska i to je to!
nema vise rusije ni rusa, posle par generacija deca u skoli ce uciti da je nekad postojao narod koji se zvao rusi ali je bio nevidjeno glup i izabrao psihopatu da ga vodi... i sada ih vise nema kao i mohikanaca.

a mi opet par godina necemo moci jesti salatu i rotkvice iz baste

za one koji se razumeju, evo mape sa distribucijom stanovnistva u rusiji (upravo ono sto je spominjao ruski psiho kepec neki dan je cista projekcija), pa ko shvati koliko je nuklearki potrebno da se ubije vecina rusa
russia-population-density-map.jpg
 
Poslednja izmena:
Hteo si da kazes od makovih caura??
ispravio post da i ti razumes
Najvise alkaloida na svijetu ima Makedonski mak , preko 20 i navodno najbolji u farmaceutskoj indiustriji. Zasto im drzava pocinje sa mak je mozda samo slucajnost.
Prije 50 godina su otkupljivali po selima one prazne ljusture(cahure) maka za farmaceutsku industriju , tradicionalna proizvodnja jednog od alkaloida maka opijuma zarezivanjem ovdje strogo zabranjeno.
ne znam, moguce, znam da su najveci proizvodjaci morfijuma od maka ceska i australija
 
Poslednja izmena:
molim te nemoj da lupas, ovde se gajila ta tvoja "indijska konoplja" i institut je po tavanima trazio seme, i na kraju od tog tavanskog semena napravio par sorti KOJE SU JEDINO LEGALNE ZA GAJANJE u srbiji!

znaci, ako hoces da gajis konoplju MORAS DA KUPIS SEME IZ INSTITUTA! (pored toga sto moras da prijavis da gajis i gde to radis)

zato sam postavio slike, ali avaj....


ne znam koji ima veci udeo alkaloida (oba ih imaju) ali znam da se opijum (od koga se dobija heroin) ne pravi od semena, vec se zelene mahune/caure ostete nozem i sutradan se skida ono sto iscuri na tu ranu (prvo bude belo pa onda pocrni - to je cisti opijum), takodje se morfijum pravi od suvih mahuna/caura, sve je to kupovao "Alkaloid" iz Skoplja ranije po vojvodjanskim selima, sada kupuju novosadski drogeri te mahune/caure na vrece i kuvaju caj.

ko ima starije roditelje neka ih pita koliko su caja od makovih mahuna/caura popili kad su bili mali, svi su kuvali deci kad se islo na njivu, da deca spavaju (bila drogirana).....

ispravio da i @coci064 razume
Nista nisam rekao sto ti navodis . Naravno da se nemoze legalno proizvoditi konoplja ,samo deklarisano sjeme kao industrijska . Ali obicna konoplja ima thc samo manje . Ova sto je grunt slikso ima thc . Industrijske su ukrstene da je totalno smanjen thc. Industrijske su visoke 3 do 5 metara , na selima nekad se nisu proizvodile te industrijske , nego obicne koje su imale thc. Nije vrijedno kucati u detalje
 
Nista nisam rekao sto ti navodis .

Konoplja koje su uzgajala nase bake je indijska konoplja i to je "to" . Pricali su da im se zavrti u glavi kad beru. Nisu se mozda sjetili da puse, a i nije im bilo do toga , to dolazi od viska vremena i dosade a oni to nisu imali
ajmo ponovo, sta nisi rekao?

i da, MOZES se naduvati od obicne konoplje, samo treba da popusis otprilike jednu balu.
i da obicna konoplja ima CBD ulje (koje se koristi u medicini za razne svrhe) mozda se od njega zavrti ali NIJE psihoaktivno (THC jeste)

industrijske su ukrstene da je totalno smanjen thc. Industrijske su visoke 3 do 5 metara , na selima nekad se nisu proizvodile te industrijske , nego obicne koje su imale thc. Nije vrijedno kucati u detalje

Evo odgovorno tvrdim da lupas kao otvoren prozor i nemas ama bas nikakvog pojma o cemu pricas.
ponovicu opet, novosadski institut za lekovito bilje je registrovao jedine legalne sorte konoplje za gajenje u srbiji tako sto je trazio po selima one koji su gajili nekad konoplju (nikad nije sasvim prestalo gajenje ovde, na malim povrsinama i u bastama iz raznih razloga, od hrane za ptice, mamke za pecarose, do stabljika za plotove) .

i za kraj da te pitam, koliko si jutara konoplje gajio?
 
Poslednja izmena:
pa najvaznije su tablete joda, sve ostalo vise manje.
niko hvala bogu nece gadjati srbiju, rusija kao zemlja i rusi kao narod ce prestati da postoje.
i oni sto prezive ce biti lovljeni (zasluzeno) po radioaktivnoj pustosi sto se nekad zvala rusija kao divlje zveri jer su pokusali da uniste svet.
evropa?
pa zavisi, nuklearni stit za evropu je podignut i u funkciji je (u poljskoj i rumuniji), sad zavisi koliko uopste ruskih ICMB funkcionise, licno mislim da ako rusija lansira neku, prvo ce biti eksplozija po rusiji jer ce ce kvariti i padati, ako ne verujete pogledajte Belgorod i koliko puta ga je bombardovala rusija (belgorod je za sada u rusiji).
mislim da najvise sanse imaju krstarece rakete kratkog dometa, znaci poneku ce fasovati mozda poljska i to je to!
nema vise rusije ni rusa, posle par generacija deca u skoli ce uciti da je nekad postojao narod koji se zvao rusi ali je bio nevidjeno glup i izabrao psihopatu da ga vodi... i sada ih vise nema kao i mohikanaca.

a mi opet par godina necemo moci jesti salatu i rotkvice iz baste

za one koji se razumeju, evo mape sa distribucijom stanovnistva u rusiji (upravo ono sto je spominjao ruski psiho kepec neki dan je cista projekcija), pa ko shvati koliko je nuklearki potrebno da se ubije vecina rusa
russia-population-density-map.jpg
Pazi, bilo koji grad da rusi spice u evropi, amerika nece uraditi nista, nikakav kontranapad ili ti nato odredbe nece biti postovane... niti bi evropa bilo sta uradila u kontra slucaju... bila ja tema u nekoj emisiji kod lazanjskog, prica da kazem o geo analizi sta bi bilo kada bi rusi zveknuli london , da li bi to izazvalo 3. svetski... rezultat je ne, ne bi eskaliralo u globalno unistenje.. to sa nuklearkama je vise svako za sebe odgovara, pa kako se ko snadje i da li ih ima...
 
Биће опет нека кубанска криза али како ствари стоје руси се неће повући (немају где). Са друге пребацују технику у европу чисто да им се нађе. Е сад замисли ако буде тако као што пишете и почну да лове преосатале русе шта мислите какве су нама овде шансе?
Не могу да верујем да појединци мисле све ће бити решено. Хоће, као коначно решење, нешто слично што су нацисти имали у плану.
 
ajmo ponovo, sta nisi rekao?

i da, MOZES se naduvati od obicne konoplje, samo treba da popusis otprilike jednu balu.
i da obicna konoplja ima CBD ulje (koje se koristi u medicini za razne svrhe) mozda se od njega zavrti ali NIJE psihoaktivno (THC jeste)



Evo odgovorno tvrdim da lupas kao otvoren prozor i nemas ama bas nikakvog pojma o cemu pricas.
ponovicu opet, novosadski institut za lekovito bilje je registrovao jedine legalne sorte konoplje za gajenje u srbiji tako sto je trazio po selima one koji su gajili nekad konoplju (nikad nije sasvim prestalo gajenje ovde, na malim povrsinama i u bastama iz raznih razloga, od hrane za ptice, mamke za pecarose, do stabljika za plotove) .

i za kraj da te pitam, koliko si jutara konoplje sadio?
Reko sam da nije vrijedno rasprave . Nisam rekao sto si navodio da se legalno moze sijati sjeme da nije "sa instituta" . To sto sam rekao ,stojim i sad , postojala je jedna vrsta Canabis sativa. I ta se gajila ovde . Podvrste su kasnije uvedene da se razgranice po kolicini thc kad je uvidjen problem . Sad postoje podvrste ,plus gmo koje su totalno bez thc. Vrsta je jedna Canabis sativa
 
Nazad
Vrh