Balirka

rale pa šta ima da se sredjuje na ovakvoj presi , levak kaže da je galgiani najbolja i sada kada vidi se se kupuju može polako u penziju
ako svi nabavimo ove galgiani ostade levi bez posla , da ne kažem ode u vječna lovišta :haha:
 
lezaji na nabijacu treba da se provere , vezaci da se prestelaju , nozevi da se naostre , kardanske cevi da se zamene , i kad krenem da nemislim . Dok je presa bice i levaka ::namigivanje:: nista nije vecito mozda je naj izdrzljivija al ne kvarljiva sigurno nije
 
levak je napisao(la):
143kyys.jpg

someka gotova sutra putuje za kosjeric
Za somecu jos nisam cuo.Mislim da je ova na slici kopija od gallgnanija.Prosle sam godine na jednoj gallgnani radio.Potpuno je ista ova na slici.
 
levak je napisao(la):
bas tako ista u potpunosti kao galignani 146 f i kako ti izglada u radu
[/quote
Stroj na nivou.Ova je imala i centralno podmazivanje.Zbog toga sam je i radio.Hehe,Vlasnik rekao sinu da je podmaze.Dijete 4-5 godina citav dan drukalo mazalicu sa tecnom mascu.Podmazao vezace tako da nisu mogli vezati.Sveze spagu a ona kad ipadne bala sama razveze.Oprao vezace benzino i radi ko satic.Inace za mene je galligani balirka br.1.
 
Ma da ko sto kazu welger nista ne valja, al u mom dvoristu jos majstor nije uso. kod svih ostalih sto imaju dzon deer nev holand klas redovno su godisnje jednom a mozda i vise puta. Mozda je cak i Levak bio.
 
steva mrštanac je napisao(la):
Ma da ko sto kazu welger nista ne valja, al u mom dvoristu jos majstor nije uso. kod svih ostalih sto imaju dzon deer nev holand klas redovno su godisnje jednom a mozda i vise puta. Mozda je cak i Levak bio.
Tako je kod tebe, ali kod mene u selu se Welgerice ipak kvare, mislim da samo jedna do sada nije uopste popravljana, ali taj covek i radi malo oko 5000-6000 bala godisnje
 
Meni je Aca iz Klenka rekao kad sam kupovao presu "svaka valja ako znas da je podesis i ako je pravilno tjeras" i mislim da je bio u pravu.
 
zna li neko kako se skida osovina s klipa na kojoj su lezajevi,nigdje nema nikakvog stifta ni slicno da ju drzi a nejde van nikako? radi se o deutz fahr hd 440!


68sn78.jpg
 
Trebalo bi spolja da ima Zegerov prsten
Post je spojen: [time]1300543092[/time]
_________________________________________________
Verovatno spola ima neki poklopac na osovini pa ne mozes da je vidis
 
Nazad
Vrh