Balirka

ajd sad na stranu sa cenom,moze neko da mi kaze kakva je presa,kako se pokazala u radu,neki kvarovi,nabavka delova?
 
Jeste, sreca pa otkine samo nitne...
Imao sam jos i problema sa iskakanjem reduktora na 560 ali to je matori nesto navario a ja nem pojma a nisam nesto ni pitao uglavnom vise ne iskace...
 
Aj jedno pitanje. Jel nekad neko imao neki kvar na traktoru zbog prese i koji je to kvar bio?

Kod mene je posle jedno 12000 radnih sati pukao zub na gonjenom zupcaniku kardanskog vratila ali za to ne mogu optuziti ni presu ni silo-kombajn ni berac ni rasturivac stajnjaka posto je taj traktor ipak jako puno radio... Kardanska lamela je prvu put promenjena tada kada smo rasklapali menjac zbog tog zupcanika, do tada je bila njegova originalna iz 1981. godine.
 
Čini mi se da je vrla 161-ca ali nije jaka masa čim ja mogu da idem prvom direktnom.Kada moram 2-om i 3-om sporom onda je jaka masa ali ove godine retko koja njiva je takva.
 
I ja idem 3 spora ili 1 brza jos ako baliram iza 132 ili 780 to leti... ove godine je podbacila slama, ja sam izbalirao oko 5 ha i imao sam oko 580 bala od poljostroj prese a prosle godine 1200bala. Imao sam peh pre neki dan u senu, bila jaka masa a livada pored neke recice i stalno kaljavo na jednom mestu i kako je presa uhvatila otkos tako i povuce veci grumen blata i i smota kradan, uvilo ga kao testo. Sreca sto sam imao od zitnog Olt sejaca cetvrtku pun materijal i uradim kao sto je i na beracu
 
Ne znam pa eto da pitam da li je neko nekada balirao 1 sporom 539 -w ap 41 ?To sam trebao snimiti ali mala izdrzala dva puta se zagrcnula (zagusila ) 480 bala na 1 i 1/2 jutra!Inace balirao pokosenu graoricu !Cak sam morao kociti da usporim i 1 spora bila prebrza!
 
Nazad
Vrh