Cena nafte

Jedno vreme mi je drugar vozio kamion cisternu kojom je donosio gorivo i na pumpu i po kućama.Znam da mi je uvek govorio:ako mozes kupi svo gorivo zimi po hladnom vremenu! To je malo neizvodljivo ali je tačno.
 
Na pumpi NIS Plandište 145,9 sa Dajmond karticom i prevozom od 1,5 din. Taj sistem zadnjih par godina nam se pokazao najbolji.Em što se kvaliteta tiče em na količinu.
U selu imamo Lukoil daju i oni popust od 12 din ali je problem što je 5 din skuplji od NIS-a uvek i to samo Lukoil pumpa u selu a u Lukoilu uAlibunaru 10 km od nas su 2 din jeftiniji uvek.
Kakva ti je to kartica i kako se dobija?Ja imam onu agro sa 12 din popusta + 1,5 din/litru za razvoz sto ti natoce u gorivu.
Sada gledam cenu goriva,pa to mu dodje ta cena zar ne?
 
Na pumpi NIS Plandište 145,9 sa Dajmond karticom i prevozom od 1,5 din. Taj sistem zadnjih par godina nam se pokazao najbolji.Em što se kvaliteta tiče em na količinu.
U selu imamo Lukoil daju i oni popust od 12 din ali je problem što je 5 din skuplji od NIS-a uvek i to samo Lukoil pumpa u selu a u Lukoilu uAlibunaru 10 km od nas su 2 din jeftiniji uvek.
15,6 dinara imas popust na ed?
Imam i ja dajmond,ali se nesecam da je takav popust.
 
Žena neku dan sipala pa mi dala gotovinski i bacio oko, zadnji put sam jesenas sipao po 149,9 sad bi izašlo 145,9. Razmišlja da uzmem jednu turu.
 
Kakva ti je to kartica i kako se dobija?Ja imam onu agro sa 12 din popusta + 1,5 din/litru za razvoz sto ti natoce u gorivu.
Sada gledam cenu goriva,pa to mu dodje ta cena zar ne?
Da ta obična,valjda kad sipaš 10000 l u zadnjih 365 dana onda si u dajmond modu,ali iako nisi najaviš se pa te ubace 24 h u Dajmond.
Ja i prijatelj sipamo na jednu tako da smo uvek u 10K plus.
 
To ti je ista kartica ,samo im daš na kasi i ako nisi u dajmond modu onda te ubace na 24 sata,nama je lakše ovako da prebacimo 10K litara i ne moramo na kasu ni da proveravamo.A bude obično u sezoni da su svi u dajmond modu kao neka akcija.
 
Ma svi imaju isti popust na toj agro, jedino kada imaš na kartici točeno preko 10 000l, kada sipas do 100l, opet imas maksimalni popust. Dok je redovnim putem do 100l popust 9 din. Preko 100l 9din +3din. I preko 600l dodatnih 1,5din za razvoz u nafti.
Znaci ko ima više od 10 000l kada toči u auto, ima maksimalni popust. I da, ne moraju da šalju upit za razvoz, već ga dobijas odmah, samim uvidom u karticu.
 
Meni je rekao radnik na pumpi, uvidevši potrošnju. Pa sam tako počeo I u kola da sipam na pumpi. Znao sam i pre, ali do 100l je bilo 9din. Pa retko kad sam točio u početku.
0e377004d648087b7b20f07ffd8c3989.jpg
 
Koliko ja znam litar je zapremina i to mu dođe decimetar kubni i on je uvek isti bez obzira dali je u pitanju voda nafta ili nešto treće
Јесте, кубни дециметар је исти.....али је количина течности различита, ако је сипаш на температури од 15 степени и пустиш да се угреје на 40 степени, онда прелива тај кубни дециметар.....јер познато је да се тела на хладноћи скупљају а топлоти шире, осим меса у врелом тигању

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Да, за сваку течност.
Хладније пиво, ракија и вино и одмах га мање има

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja imam na Naftahemu popust od 10din/l.Sipam tamo u kola i uzimam ponekad za poljoprivredu.Ovih dana treba da nam donesu cisternom po 500l pi 135 din sa neke druge pumpe.
 
Nazad
Vrh