Balirka

Dragan18 je napisao(la):
a znaci i Lifam pored svih tih "zapadnih" ima to ....
to nije ni za jednu balirku...al ljudi su prinudjeni da rade zbog velike oskudacije jer se to naj bolje placa.... ::novac:: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
jeste u pravu ste nijedna presa nije pravljena za to ali sila boga ne moli vidite da je teze uhvatiti kvalitet sena nego mladica i sta ce ljudi koji imaju puno stoke baliraj pa sta bog da ali glavni lomovi su u sasini
 
slazem se da sasina nije " zdrava " za balirku, hteo sam da kazem da lifam uopste nije losa presa , ne zato sto je ja imam i sto je moja 2005. godiste " kriticno" , uopste nisam imao vece zastoje , sve su to bile neke sitnice tipa oprugice, i slicno. I niko nece moci da me ubedi da je to losa presa.
 
Dragane
2005 i da bude losa pa to je novo a sta ces reci za moju jd koja ima 40-setak godina,sta ce biti od tvoje za 35 godina.To je usporedba nov stojadin ili golf 3 star 15 godina u solidnom stanju sta bi prije uzeo to su te pare otprilike.
 
to sto se pravilo onda i sto se pravi sad nije za poredjenje. napricano je takvih gluposti o lifamki ko da se raspadne za jednu sezonu.... a pola forumasa je hvali !
 
Ja su vam reci nesto sto sam video ovde. Ovde u CH na svim masinama boja lepo izgleda jer nije jako sunce kao kod nas na Balkanu. A zime su blaze nisu toliko ostre. Zato automobili i masine odavde izgledaju kao nove. Inace prese oni ne prefarbaju, jer je ovde radni sat radnika jako skup , pa se njima to ne isplati. Neki put kad se preslo sa malih presa na velike prese ovde su mogle da se nabave male prese za jeftine pare ( ja tako mislim) , a sad su male prese ovde postale prava redkost, a potraznja medju strancima je ogromna , pa zato su one preskupe. Nadje se po neka jeftina koja je bila prevrnuta ili neka koja je prevelika i ne moze da udje u kamion kao npr. Nev Holand 575 cije sam ja slike zakacio mislim u oglasima. Eto tako stoje stvari sa presama.
 
to sto se pravilo onda i sto se pravi sad nije za poredjenje. napricano je takvih gluposti o lifamki ko da se raspadne za jednu sezonu.... a pola forumasa je hvali !


Svaka presa ima svoje prednosti i mane,lifam samo da ima malo veća usta
 
a meni fali para da je kupim :haha: velika mi usta i nemožem za presu da odvojim od njih :zli:

elem išao sam danas da gledam onu poljostrojku 98 godište je i ne vidim na njoj nikakvih opštih nepravilnosti osim da igle ne idu zajedno , jedna napreduje u odnosu na drugu za skoro 10tak cm
cijena 1800 evropskih

a onu claas trabant dobijam i za ispod 1500 ::novac::
 
moguce da su stavili iglu od klasa 50 samo je malo iskrivili da prolazi jer nisu imali njenu iglu nema tu vezanja igle kod klasovog vezaca a to je taj moraju da izlaze 85 mm iznad drzaca kanapa
 
Svaka je presa dobra nema lose samo dobra i bolja ali za iste novce kupiti bolju stvar u tom je bit cijele price.Ovdje nitko nemudruje nit kudi i fali samo prica svoje iskustvo narocito majstori dal to bili ili se nazivali.Ode jesti i ode balirati steta sto sam sam pa nemogu snimati se a one slike od jd okacim kad stignem ovih dana. :D
Post je spojen: [time]1277822357[/time]
_________________________________________________
Evo napravi ja 450 bala sa sale da se nije ni nakasljala nit je koju odvezala od 1000 bala jednu ako odresi nesto nevalja cak sam i neki mali snimak baliranja napravio jer mi je tesko snimati sve i balirati ujedno kad stignem metnem da vidite kako jd jede sijeno.
 
e a zna neko gde moze da se skine sa interneta katalog za odrzavanje prese class markant 55 ?
:cao:
 
Samo iskustvo čačkaj i gledaj ako imas šlifa netreba ti katalog sazvakaces je brate ubrzo. :D
 
levak je napisao(la):
milose nije to u pitanju kod tebe je problem sto tidonosac kanapa kada se zatvori ne dodiriva skiju i petljac kada krene da zapetlja ostavi jedan kraj aza roga i automatski kida kanap kada treba da skine znaci da donosac treba da struze po skiji kada donese kanap
Levak kralju, bio si potpuno upravu! Cijeli problem oko nevezivanja je bio u dodavaču špage.Zovnuo sam drugog majstora i čovjek odmah riješio problem!Taj dodavač je malo kasnio i zato nije vezala!Čovjek kad zna,zna..
 
Nazad
Vrh