Balirka

Jbg nisam lupio sto se tice ovih vezaca, tako ih zovu kod nas a rekao sam da ne znam puno oko presa koje nisu clas , welger i odzaci.
moj matori zna oko toga bas dobro ja uz njega ucim polako ali ne mogu da se poredim treba proturiti presa i presa da bi se naucilo dobro...
87 godine kada je cale kupio presu novu Odzacku, balirao je za jednu farmu u Skupljenu oko 80 ha sena i slame i posle 10 radnih dana u otkosu bio kolac i sve pokrlja to je bila lancana reakcija vile sto ubacuju masu, igle, vezaci sve je to bilo pokrljano. Posto je presa bila u garanciji dolazili su majstori iz fabrike jedno desetak puta i nista nisu mogli da urade cale popizdi raspremi presu i sve po katalogu i uradi, nesto vario nesto kupovao novo od delova, kada su dosli ovi iz fabrike ponovo cudili se kako je on to uradio a da je presu imao tek mesec dana... Evo pre nekoliko dana smo drugaru uradili presu class 42 cini mi se, uzeo mu covek 500 evra da uradi igle i dole drzace nove posto su bili iskrivljeni i nove vezace kad je doterao kuci presa nece opet da veze i cale mu uradi nije mu ni dinara uzeo... sad mi je nasao 3 coveka koja mole da doteraju ne pitaju sta kosta jel su se patili sa vise tih "mastora".
 
ljudi "slusajte" i zapisujte sve sto vam majstor levak kaze. (trebace vam)
svaka mu je zlatna i za ovu nesebicnu pomoc koju ovako pruza trebalo bi mu podici spomenik.
nego majstore jel mozes da objasnis kada se steze saraf broj 2 na klasu na slici od prethodne stranice posto njega jos do sada nisam cackao(nisam imao nesto ni potrebe)
:ppozdrav:
kljucem 19 ili 17 zavisi koji tip
 
bubu koliko ti izadje bala iz klupka 350 ?

sve zaboravim da napišem , ono govance od novog brojača što sam kupio laže mamicu mu jbm idiotsku ::jako_besan:: koji blam je kada radiš uslužno i ispadne da lažeš količinu bala ::jako_besan:: sreća pa sam na vrijeme posumnjao u njega i od tada odmah kada ulazim u njivu kažem da mi brojač laže i brojimo ''ručno''
jeb'o ga proizvodjač njegov
E da,i meni crko'brojac.Koji i gde da kupim novi?Ovi na vasaru su,kazu kao kineske patike!!Jedna sezona. :haha:
 
Hvala Bogu pade nam kisa sinoc a i Petrovdan je pa se ima vremena za forum. Evo malog iskustva od pre nekog jutra. Balirao sam prijatelju lucerku a njegova ekipa je jos posle prvog otkosa i presovanja zaboravila 'nesto' u njivi.

Nemas srece Cika Dragane, otiso samo osigurac.
 
e ti si imo srece,meni su jednom vile upale tj presa ih nasla i napravila taku havariju da je to cudo jedno,igle i nosaci su bili pomotani i oba mehanizma su bila polomljena,a to je bilo na presi kola-rivale II,ali da mi je bio ispravan osigurac ne bi se to desilo,ali ne znanje se skupo placa
 
Odlično je to što hoće da pukne osigurač.Kod mene tog slučaja nema,osigurač ostaje gde jeste.Ako može da preseče strani predmet ona preseče ako ne ona slomi nož ili kontra nož a u najgorem slučaju centralno kućište nastrada.
 
Ne pomaže.Osigurač je m8 u kvalitetu 5.6 ništa preterano.Jednostavno su takve,svi u selu koji imaju ovakvu presu imaju isti problem.
 
Hvala Bogu pade nam kisa sinoc a i Petrovdan je pa se ima vremena za forum. Evo malog iskustva od pre nekog jutra. Balirao sam prijatelju lucerku a njegova ekipa je jos posle prvog otkosa i presovanja zaboravila 'nesto' u njivi.

Nemas srece Cika Dragane, otiso samo osigurac.
nisi u pravu imam srece ja prijateljima ne naplacivam
 
Ne pomaže.Osigurač je m8 u kvalitetu 5.6 ništa preterano.Jednostavno su takve,svi u selu koji imaju ovakvu presu imaju isti problem.

meni se neki dan tj prije 3 dana desilo to da mi je na 61 puko saraf na zamajcu,jest da sam je potjero,ali sipod suhe mase se krila velika gomila sirove mase i to je bio razlog pucanja ali mi nije bilo jasno sto lamela nije proslajdrala iako zna da proslajdra i u skroz suhoj masi
 
imam u ponudi da kupim jednu presu renault 110,radila na njivi,ispravna,lepo ocuvana,da li je mozda neko poseduje ili zna nesto vise o njoj?cena je 3800 eura
da li vredi te pare?
 
Nazad
Vrh