Chat 17

Ne bih da pišem naziv da ne bih forumu stvarao problema.Dobija se od godinu dana.Najpoznatija dečija koja je obavezna a niko neće da potpiše odgovornost.
 
Nama ćerka ima Nefrotsko sindrom i morala je zbog sebe d aisprima sve vakcine pa čak i protiv Varičela koja nije obavezna, sina takođe zbog nje mora da vakcinišemons asvim vakcinama.
Nema oćep nećeš mora i to je to

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nije još dobio-3 godine je prošlo i za razliku od vakcinisane dece sa kojima se druži je zdraviji.Jedino ima temperaturu kod izbijnja zuba.Do sada nije bio kod lekara sem kod privatnika kada pošalju poziv za bocku.
 
Najveći problem kod današnjih ,,vakcina" je to što proizvođač hoće da bebelo zaradi i u ,,vakcinu" stavljaju najmanje moguće onoga što vakcinu čini vakcinom, a to ,,nadomeste" pojačivačima imuniteta. Ti pojačivači kod nekoga ,,probude" neke bolesti koje nosimo u sebi i nikada se ne bi ispoljile. Ti pojačivači izazivaju burnu ,,nuklearnu" reakciju u našem imuno sistemu.
Postoje i ,,vakcine" (kao u Koroni) koje nisu vakcine nego genska terapija (zapadnih prizvođača).
A ruske i kineske su bile vakcine bolesti koje su slične sa Koronom ali nisu Korona. Ideja je bila da naš imuni sistem počno da stvara nanitela protiv tog sličnog, pa ako dođe do infekcije brže će se prilagoditi. To je kao da neko pravi kočnice da automobile, pa kada zatreba za traktor lako se prešalta.
Najbolja ,,vakcina" je pravilna ishrana, život bez stresa, umerena i svakodnevna fizička aktivnost ali ne na kuši, veru, nuskim i visokim temperaturama, ne preterivanje u higijeni jer imunitet mora svakodnevno da vežba na nevirulentnim patogenima ili slabo virulentnim (a ni zamarivanje higijene) i td. Sve u svemu umeren život.
 
Može da se piše ali je preporuka da je bolje izokola pisati.Užasno su za mene ne bezobrazni,nego nema reči kako opisati gde se jedna sestra istresa na snajku i sina jer su prijavili da je dete bolesno i da ne može da primi.Kad ozdravi dođite.i tako u krug 2 godine.U školu ga moraju pustiti.
 
nije ovo bas jednostavna tema, dovoljno je da dete koje nije vakcinisano se zarazi i tom detetu nista ne bude ili sto bi rekli na nogama izdrzi ali sta sa detetom koje ima autoimunu bolest i ne sme da primi vakcinu i samim tim se zarazi od deteta ciji roditelji eto nisu hteli da ga vakcinisu, to dete se razboli i umre(desavalo se)
Sta onda, jbg sta da vam radim sto ste dete slali u skolu ako ima autoimunu bolest.
Mi smo svi primali iste te vakcine pravio ih Torlak pa se niko nije bunio, sad ih ko zna ko pravi, u zdravstvu nam je haos ali opet jos uvek ima kavlitetnih zdravstvenih radnika.
Ovo je siroka tema, neulazim u rasprave vakaseri/antivakseri, sam se nisam vakcinisao protiv Korone a prelezao je najmanje 2x. Vakcinisemo dete kada nam pedijatar to kaze jer u njega imamo puno poverenje, do sada nijednom nije omanuo sa dijagnozom za cerku koja se od 11. meseca pa narednih godinu dana razboljevala na mesec dana, isla u vrtic ili ne, cuvala je moja keva na selu na kraju toliko iznuren organizam i pad imunog sistema su proizveli da je virus trigerovao Nefrotski, pa smo prosle godine bili u samoizolaciji, skoro godinu dana nisakim s enismo vidjali, nigde isli nismo.
Bezali smo od dece kao djavo od krsta, zagledjivali decu dal slinave i kaslju, jos supruga bila trudna jos dodatna opasnost ako malecka opet zavrsi u bolnici kako ce ona trudna da ide sa njom a jednom zamalo da se to desi jer njena rodjena sestra je lagano dosla da je cuva bolesna sa pricom ma isla sam mokrm kosom na posao pa sam se prehladila. \Dete taman prestalo da pije kortiko i opet se vracaj, pa divlaju proteini, i za malo opet da zalgavi.
Pokusavali smo i na lep nacin da obajsnimo samo potpuno zdravi smete da je vidite i to samo na otvoreno,na kraju kada smo videli da su ljudi idioti krenuli smo da budmeo bezobrazni, ja sam par puta ocitao bukvicu i mojima pogotovo kevi med sestri u penziji(razumem oce da vidi unuku) ali mora da bude 100% zdrava i mora da nosi masku, na kraju sam se dobrano izdrao i zeninoj sestricini jer je cmace a ide stalno se muva medju ljude pa je malo malo prehladjena. Od tada svi pitaju a jel mozemo da dodjemo.

Sto se tice higijene slazem se , ne trba preterivati, cak ni sa decom, ima ljudi koji su ludi i peru dete kad amenjaju pelene i onda kukaju kako im deca iamju infekcije, pa normalno da ce imati ako su stalno vlazna, peres guzicu kada se ukake, tusiras leti svako vece ako se znoje, bar jednom do 2 nedeljeno potopis bebu da skine staru kozu i cepaj.
Decija kozmetika je bezobrazno skupa, prosle nedelje smo bili kod pedijatra(ne naseg) da pogleda sinu nesto mu izaslo na nogama i kaze doktorka suva mu koza, da neke kreme a ono svaka kosta preko 2000.
Mi stvarno nismo ga potapali 2 meseca nego u tus kabinu i tusiraj jer sam ga ja naplasio okupa ga jedno vece sa malo toplijom vodom i on kada vidi korito/kadicu bezi ko kuce koje ne voli da se kupa tako i on bezi. Mi lepo potopimo gospodina, ubacimo bebi ulje ma kakvi suva koza, koza mekana ali gospodin sedeo 15 minuta u vodu pa omeksala koza da nam je prvo dete kupili bi najverovatnije neku od krema ako ne mzoda i 2.
 
@Zoran0230

Imam par pitanja za tebe koji si otprilike mojih godina.

Da li si ti dobio sve vakcine koje su bile obavezne tada?
Da li si mogao da odbiješ vakcinaciju?
Da li misliš da ta vakcina je pravila problem i navedi mi bar jedan slučaj za koji znaš da je posle davanja vakcine nastajao problem o kome sada pričaju?
Da li si ti imao u školi a da ne pričamo u razredu bilo kakav slučaj koji ukazuje na to da bi sada bio protivnik vakcine?
Da li misliš da su tada krili nešto od nas,odnosno sećaš li se nekih slučajeva autizma u tadašnje vreme?
I samo još imam pitanje za današnje roditelje,
Da li ste svesni odgovornosti da ne vakcinišete svoje dete vakcinama koje su dobile tolike generacije?
Da li ste spremni da preuzmete odgovornost za to što niste vskcinisali svoje dete od tih iskorenjenih bolesti?
Da li ste spremni da preuzmete odgovornost za smrt svog deteta zato što nije vakcinisano,a vi niste dozvolili da se vakciniše?
 
@Zoran0230

Imam par pitanja za tebe koji si otprilike mojih godina.

Da li si ti dobio sve vakcine koje su bile obavezne tada?
Da li si mogao da odbiješ vakcinaciju?
Da li misliš da ta vakcina je pravila problem i navedi mi bar jedan slučaj za koji znaš da je posle davanja vakcine nastajao problem o kome sada pričaju?
Da li si ti imao u školi a da ne pričamo u razredu bilo kakav slučaj koji ukazuje na to da bi sada bio protivnik vakcine?
Da li misliš da su tada krili nešto od nas,odnosno sećaš li se nekih slučajeva autizma u tadašnje vreme?
I samo još imam pitanje za današnje roditelje,
Da li ste svesni odgovornosti da ne vakcinišete svoje dete vakcinama koje su dobile tolike generacije?
Da li ste spremni da preuzmete odgovornost za to što niste vskcinisali svoje dete od tih iskorenjenih bolesti?
Da li ste spremni da preuzmete odgovornost za smrt svog deteta zato što nije vakcinisano,a vi niste dozvolili da se vakciniše?
Tad srećom nije bilo interneta i FB pa nismo bili ovako ,,obrazovani".
 
Može da se piše ali je preporuka da je bolje izokola pisati.Užasno su za mene ne bezobrazni,nego nema reči kako opisati gde se jedna sestra istresa na snajku i sina jer su prijavili da je dete bolesno i da ne može da primi.Kad ozdravi dođite.i tako u krug 2 godine.U školu ga moraju pustiti.
Pa jel dete stvarno bolesno ili izbegavate vakcinu?
 
@emigrant - paste od tebe :
Da li ste spremni da preuzmete odgovornost za to što niste vskcinisali svoje dete od tih iskorenjenih bolesti?
Neka pedijatri preuzmu odgovornost i potpisu posto i prisiljavaju i gotova stvar . Bilo bi mnogo vise vakc. Sto to ne urade ?
I lepo ti je Boderlica objasnio . Pre su se vakcine pravile pojedinacno a danas se stancaju kao krem bananice .
 
Nazad
Vrh