Chat 17

Pokusavas da sarkasticno odgovoris,nebih li se ja upecao na te provokacije?Necu sa upecati!
U sve se razumes,pa smatram da ne mogu ulaziti u raspravu jer ipak sam ja neobrazovani Paor. :ppozdrav:
Opet LAŽEŠ !!!
U većini tema me nema, a ovo mi je struka.
Izvini što mi je struka, baš mi je žao.
Izvini što sam okružen ljudima iz vrha menicinske struke i što su spremni da pričaju sa mnom.
 
Samo da raščistmo neke stvari,kao dete sam primio sve vakcine koje su se dobijale tada i neke pri odlasku u vojsku.
Vakcinu protiv korone nisam primio zato što sam je preležao lagano.Tako da posle preležane korone nisam hteo da primim vakcinu jer sam smatrao da nema potrebe i da se organizam sam izborio i stekao nekakav imunitet.
,,Struka" na medijima je savetovala vakcinaciju i preležalima ali ti ipak nisi poslušao.
Kako sa sigurnošću možeš znati da li je neko preboleo Koronu bez simptoma (na nogama) ? Onda po tvom taj isto ne bi trebalo da se vakciniše.
U vojci se primao antitetanus vakcinu i ništa više.
 
Dva su pitanja.
Šta doktori znaju?
Šta doktori smiju učiniti prilikom liječenja?
Nekad je doktor bio doktor u koga se nije sumnjalo jer je bilo očito, vidljivo, mjerljivo, dokazano da ono što je činio i propisivao kao lijek bilo ispravno u odnosu na stanje koje je bilo prije toga. I vakcine su se pokazale kao dobro rješenje i za liječenje i prevenciju.
A onda su se vremena promjenila.
I sad doktori znaju, čak i više nego oni prije njih jer je medicina napredovala, ali težište je na pitanju šta smiju.
Autoriteti, profit, prijetnja tužbama za nesavjesan rad, koji može biti i dokazan ali događa se i da nije nasavjestan ali šteta je već učinjena, čovjek je "razapet" u medijima, karijera uništena, popljuvan i ponižen. Sjetite se vrhunskih stručnjaka, u svijetu a i kod nas, koji su bili odabrani u tim za borbu protiv korone. Bili su stručnjaci a kad su, javno, saopštili svoje mišljenje odjednom su postali šarlatani i neznalice. Dali su zaboravili znanje ili je nešto drugo u pitanju?
Najveća šteta je što su ljudi izgubili povjerenje u doktore.
Kad uđem kod doktora i vidim da su dobar dio njegovog stola zauzeli prospekti i reklame preparata koji spadaju u medicinu, iako su neki i od travara i porodičnih obrta, zapitam se dali doktor propisuje ono što mi zaista treba ili se rukovodi nekim drugim aršinima.
 
Slepac koji je visio godinu dve na fakultetu koji nije mogao da zavrsi i na kraju dangubljenja se vratio u selo da prazni septicke jame se bije u grudi kako je on strucan

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
@emigrant - odgovorio ti Boderlica . Doktori su govorili da se i pored prelezane korone i ako se imaju antitela da se primi boca . Bogami ti si po meni tu isto ispao antivakser i verovao sarlatanima da se ne primi boca posle prelezane korone 👍
@MilanM - nisi ni procitao tekst . Nisam o tome pricao i njenim godinama nego kako je dobila koronu po njenoj prici . Evo paste pa procitaj ovde direkt i kazi mi svoje misljenje :
Kako sam se zarazila
– A otprilike i znam kako sam zakačila bolest. Preko puta moje kuće, tri metra od prozora je gimnazija, a ispod mog prozora dolaze deca za vreme velikog odmora. Moj prozor je dva metra iznad njihovih usta. Sve moje analize i epidomiološki podaci gde sam i kako mogla da zakačim virus govore mi da je to jedino objašnjenje.
 
,,Struka" na medijima je savetovala vakcinaciju i preležalima ali ti ipak nisi poslušao.
Kako sa sigurnošću možeš znati da li je neko preboleo Koronu bez simptoma (na nogama) ? Onda po tvom taj isto ne bi trebalo da se vakciniše.
U vojci se primao antitetanus vakcinu i ništa više.
Ja sam rekao konkretno samo za mene.
Nemoj mi pripisivati nešto što nisam rekao.
Takođe znam da sam imao simptome ali vrlo blage i iz tog razloga nisam ni hteo da primim vakcinu.Zašto bih remetio svoj imunitet koji se izborio s virusom korone bez problema?
Takođe nisam hteo da primim vakcinu zato što je bila smućkana na brzinu i nedovoljno ispitana.
Međutim nisam protiv vakcinacije dece vakcinama koje su u upotrebi decenijama i sa kojima smo iskorenili neke opasne bolesti.
 
Međutim nisam protiv vakcinacije dece vakcinama koje su u upotrebi decenijama i sa kojima smo iskorenili neke opasne bolesti.
Tvrdim da nekada i sada nisu iste vakcine i u tome je najveći problem. Više puta sam obrazlozio ovih dana.
Isto tvdim da nije samo vakcina doprinela ,,iskorenjavanju" nekih bolesti, čak naprotiv. I to sam objasnio.
Neka mi neko objasni kako je moguće da se oboli od tuberkoloze (naravno kada se slože kockice) a svi smo vakcinisani ili kako je moguće da SVI ali SVI koji su duže u kontaktu (zdravstveni radnici, posebno sestre koje rade sa tuberkoznim pacijentima) sa tuberkolozom imaju latentnu tuberkolozu ?
 
Ja sam rekao konkretno samo za mene.
Nemoj mi pripisivati nešto što nisam rekao.
Takođe znam da sam imao simptome ali vrlo blage i iz tog razloga nisam ni hteo da primim vakcinu.Zašto bih remetio ...
Ništa ja tebi nisam pripisao, osim činjenice da zastupaš stav koji se vrti po medijima.
da, primetio sam da pišeš za sebe.
I s'obzirom na tvoju podršku i gledište koje je podudarno sa stavom koji zastupaju mediji, ,,struka" u medijima i vlast, razumno bi bilo da si se vakcinisao jer su to oni rekli da treba da se vakcinišu SVI, baš SVI. Ali ipak nisi (što je razumno i podržavam) ali zato podržavaš da se vakcinišu ostali (mislim na sve vrste vakcina).
E, taj deo ti zameram.
 
Nazad
Vrh