Balirka

Tako mu dođe.Ja kardan nikada ne isključujem,uključim kada uđem u njivu i isključim kada završim.Kada bi stalno čekao na svakom kraju dok ona stane prođe vreme ovako samo gas i uradi se čas posla.
 
Savo kakve veze ima da li neko mota sa ukljucenim kardanom sa lamelom nema veze nikakve to je sigurno ali moze uticati na kardan tj na kardansko vratilo bolje receno stradaju krstaci na lamelu utice samo los iliti glup traktorista!Ja cenim tvoje upise ali sam ja ovaj mozda pogresno protumacio!Lamela najvise strada kada se vozi pod kvacilom jos gore stisni pusti pod gasom ili ti sad cu mu j...t nanu!
 
ima veze itekako sa kidanjem nitni , pročitaj malo bolje šta sam napisao

@matić
frajlauf spojka na kardanu rješava problem da ne čekaš da presa stane na svakom uključivanju , ja sam je stavio i sasvim druga pjesma u radu
 
Jaka masa, jel 142 vrla ili neki veci kombajn?

Eee,moje kolege....da vidite sta je ovde ove godine.Pa,culi ste i prinose.... a slama?Cudo.Iza Z-142 ide....a iza vecih kombajna?Strasno.Bilo je i 1.sporom i 2.Sinoc sam radio iza N.Holanda 5.1 m kosa.Pola slame bezi sa strane,gura napred ispred pik-apa...ma,katastrofa.Idem veceras da mu zavrsim jos 100 bala i bezim dalje od takve rabote. :udri:
 
ja jutros odem komšijama da izbaliram neka dva ćoška slame i stade pikap , nisam htjeo puno da gledam na njivi šta je pošto je napolju 300 stepeni nego dodtjeram kući , izduvam kompresorom i pogledam
kad ono vidi vraga , kamenčić veličine šljive je upao u one kanale u pikapu koji vode vile i prevrću ih
sreća lamela na pikapu zlata vrijedi , izvadim kamenčić i tjeraj dalje
 
Eee,moje kolege....da vidite sta je ovde ove godine.Pa,culi ste i prinose.... a slama?Cudo.Iza Z-142 ide....a iza vecih kombajna?Strasno.Bilo je i 1.sporom i 2.Sinoc sam radio iza N.Holanda 5.1 m kosa.Pola slame bezi sa strane,gura napred ispred pik-apa...ma,katastrofa.Idem veceras da mu zavrsim jos 100 bala i bezim dalje od takve rabote. :udri:


jasam juče presovo otkose slične veličine,ali slama nekako zdrobjena,isto gura i guši pik-up,kada sam vato po pola otkosa išlo je super
 
Jel si istu visinu pick up-a išao kao u detelinu ili si bar malo podigo. Jer ako nisi dizao probaj malo da podigneš. Jer ako skroz pustiš i na visoko je košeno ima mogućnosti za to.
 
Te vase prese parkirajte po supom....jos nisam cuo da presa nece da "hvata"red.
Kanda bi moja baba od prese pojela vas sa vasim presama zajedno.

lifam nije neki kapacitet ali uradi posao,e sad kada sam kupio presu pre 6 god samo za takvu presu sam imao para.Sreća sto nisam imao više para kupio bi poljostroj
 
Tako mu dođe.Ja kardan nikada ne isključujem,uključim kada uđem u njivu i isključim kada završim.Kada bi stalno čekao na svakom kraju dok ona stane prođe vreme ovako samo gas i uradi se čas posla.

Ma sta da stajes gasis u hodu. Ja iskljucujem kardan samo kad motam na desno a na levo ne e kad se ima kardan sa krstom na sredini tj iz tri dela onda je majka, ne mora da se gasi nikako...
 
Ja imam sirokougaoni kardan, i isto ne iskljucujem pri okretanju, a kardan nema onaj oslonac na rudi.
Mislim da trpi ugao do 80 stepeni.
 
Skoro sam kupio deutz fahr hd 300 balirku, naravno polovnu, medjutim ne pravi mi bale lepo vec ih krivi u jednu stranu vise.Probao sam da podesim sa onim poteznicama pozadi ali nikako ne uspeva , misliso sam kasnije da nije do noza , a sam i njega skinuo i naostrio, medjutim isti problem , da nije do vile koja baca seno u klip?zna li ko?i ako joe neko poznaje ili ima ili je imao ovakvu presu bio bih mu zahvalan kada bi mi rekao za neke mane ove prese .Unapred hvala pozzzz
 
Ma sta da stajes gasis u hodu. Ja iskljucujem kardan samo kad motam na desno a na levo ne e kad se ima kardan sa krstom na sredini tj iz tri dela onda je majka, ne mora da se gasi nikako...
Pa ja imam iz 3 dela kardan,i za svaki slucaj gasim ga.A kad motam na levo,nekad ostavim kardan,smanjim gas,e onda mi se cuje nesto u traktoru,a i sredina kardana se drma i malo "klopoce",tako da ipak gasim kardan.
@jolepenac - mislim da treba da pogledas "ruke"sto dodaju masu u tunel,da ih podignes za 1 rupu,a mozda nisu jednako nastelovane.....mada,mislim da zavisi od mase jer i meni se to nekad desava u lucerki.U slami ne,jer masa ulazi punim kapacitetom....
@KR - mani se,da si video sinoc na Vrebalovoj slami iza Tukana.Ima usmerivac mase,skoro pokupi red,ali je red debeo ko prednji tocak od traktora.1 spora,i noga spremna na kvacilo,pogled non stop nazad,A bala ko'kokica.... :udri: :ppozdrav:
 
Skoro sam kupio deutz fahr hd 300 balirku, naravno polovnu, medjutim ne pravi mi bale lepo vec ih krivi u jednu stranu vise.Probao sam da podesim sa onim poteznicama pozadi ali nikako ne uspeva , misliso sam kasnije da nije do noza , a sam i njega skinuo i naostrio, medjutim isti problem , da nije do vile koja baca seno u klip?zna li ko?i ako joe neko poznaje ili ima ili je imao ovakvu presu bio bih mu zahvalan kada bi mi rekao za neke mane ove prese .Unapred hvala pozzzz
ukoliko ti je nož oštar i opet isto radi onda ti je prevelik zazor između noževa ,stavi nož naspram noža stavi između noževa lim od 2-3 mm i onda nateraj klip da ga uknapiraš
 
Pozdrav svima. Imam problem sa balirkom Welger AP12. balirka je skoro kupljena nije radila 5 godina, u detelini na 3 hektara nije vezala 10 bala ito samo desna strana.Medjutim u baliranju druge deteline i sad slame više ne vezuje (desna strana) nego što vezuje. petljač i vezač sve lepo odrade,ali kao da se jedan kraj izvuče iz čvora. Unapred hvala.
 
Pozdrav svima. Imam problem sa balirkom Welger AP12. balirka je skoro kupljena nije radila 5 godina, u detelini na 3 hektara nije vezala 10 bala ito samo desna strana.Medjutim u baliranju druge deteline i sad slame više ne vezuje (desna strana) nego što vezuje. petljač i vezač sve lepo odrade,ali kao da se jedan kraj izvuče iz čvora. Unapred hvala.
Jel ti se odvezuje čvor?Ako je to onda malo presteluj one sarafe kod petljaca i vezaca,imas ona dva sarafa sto su okrenuti u nebo ispod njih su opruge probaj da ih malo dotegnes za odprilike pola kruga.Na mojoj presi se to desava kad stavim novu spagu i onda ja ih malo dotegnem ili odpustim i onda radi bez problema.Probaj ih malo doteci...
 
Skoro sam kupio deutz fahr hd 300 balirku, naravno polovnu, medjutim ne pravi mi bale lepo vec ih krivi u jednu stranu vise.Probao sam da podesim sa onim poteznicama pozadi ali nikako ne uspeva , misliso sam kasnije da nije do noza , a sam i njega skinuo i naostrio, medjutim isti problem , da nije do vile koja baca seno u klip?zna li ko?i ako joe neko poznaje ili ima ili je imao ovakvu presu bio bih mu zahvalan kada bi mi rekao za neke mane ove prese .Unapred hvala pozzzz
Pozdrav. Ja ima Deutz-fahr HD300 vec 7-8 godina i prezadovoljan sam sa njom. Kod mene ima dosta ljudi HD 380 i HD 400, one gutaju sve zivo, ali je veci tunel i vece su bale pa je malo teze pakovati, tovariti.
Nisam imao nikad tih problema da krivi bale. Naravno nekada hoce da iskrivi ako nisu jednako zategnuti ti zatezaci sto se steluje stezanje bale, ali ako se oni jednako zategnu, bale su ravne. Pricao mi je jedan majstor sto servisira balirke i poljoprivrednu mehanizaciju da je to uglavnom problem do vila koje guraju seno unutra. Razgovarali smo jednom na tu temu i rekao mi je da se dosta ljudi zalilo upravo na to na raznim balirkama i da nisu mogli da nadju resenje. On mi je objasnio da te vile treba produziti da bi masu ubacivale ravnomerno u tunel i da bi klip jednako sabijao. Kaze on ako su one vile kratke masa ostane na pocetku tunela i ta strana bale je vise sabijena i krivi se bala. Rekao mi je da je produzavanjem vila resio taj problem na dosta balirki. Prenosim sta mi je on rekao, nisam imao tih problema.
Vidim da si ti iz Krusevca, ja sam balirku kupio u Varvarinu kod nekog Dejana sto uvozi poljoprivrednu mehanizaciju, kazem ti prezadovoljan sam. Prekuce i juce sam izbalirao preko 1000 bala i verovao ili ne svaku balu je svezalo, ni jedna nije bila da nije svezalo, osim kad mi nestane kanapa pa zamenim. Nek te dobro sluzi, pozdrav.
 
Nazad
Vrh