Chat 17

Боље роб него гроб? Можда ћете боље живети кад дођу Западњаци да вас туже и да вам пресуђују... Ионако је све ово привид самосталности и независности... па ће лепше газити туђа чизма него своја...

Бојим се да ћете имати исту судбину као Крајишници ако не станете сви уз своје... Увек сте добро дошли у Србију... само тужан је живот свих оних који су овде тражили уточиште од злотвора... брзо сте заборавили Казане и судбину села у колини Братунца, Скелана, Сребренице... и ко зна колико још стратишта...
 
Kako je rekao jedan Krajišnik u Dobanovcima ( bio sam lično prisutan) - da sam znao kako je ovde lepo došao bih sam ne bi me Tuđman morao terati.
 
O cemu vi ljudi pricate? Nasjedate na Dodikovu i Vucicevu propagandu . Kakve veze ima ta deklaracija o genocidu samnom npr? Upravo sto forsiraju pricu otpora protiv te deklaracije , prebacuju samim tim odgovornost na narod . Znaci bunim se protiv toga , imam veze sa tim. Taman da je moj tata (a nije) pocinio zlocin tamo , ja nisam i nemam nista stim. I vama iz Srbije kad dolazite turisticki u RS , umjesto sto odete u etno selo Stanisici , bolje da posjetite Gradinu ,ovde blizu mene , da osjetite tu jezu u vazduhu , ili u Jasenovac preko Save . Ako je deda nekom Hrvatu pocinio zlocin ,nije on . Ovu su druge price , sto kaze bosserb , uvlacenje naroda u odgovornost i probleme ali od strane ovih nasih koji se najvise "sekiraju " za nas.
 
O cemu vi ljudi pricate? Nasjedate na Dodikovu i Vucicevu propagandu . Kakve veze ima ta deklaracija o genocidu samnom npr? Upravo sto forsiraju pricu otpora protiv te deklaracije , prebacuju samim tim odgovornost na narod . Znaci bunim se protiv toga , imam veze sa tim. Taman da je moj tata (a nije) pocinio zlocin tamo , ja nisam i nemam nista stim. I vama iz Srbije kad dolazite turisticki u RS , umjesto sto odete u etno selo Stanisici , bolje da posjetite Gradinu ,ovde blizu mene , da osjetite tu jezu u vazduhu , ili u Jasenovac preko Save . Ako je deda nekom Hrvatu pocinio zlocin ,nije on . Ovu su druge price , sto kaze bosserb , uvlacenje naroda u odgovornost i probleme ali od strane ovih nasih koji se najvise "sekiraju " za nas.
Ipak treba biti oprezan i ne treba banalizovati stvari.
 
Dosadan si. Sto ti smeta so pominjem putina?
Jeste zamislio da je on bogom dan da objedini bivsi sssr , to sto je on nekad izjavio da nije tako nema nikakve veze , rekao je i da necevl napasti ukrajinu , i svasta jos nesto...
Najslicniji je kao isfrustrirani momak grubijan ,koga ostavi cura i ode sa drugim a on pokusava silom da je vrati.
Досадан? Заиста?

Да ли је то зато што не желим да у моја уста стављаш своје речи или што ми боде очи да мене окривљујеш да бежим и мењам теме, а сам то чиниш?

Не смета мени да помињеш било кога, него шту се та твоја спомињања таква где на неку лаж или највише полуистину накалемиш своје инфантилне закључке - "...замислио да је он Богом дан да обједини бивши СССР...", "...исфрустриран момак грубијан кога остави цура...". Ја се помало дознајем и у идиоматику руског језика и када неко изјави неку глупост из ведра неба, Руси кажу да је тај то "исисао из прста". Не знам одакле ти "исисаваш" поприлично својих закључака, данас о Путину, сутра о Кинезима због чијег увоза робе се распала Југославија или шта си све написао у оном свом "манифесту", али сам сигуран да то место није прст. Тинки-Винки, Ла-Ла, Дипси и По би имали да напишу штогод смисленије од тебе.

Некада су ти такве форе пролазиле јер си се правио невешт - беше својевремено прича "Па је л' ти изгледа реално да Руси сами себе гађају у нуклеарки у Запорожју, коју већ месецима држе у својим рукама?", а ти си одговарао типа "Па не знам ја...". Некада сам и веровао да за нешто ниси чуо, не знаш, није те интересовало или штогод треће, јер и мене самог много ствари не интересује и слабо шта знам о њима, па знам да ни мој суд о тим стварима не би био ништа бољи од твога, али видим да све то о чему пишеш, редовно пратиш и расуђујеш онако како се то намеће (а ти 'ладно приихватио) са тог тзв. Запада.

Кажеш за Путина да је "рекао да неће напасти Украјину и свашта нешто". Је л' то нешто неуобичајено (било и јесте) у светској пракси? То ни од кога другога ниси чуо? Зар не беху они Мински споразуми, које су осим учесника, украјинских власти из Кијева и представника Донбаса, као гаранти потписали ЕУ и Русија, све у циљу да се заустави грађански рат и проведу уставне реформе, да се избегну нове кризе?

И шта је било? Зар неколико година касније, редом, прво Порошенко, па Меркелова и Оланд, нису јасно и гласно изјавили да тај споразум (одобрен чак и у резолуцији СБ УН) није потписиван да би се испоштовао, већ да би се Украјини купило време да се припреми за рат са Русијом? По твоме, нешто такво и ко зна шта све не у међународној политици не може да начини разлику између "Не дирам те, прођи ме се" и "Са' ти 'ебем све по списку"? Или можда "шта је дозвољено Јову, није дозвољено волу", ал' да постоји онај који одређује ко је Јов, а ко во?

A ovo kad insistiras za svece. Reko si da ja imam sizofrena cepanja kad jednom kazem da sam vjernik , a drugi put se ne slazem sa komsijom da netreba raditi na sve svece . Pa sta . Nije tvoje da odredjujes dali sam ja vjernik ili ne sa obzirom sto ne postujem npr cirilo i metodije,sava nemanjic , ...a postujem vel petak . Sto odem u crkvu , a ne ljubim nasem popu ruku ,kad je juce smrkao kokain , i slicno ...
Знаш, 'ебе се мени на твој однос према Ћирилу и Методију, Светом Сави, Великом Петку и попу-шмркачу - штагод о свима њима написао, они немају никакве важности за оно што хоћу да чујем од тебе. Ономад сам те питао зашто си ти, који себе декларишеш као верника са својим распоредом празника, онако приметно грубо исмевао комшију који није желео да ради на неки од црквених празника, какве су то контрадикције ("шизофрена цепања", како рекоше у оној комедији) у таквом твом поступку. "Па шта?", питаш ме. Па питао сам те у чему је ту била ствар, да чујем од тебе да л' то испада да је комшија неуки геак или испада да си ти онај чији је став о тим празницима из неког разлога меродаван и зашто је то тако.

Уместо неког смисленог и директног одговора, приговорио си ми - ко сам ја да ти одређујем којим данима да радиш или не радиш, а ево сада ми приговараш да није моје да одређујем да ли си ти верник.

Пошто сам сигуран да то нисам чинио, већ да ми ти те речи стављаш у уста, већ у неколико наврата инсистирам да ми напишеш (хоћу од тебе директан цитат мојих речи) којим речима, реченицама и пасусима сам ја теби одређивао којим данима да радиш или не и где сам одређивао да ли си и какав си ти верник или ниси. И немој опет да изврдаваш - моја питање је више него јасно.
 
Nazad
Vrh