Balirka

Sa obadvje strane su rupe ali u njima je navoj i nema nista unutra.
 
blaz je napisao(la):
zna li neko kako se skida osovina s klipa na kojoj su lezajevi,nigdje nema nikakvog stifta ni slicno da ju drzi a nejde van nikako? radi se o deutz fahr hd 440!


68sn78.jpg
Na batu mora biti vijak 10mm.Ako je zalomljen moras ga izbusiti.VIjak prilikom stezanja ulazi u utor na bolcnu.
Post je spojen: [time]1300561231[/time]
_________________________________________________
steva mrštanac je napisao(la):
blaz je napisao(la):
Nema nigdi nista
kolko ja vidim sa unutrasnje strane klipa gde se spaja sa osovinom ima rupa za rascepku na levoj strani.
U tu rupu se uvrce vijak 10mm.
 
Prvo provjeri dubinu rupe.onda provjeri debljinu stijenke cijevi u kojoj je bolcn.to mozes sastrane vidjeti.Ako je ista dubina rupe i stijenke onda je vijak ispao u radu.Tad mozes samo grijati brenerom i izbiti cekicem.Ako je rupa plitka a stijenka deblja onda je vijak zalomljen.Onda moras busiti.Ionako moras kod tokara.Odnesi mu citav bat.On ako ima glodalicu moze izbusiti glodalom osovinu da ne sjeces lim.Ionako ce praviti vjerovatno dugu osovinu i piksne.
 
Matić je napisao(la):
A što da je skidaš?Može li da se otkači sa druge strane pa da klip izvučeš zajedno sa klipnjačom napolje?
Kliko sam ga ja skontao on hoce da mijenja piksne na spoju klipnjace i bata.U tom slucaju bat mora van.Klipnjaca se odvoji od poluge diferencijala i bat se izvlaci iz balirke.drukcije nemoze se mijenjati bolcn i piksne.
 
ljujke je napisao(la):
Ima li ko kakvo misljenje za balirku FAR hd9360
Ja dobro poznajem fahr hd360.Ako je to ta balirka mogu ti nesto o njoj napisati.Kad je ispravna guta sve ,sjeno ,slamu itd.Malo je vise bucna u radu zbog lezaja na batu.Kotrljaju se po okrugloj sini ,a ona se lako deformise.Vezaci su standardni talijanski.Sijeno uvlaci u kombinaciji svrdo+vile.Sve u svemu dobra balirka.Po meni su joj jedina mana buka i mali otvor za bale.
 
lisnik je napisao(la):
ljujke je napisao(la):
Ima li ko kakvo misljenje za balirku FAR hd9360
Ja dobro poznajem fahr hd360.Ako je to ta balirka mogu ti nesto o njoj napisati.Kad je ispravna guta sve ,sjeno ,slamu itd.Malo je vise bucna u radu zbog lezaja na batu.Kotrljaju se po okrugloj sini ,a ona se lako deformise.Vezaci su standardni talijanski.Sijeno uvlaci u kombinaciji svrdo+vile.Sve u svemu dobra balirka.Po meni su joj jedina mana buka i mali otvor za bale.
vezaci nisu italijanski nego nemacki odnosno orginal farovi italijanske prese nose rs vezac 3770 i rs 3663 a far nosi rs6006 i 6060 razlika je u debljini vezacke osovine skidacu kanapa iuglu petljaca a i diskovi nisu isti inace ja je nisam video ali po broju bi rekao da je presa novije generacije verovatno nije pohabana ali zapamti far dok ide ide a kad polomi polomio je
 
Svaka cas na strucnosti.Ipak je to tvoja specijalnost.Kad su razlike u pitanju ja se drzim sublera.ON mi je najsigurniji.Inace ima mi komsija fahr hd 360.Radi ko sat vec 5 godina.Samo me nervira bucna je previse.Ona okrugla sina se deformisala a i lezaj puko na batu.Neki namjenski sa radijusom upustenim.Prepravio ga od obicnog kotrljajuceg lezaja i napravio kod tokara kosuljicu.Koju sam okalio kod kovaca.
 
Dovezao je covek pre 2 godine iz nemacke. Oce da kupi SLEPERA pa rasprodaje svu mehanizaciju. Kazu mi njegove komsije da je malo radila kod njega, a nesto malo je i njima balirao. Nije imala neke zastoje u radu. A ceni je 2300 eura!!! Gledao sam kod coveka u Pozegi sto ihdogoni na veliko iz nemacke, potpuno ista ne da je ispod 2600 eura. Pa sam u velikoj nedoumici.

Samo mi nije jasno za ono sto je LISNIK napisao da ima mali otvor za bale!!!!!!!
 
mislio je na manju balu sto znaci da je automatski sporija kupuj ti to prese se mnogo traze i jeke su cene a onaj u pozegi je tu prodao bio sam neki dan kod njega
 
Nazad
Vrh