Balirka

treba nekada izduvati prljavštinu,ja to radim nasvaki 1500-2000 bala nekada i češće
 
I meni se to dogodilo pre tri godine, otišao uveče kasno da beliram komšiji detelinu, a njegova žena ostavila vilu ispod plasta sena. Samo sam čuo da je nešto lupilo, stanem ja ali po mraku ništa ne vidim. Nastavim dalje a ono sve ide dobro. Kada sam završio njivu, eto komšije da tovari i pita me gde sam ostavio vilu, e tada mi je bilo jasno šta je lupalo. Sutradan kada je istovarao kući, našao je isto ovakav prizor!
 
Ja danas najebo sa nekim kanapom na JU made in EU mrsio se do zla boga , jednom mi i osigurace pokidao , pa dok sam svatio sta se desava ona napravila balu od 4m sreca pa imam broj od onog ludog levaka u telefonu .
HVALA BRATE LEVI , nakon pola klubeta prestao da se mrsi
 
zombi kada ti stiže presa ?

Ove sedmice, u četvrtak ili subotu, u petak ne može nikako jer sam zauzet magistarskim (jbmga da ga je se više riješiti!!). Ev slika sa utovara od prije neki dan.

vgj6hg.jpg
 
kakva slova,kakvi bakraci...kanap se odmotava u suprotnom smeru od kazaljke na satu!

kada je sve u redu,mora da veze i sa koncem za sivenje!

A da je drvoplast kanap tip 500 najbolji,nije...Ja sam u isto vreme stavio dva klupceta (drvoplast),ali jedno je bilo belo a drugo plavo.Belo je skoro izaslo,mozda jos 30 bala, a plavi je tek oko pola.Okom se vidi razlika u debljini,plavi je tip 1000
jer u poredjenju sa mitic kanapom tipo 800 ovaj je tanji...
kanap prave svi,a omot je bar najlakse kopirati
 
2zsob9t.jpg
7
Pozdrav društvo na forumu!

Evo i moje balirke welger AP41, imam je vec 7 god i poprilicno sam zadovoljn.

Ove sezone je pocela da me zeza ali uz pomoć drugara Levaka, problem riješen radi kao sat.

samo ponekad ispusti špagu, čvor ostane vezan na kraćoj strani špage ili do klipa!
 
Evo i moja zapazanja sto se tice veziva ,balirku sam kupio ovog proleca i hteo sam da isprobam sa kojim najbolje ide.Prvo je u njoj bilo vezivo Mitic typ 320(debljina kao Makital 500)pa onda makital 500 zatim drvopl.typ500 beli zatim drvopl.500 sivi a na kraju Bane komerc 320.Po mom misljenu makital je neki optimum drvoplast je mnogo sarenolik pa sta nabodes ,a Mitic i Bane treba izbegavati.
 
Baš tako.Jako sam se razočarao u Drvoplast ove godine.Koristim isključivo Springer ali jednoga dana ga nije bilo i uzmem Drvoplast,klupčad sva izdužena i jajastog oblika,zaštitnog nailona skoro da i nema a vezivo čas debelo kao prst čas tanko kao konac za šivenje i obavezno se svako klupče na polovini istrošenosti raspadne i umrsi,bruka i sramota.
 
i ja sumnjam na kanap, pre drvoplasta sam koristio tornado 350 i nije dresila, a sa drvoplastom hoce poneku, i sto kazes cas tanji, cas deblji, a ima i da je onako raspreden
 
E jos nisam koristio Springer ,onu Slovenacku mislim da se zove Tornado i madjarsku ako da Bog zdravlja do kraja godine isprobacu i to.Asto se tice grguljanja sto cika jova strucno zove tu samo povesti racuna da vezivo ide kontra od kazaljki sata(izvinjavam se to je napisao i mmb)
 
Po meni Springer ima veoma dobar kvalitet.Svako klupče jednako i nema da je deblje ili tanje vezivo.Na svakom klupčetu ima strelica sa označenim smerom tako da nema teorije da se pogreši kod postavljanja.
 
Drvoplast ove sezone jako los,sve stoje naveo Matic je 100% tacno.Na pocetu sezone sam uzeo 10 kljucadi Drvoplasta to sam potrosio i presao na Matikal
Do sada sam napravio oko 15000 hiljada bala.
 
Nazad
Vrh