Chat 17

Tipično za Srbe- pročitao uputstvo od dva lista i daj Boing 747 da časkom odletim u Australiju. Voleo bih da vidim kako bi se ponašali antivakseri u slučaju ujeda besnog psa. Al bi bilo bežte noge uneredicu vas do prve ambulante.
 
@Zoran0230

Imam par pitanja za tebe koji si otprilike mojih godina.

Da li si ti dobio sve vakcine koje su bile obavezne tada?
Da li si mogao da odbiješ vakcinaciju?
Da li misliš da ta vakcina je pravila problem i navedi mi bar jedan slučaj za koji znaš da je posle davanja vakcine nastajao problem o kome sada pričaju?
Da li si ti imao u školi a da ne pričamo u razredu bilo kakav slučaj koji ukazuje na to da bi sada bio protivnik vakcine?
Da li misliš da su tada krili nešto od nas,odnosno sećaš li se nekih slučajeva autizma u tadašnje vreme?
I samo još imam pitanje za današnje roditelje,
Da li ste svesni odgovornosti da ne vakcinišete svoje dete vakcinama koje su dobile tolike generacije?
Da li ste spremni da preuzmete odgovornost za to što niste vskcinisali svoje dete od tih iskorenjenih bolesti?
Da li ste spremni da preuzmete odgovornost za smrt svog deteta zato što nije vakcinisano,a vi niste dozvolili da se vakciniše?
Ja sam dobio sve vakcine,Niko o tome nije razmišljao.I o posledicama se nije pisalo i pričalo a bilo ih je sigurno_O tome što me pitaš nisam ni razmišljao.Pročitaj koliko je umrlo od vakcine za velike boginje.To i priznaju.U ovo vreme takvu vakcinaciju sigurno ne bi mogli sprovesti.
Samo da dodam da se ne radi samo o autizmu ali se pojavljuju bolesti odmah nakon vakcinacije.Ili misliš da su te žene čija deca imaju problem,plaćene da lažu.Problem je što porediš naše i ovo vreme.
Ja ću tebi postaviti samo jedno pitanje.Da li još veruješ da je vakcina za koronu,dobra.Da li u okolini imaš slučajeva da su nakon vakcinacije umirali od trombova,infarkta,šlogova (koji su imali malo više sreće.Vakcinisani su tek širili virus.Ali to je sada već javna tajna.
Reći ću ti jednu stvar-Ako ste toliko sigurni u pouzdanost vakcine zašto niko od mafije ne potpiše i mi ćemo vakcinisati dete.
nije ovo bas jednostavna tema, dovoljno je da dete koje nije vakcinisano se zarazi i tom detetu nista ne bude ili sto bi rekli na nogama izdrzi ali sta sa detetom koje ima autoimunu bolest i ne sme da primi vakcinu i samim tim se zarazi od deteta ciji roditelji eto nisu hteli da ga vakcinisu, to dete se razboli i umre(desavalo se)
Sta onda, jbg sta da vam radim sto ste dete slali u skolu ako ima autoimunu bolest.
Mi smo svi primali iste te vakcine pravio ih Torlak pa se niko nije bunio, sad ih ko zna ko pravi, u zdravstvu nam je haos ali opet jos uvek ima kavlitetnih zdravstvenih radnika.
Ovo je siroka tema, neulazim u rasprave vakaseri/antivakseri, sam se nisam vakcinisao protiv Korone a prelezao je najmanje 2x. Vakcinisemo dete kada nam pedijatar to kaze jer u njega imamo puno poverenje, do sada nijednom nije omanuo sa dijagnozom za cerku koja se od 11. meseca pa narednih godinu dana razboljevala na mesec dana, isla u vrtic ili ne, cuvala je moja keva na selu na kraju toliko iznuren organizam i pad imunog sistema su proizveli da je virus trigerovao Nefrotski, pa smo prosle godine bili u samoizolaciji, skoro godinu dana nisakim s enismo vidjali, nigde isli nismo.
Bezali smo od dece kao djavo od krsta, zagledjivali decu dal slinave i kaslju, jos supruga bila trudna jos dodatna opasnost ako malecka opet zavrsi u bolnici kako ce ona trudna da ide sa njom a jednom zamalo da se to desi jer njena rodjena sestra je lagano dosla da je cuva bolesna sa pricom ma isla sam mokrm kosom na posao pa sam se prehladila. \Dete taman prestalo da pije kortiko i opet se vracaj, pa divlaju proteini, i za malo opet da zalgavi.
Pokusavali smo i na lep nacin da obajsnimo samo potpuno zdravi smete da je vidite i to samo na otvoreno,na kraju kada smo videli da su ljudi idioti krenuli smo da budmeo bezobrazni, ja sam par puta ocitao bukvicu i mojima pogotovo kevi med sestri u penziji(razumem oce da vidi unuku) ali mora da bude 100% zdrava i mora da nosi masku, na kraju sam se dobrano izdrao i zeninoj sestricini jer je cmace a ide stalno se muva medju ljude pa je malo malo prehladjena. Od tada svi pitaju a jel mozemo da dodjemo.

Sto se tice higijene slazem se , ne trba preterivati, cak ni sa decom, ima ljudi koji su ludi i peru dete kad amenjaju pelene i onda kukaju kako im deca iamju infekcije, pa normalno da ce imati ako su stalno vlazna, peres guzicu kada se ukake, tusiras leti svako vece ako se znoje, bar jednom do 2 nedeljeno potopis bebu da skine staru kozu i cepaj.
Decija kozmetika je bezobrazno skupa, prosle nedelje smo bili kod pedijatra(ne naseg) da pogleda sinu nesto mu izaslo na nogama i kaze doktorka suva mu koza, da neke kreme a ono svaka kosta preko 2000.
Mi stvarno nismo ga potapali 2 meseca nego u tus kabinu i tusiraj jer sam ga ja naplasio okupa ga jedno vece sa malo toplijom vodom i on kada vidi korito/kadicu bezi ko kuce koje ne voli da se kupa tako i on bezi. Mi lepo potopimo gospodina, ubacimo bebi ulje ma kakvi suva koza, koza mekana ali gospodin sedeo 15 minuta u vodu pa omeksala koza da nam je prvo dete kupili bi najverovatnije neku od krema ako ne mzoda i 2.
Stvarno mi je žao tvog deteta.Ali nemoj kriviti nevakcinisanu decu.Jedno pitanje,Da li mogu i vakcinisana deca da naude tvom detetu,Tu bih prekinuo diskusiju jer se radi na žalost o specifičnom slučaju i želm tvom detetu brzo izlečenje ako postoji mogućnost.
 
@emigrant - paste od tebe :
Da li ste spremni da preuzmete odgovornost za to što niste vskcinisali svoje dete od tih iskorenjenih bolesti?
Neka pedijatri preuzmu odgovornost i potpisu posto i prisiljavaju i gotova stvar . Bilo bi mnogo vise vakc. Sto to ne urade ?
I lepo ti je Boderlica objasnio . Pre su se vakcine pravile pojedinacno a danas se stancaju kao krem bananice .
Šta da potpišu kad piše da je moguć i smrtni slučaj.
 
U bre Drale o tome se ne prica . Zasluzio si ban na mesec dana 🤣
Моје 4 деце су сви примило ммр вакцину. Једино шта смо ми пазили да скроз буду здрави пре примања по савету једног старог доктора. Значи и крвну слику смо им радили пре примања, овај најмлађи је најдуже чекао за вакцину јер је превремено рођен али нико нам није правио проблем. Отишли код изабраног лекара и фино му објаснили зашто још нећемо да је прими и она сама написала да је прехлађен. Када смо, дошли у стадијум за примање отишли примио, вакцину и хвала Богу драгом све је ОК. Генерално за сваку вакцину дете мора бити скроз здраво, значи и крвну слику одрадити да случајно није малокрвно јер тада је имунитет и организам најслабији.
 
Poslednja izmena:
U principu Nefrotski u ovom njenom obliku trenutno nije nesto sto je zivotno ugrozava, muska deca imaju vise problema, normalno kao i svaka bolest i ova ako se ne leci moze dovesti do otkazivanja bubrega.
Njoj moze da pravi i virus obican virus trigeruje ga i porastu proteini u mokraci, pa supruga kada je dosla iz porodilista nam donela neki virus(najverovatnije Koronu) pa je malcka bila na Kortiko od okt do januara.
Nas pedijatar takodje nece da da vakcinu ako dete nije zdravo, ako dete samo slinavi po njemu to je znak da se bori organizam i on takvu decu vraca u kolektiv. Nasa kuma evo vec 2 godine sina salje sa slinavim nosem u vrtic i cepa bio bolestan 3x.
Mi svaka prehlada, inhalacije, kortiko i tako godinu dana, pa idi u Soko Banju, pa na ZLatibor.

Jel neko zna nekog pedijatra koji zagovara nevakcinaciju?
U Nisu koliko mi znamo nema takvih mi bar nismo naisli na takve.
 
@Zoran0230

Imam par pitanja za tebe koji si otprilike mojih godina.

Da li si ti dobio sve vakcine koje su bile obavezne tada?
Da li si mogao da odbiješ vakcinaciju?
Da li misliš da ta vakcina je pravila problem i navedi mi bar jedan slučaj za koji znaš da je posle davanja vakcine nastajao problem o kome sada pričaju?
Da li si ti imao u školi a da ne pričamo u razredu bilo kakav slučaj koji ukazuje na to da bi sada bio protivnik vakcine?
Da li misliš da su tada krili nešto od nas,odnosno sećaš li se nekih slučajeva autizma u tadašnje vreme?
I samo još imam pitanje za današnje roditelje,
Da li ste svesni odgovornosti da ne vakcinišete svoje dete vakcinama koje su dobile tolike generacije?
Da li ste spremni da preuzmete odgovornost za to što niste vskcinisali svoje dete od tih iskorenjenih bolesti?
Da li ste spremni da preuzmete odgovornost za smrt svog deteta zato što nije vakcinisano,a vi niste dozvolili da se vakciniše?
Ja imam odgovore ba sva tvoja pitanja ali nemam volje da pišem. Mnogi odgovori se nalaze u mom prethodnom komentaru i mislim da je besmisleno da ti bilo šta pišem jer ti imaš svoj syav koji nećeš promeniti. Naravno nisi jedini, mnogi iz struke medicine su u početku isto naseli kao ti ali su vremenom promenili mišljenje.
Čak sam imao vrlo neprijetnu diskusiju sa tada načelnikom urgentne hirurgije koji je u roku od nekoliko meseci promenio mišljenje.
Propaganda i strah su čudo, oni zaslepe ljudski um i mogućnost rasuđivanja.
Ništa se slučajno ne dešava hiljadama godina, posebno sada, sve ide po nečijem planu.
Ubacili su u treću brzinu kada su nas ubedili da palimo svetla na automobilima kada je napolju 60⁰C na asvaltu.
Da, spreman sam da preuzmem odgovornost.
A da li si ti spreman da preuzmeš odgovornost ?
 
Svaki da se umire od nekog gripa i umiralo se. Umire se od neidentifikovanih bolesti svaki dan, umiralo se i umiraće se.
O Koroni je besmisleno da dislutujem osim sa strukom i sa nekim dobronamernim iz struke.
 
Sunce ti kalajisano,sad su i svetla usla u teoriju zavere?
Ti da si imalo na putu,znao bi da je to potrebno!Pola majmuna nije palilo svetlo u svitanju i sumraku,imali smo sa tim puno problema a umedjuvremenu su ti isti poceli da voze aute od preko 150 ks i da ih gaze kao da su svi vozaci F1 :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Pa u Domu zdravlja u mom kraju niko od radnika nije se vakcinisao, svi su prelezali koronu.
Cak i moja keva koja je 2019. hospitalizovana zbog upale pluca i kojoj su pluca dobrano ostecena je imala jedan dan temperaturu.
verujem da je to zato sto su oni bili izlozeni malim kolicinama virusa, svakodnevno i njihov organizam je vec imao antitela.
 
I ja to mislim o svakodnevnim malim kolicinama . Ali onda su poceli da nas zatvaraju pa je tesko bilo dolaziti do tih malih kolicina . I kada je krenulo bockanje krenulo je ludilo od obolelih . I gle cuda od 30 kreveta u bolnici svih 30 primilo bocu . I posle sto se nisam vakcinisao i zasto ne verujem farmako nauci . A mozda je u toj boci bila veca kolicina virusa koja je dovela do masovnog oboljevanja a mozda i zato sto je virus ubrizgan direkt u krvotok a ovako smo ga dobijali preko nosa 🤔
I da ovo je vrhunac nauke i pametnog ali glupavog mozga zatrovanog pricama iz tih krugova . Molim te procitaj i kazi mi jel ovo teska budalastina .
Obrati paznju na deo gde govori kako se zarazila .
 
Poslednja izmena:
Sunce ti kalajisano,sad su i svetla usla u teoriju zavere?
Ti da si imalo na putu,znao bi da je to potrebno!Pola majmuna nije palilo svetlo u svitanju i sumraku,imali smo sa tim puno problema a umedjuvremenu su ti isti poceli da voze aute od preko 150 ks i da ih gaze kao da su svi vozaci F1 :ppozdrav:
Nemoj da mešaš babe i žabe. Jasno sam i nedvosmisleno napisao, a ti po običaju lupetaš. Naravno da u noću i kada je smanjena vidljivost yreba paliti svetla. I u sumraku je smanjena vidljivost. A te majmune je trebala policija da sankcioniše, a nije. Isto kao što ne sankcio iše vršnjačko nadilje.
Žao mi je što ne vidite šta nam rade. Da li stvarno mislite da smo mi bili pametni da smislimo ,,samoupravljanje" ili je Pol Pota bio ludak ili je ipak radio po nečijem planu ? Da li stvarno postoji neko ko veruje da Ameri ne mogu da na bilo koji način osvoje Kubu ? 😂😂😂😂
Samo vi sedite i gledaje TV, poželjno je uzeti i Informer za one koje je teže obraditi, za najotporine preporuka serije, rijaliti i Dnevnik u 7 i 30.
 
Pokusavas da sarkasticno odgovoris,nebih li se ja upecao na te provokacije?Necu sa upecati!
U sve se razumes,pa smatram da ne mogu ulaziti u raspravu jer ipak sam ja neobrazovani Paor. :ppozdrav:
 
Pazi apsurda. Par clanova ovde zagovaraju izbegavanje vakcinacije jer navodno nije bezbedna, a u drugoj temi preporucuju invermektin za lecenje odredjene bolesti gde medicina decidirano tvrdi da za to nije namenjena. Klasicno nadrilekarstvo u oba slucaja.
 
Nemoj da mešaš babe i žabe. Jasno sam i nedvosmisleno napisao, a ti po običaju lupetaš. Naravno da u noću i kada je smanjena vidljivost yreba paliti svetla. I u sumraku je smanjena vidljivost. A te majmune je trebala policija da sankcioniše, a nije. Isto kao što ne sankcio iše vršnjačko nadilje.
Žao mi je što ne vidite šta nam rade. Da li stvarno mislite da smo mi bili pametni da smislimo ,,samoupravljanje" ili je Pol Pota bio ludak ili je ipak radio po nečijem planu ? Da li stvarno postoji neko ko veruje da Ameri ne mogu da na bilo koji način osvoje Kubu ? 😂😂😂😂
Samo vi sedite i gledaje TV, poželjno je uzeti i Informer za one koje je teže obraditi, za najotporine preporuka serije, rijaliti i Dnevnik u 7 i 30.
Znam nekoliko ljudi koji su pre par godina popili kazne od 30k dinara i 3 meseca zabrane jer u sumraku nisu upalili svetla(zaboravili) napisano da je nasilnicka voznja.
Jedan drug imao pronblem sa autom i kada ga nekako upalio a 500m od kuce se desava panduri koji gledali cim krenuo bez svetla odamh ga zaustavili i kazna.
@Banat013 nemoj zajebvas zena ima 86 godina, pridruzene bolesti za Koronicu milinka.
Pa doktor Laza je sam pricao da ako dobije koronu gotov je
Mnogi doktori su nastradali jer su radili previse, bez pauza, zabranjivan im odmor, prosto organizam se iscrpio jos sa nekom pridurzenom boljkom(pritisak, dijabetis...) dodje korona i cao.
Ja prvi put prvih 5 dana kao Nestorovic ma sta je ovo, ovo za pickice blaga temepratura, od 6-10 dana iz kreveta nisam mogao da izadjem temperatura konstantna 38-39. Kantu sa drvima nisam mogao da unesem 10m da je nosim kao da sam trcao sat vremena.
 
Samo da raščistmo neke stvari,kao dete sam primio sve vakcine koje su se dobijale tada i neke pri odlasku u vojsku.
Vakcinu protiv korone nisam primio zato što sam je preležao lagano.Tako da posle preležane korone nisam hteo da primim vakcinu jer sam smatrao da nema potrebe i da se organizam sam izborio i stekao nekakav imunitet.
 
Nemoj kolega molim te.Poštujem te na forumu ali nemoj takve budalaštine iznositi.Ne padaj na te likove što zaglupljuju iovako sludjen narod,kakav crni ivermektin.
A ovaj što zagovara da se deca ne vakcinišu neka ode u Novi Pazar pa vidi decu bolesnu od malih boginja.Treba da se vratimo u kameno doba jel to.
Ili da se razbole druga deca zbog raznih antivaksera,naročito osetljiva i deca koja boluju od retkih bolesti.
 
Ako je neko protiv MMR vakcine ne mora da znači da je "antivakser" ...
U nemačkoj npr. ima vise solucija a kod nas iskljucivo ozloglasena mmr... koja je negde cak i zabranjena...
A ivermektin sam licno probao i ko hoce nek veruje a ko nece i ne mora a
 
Nazad
Vrh