Balirka

zicko je napisao(la):
cao svima zna li neko kolika je realna cena za presu claas markant 50 od oko "80 i neko do 90 god.presa je odlicnom stanju,hvala unapred
Ne razumem se puno u prese ali video sam 5 kom claas markant 50, i nisam bas odusevljen ucinkom...
Mislim da su spore...welger 45 ih je jeo a i ja sa mojom.U kvalitet ne sumnjam,jer rade vec dugo vremena.
Mozda gresim...
 
tibor je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
tibor je napisao(la):
@Rale83
Ima li nešto za mene?
Ima jedam deutz 2300e i markant 40 ko nova 3000e zadnje cene kod lika sto sam ja uzeo .
Mada koliko znam tebi treba nesto ogromno ima jedan Internacional u kisiljevu OGROMAN ima pikap preko 2,5 m cudoviste jednostavno
Treba mi neka manja od Welger63 al da mu je pikap nije manja od 150-160cm.Ima li neko Markant 51 i kolki mu je pikap?
tibor je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
tibor je napisao(la):
@Rale83
Ima li nešto za mene?
Ima jedam deutz 2300e i markant 40 ko nova 3000e zadnje cene kod lika sto sam ja uzeo .
Mada koliko znam tebi treba nesto ogromno ima jedan Internacional u kisiljevu OGROMAN ima pikap preko 2,5 m cudoviste jednostavno
Treba mi neka manja od Welger63 al da mu je pikap nije manja od 150-160cm.Ima li neko Markant 51 i kolki mu je pikap?
Imam ja.Mislim da je 145 cm ili 150 cm, mrzi me da idem sad da je tacno izmjerim.
 
Gde u kragujevcu, ili blizu kragujevca mogu da se kupe opruge za pick-up? u pitanju je international mccormick b47, jedan mi je "rucno" motao ali nikako da uradi kako treba ::lose::.
 
sova je napisao(la):
Kod nas je claas 50 isto oko 2500 e, noviji modeli 51, 52, 55 od 3500 do 4500 e, 65 od 5000 do 5500 evropskih.( to vazi za odlicno stanje ).Prije par dana jedna claas52 otisla u Savoris_ov komsiluk za 6000 km (dzabaka), i sad svercer trazi 8000 (davao mu tip 7000 nece ni da cuje).Izgleda da ovi sverceri imaju neke nadprirodne moci kad kupuju nesto, obrade ove sto uvoze prese samo tako .Da sam ja tom covjeku ponudio 6000 za claasa, istjero bi me iz dvorista, a svercera ..e to je druga prica.jbg. ::jako_besan::

jel' to Stevo kupio?
 
KishRobert je napisao(la):
Kakve su te Gallignani generalno prese?
Kakav im je ucinak?
Delovi...
Gallignani jedna od najboljih presa.Uopste nije bucna.dobro rijesene vile.Pogon hedera ide preko remena.Bat nema lezajeva pa zato i nije bucna.Vezaci su standardni talijanski (sgorbati).Jednom rijecju odlicne.
Post je spojen: [time]1300391876[/time]
_________________________________________________
pujol je napisao(la):
Da li presa moze da vezuje sa tip 800 konkretno Riviere casalis :cao:
Moze da vezuje al bale moraju da budu skroz raspustane.tip-500 je zakon.
 
Rale 83 je napisao(la):
Balirka kojusam kupio pre neki dan
i4k5kg.jpg
Odlicna balirka.Samo ugradi dupli kardan.Lakse ces manevrisati.
 
KishRobert je napisao(la):
lisnik je napisao(la):
Bat nema lezajeva pa zato i nije bucna.Vezaci su standardni talijanski (sgorbati).Jednom rijecju odlicne.
Bat=klip?
Kako nema lezajeve?Ima mesingane/bronzane caure? Nema ko vecina balirki lezajeve na batu i vinklajz vodilice.Znaci kod vecine balirki klizi metalni lezaj po metalnooj vodilici sto stvara buku.Kod galligani balirke na batu je zasarafljen neki drveni materijal slican sperploci a klizne staze na sasiji su od drveta mislim da su od lipe.Buka na minimumu.Jedan moj musterija ima galligani vec 10 godina,ima farmu krava i jos mu balirka nije imala veci kvarova.
KishRobert je napisao(la):
lisnik je napisao(la):
Bat nema lezajeva pa zato i nije bucna.Vezaci su standardni talijanski (sgorbati).Jednom rijecju odlicne.
Bat=klip?
Kako nema lezajeve?Ima mesingane/bronzane caure?
 
KishRobert je napisao(la):
Te gallignani prese kod nas niko nema.
velja imt 540 je napisao(la):
covek je verovatno mislio da nema kuglicne lezajeve
nemaju lezajeve sve serije galignanija do 1990 a posle su i oni ubacili lezajeve recimo ova raletova je oko 1995 god i ima lezajeve inace drveni klizaci su mnogo bolja stvar i imaju ih dosta tipova presa
 
inace one imju toliko uskladjen mehanizam da su i sa lezajevima mnogo tihe a ucinak nenormalan ja to pricam mesecima a svi misle da sam umislio za ovih 7 god koliko radim ovaj posao nema balirke koju nisam video u radu ali od galignanija 146 i someke 05 nema bolje to smem da potpisem
 
@levak
galignanija 146
Jel to prava oznaka,posto na netu nemogu da je nadjem!

Kazes ima dobar ucinak,koliko ona na sat moze da ucini,ako ide sve ok?
 
Nazad
Vrh