Balirka

Šurakova presa u slami
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B5aA4zVHvfo [/youtube]
 
claas 55 je napisao(la):
3200 evra brat mi je dovezo iz svajcarske...
Post je spojen: [time]1277615721[/time]
_________________________________________________
sta mislis da li je dobro placena...?
Eto,pa i ja sam platio 3200e ali od dilera u Basaidu,isto uvoz iz Svajcarske,jedan tip starije prese.Claas CONSTANT 50.A sto se tice godista proizvodnje i ja ne mogu da nadjem,gledao je jedan"strucnjak"i nema ni na velikom tocku na felni a na toj crnoj plocici je samo serijski broj i tezina u kg(1100kg).Inace bas ste me "zaintrigirali"sa komentarima o ovoj presi MARKANT 55(koja stvarno lepo izgleda) pa cu morati i ja moju da slikam i da je predstavim,jer mislim da je i od ove (mladje)prese manje radila.Kad postavim slike,nastavljamo debatu.... :cao: :cao: :cao: :cao:
 
dali zna ko dimenziju noza na batu i onog koji se ne krece (sirina, debljina, duzina) za presu lifam trebao bi mijenjati ali nema ovde da se kupi pa bi pokusao da napravim od nekog celika?
 
mladenmaso je napisao(la):
dali zna ko dimenziju noza na batu i onog koji se ne krece (sirina, debljina, duzina) za presu lifam trebao bi mijenjati ali nema ovde da se kupi pa bi pokusao da napravim od nekog celika?
termometal iz ade ima super nozeve
 
Nek se javi na PP pa možda mogu da mu pomognem... Ja sam od Termometala 200m odrastao....
 
u baliranju kada dodjete na kraj njive i vrsite okretanje jel iskljucujete kardan ili samo smanjite gas ili pak okrecete pod istim gasom pod kojim ste radili?
 
Uvek iskljucim kardan, ali posto udari dva tri puta u prazno da sledeci krug kad je ukljucujem nema opterecenje.
 
Kad se presuje seno mozes da ne iskljucis kardan, ali da imas blag okret i da uvatis 5ti red. A kada je u pitanju slama isto tako okreces lagano izbrojis redove , isto ti to vazi kao i na seno vatas isto 5ti red. Jer skoro je ne moguce da uvatis odma sledeci, a ako uvatis 2gi onda ti je to ves ostro okretanje i mozes polomiti kardan. :ppozdrav:
 
techa je napisao(la):
Uvek iskljucim kardan, ali posto udari dva tri puta u prazno da sledeci krug kad je ukljucujem nema opterecenje.
isto i ja na svaki kraj iskljucim!! ali dok ne udari 2 3 put u prazno ostavim da to odradi da nebi bilo posle pod opterecenjem i da ne pocne da veze jer ako tad prekine i bude ukljuceno kad opet startujes puca stifna!
 
meni je rekao prvi vlasnik prese koju sam ja od drugog vlasnika kupio da ne iskljucujem nego samo isti gas a danas sam presovao neke komadice njive pa sam par puta morao iskljuciti a par puta sam okretao ostro desno i nisam iskljucivao pa sam se sve bojao da ne slomim kardan ili cak kvacilo. inace danas na dve parcele 87 bala usluzno dosao neki deda rane zore(oko 9) da pita ocu li ici za taj njegov komad a meni dobro doslo da isprobam balirku i usput i njegovom komsiji sam uradio
 
ako imas lomljeni kardan nemas potrebe da ga iskljucujes...

kod nas svi praktikuju da uhvate celu njivu i voze od spolja na unutra savijajuci na desno i obavezno isljucivanje na kraju reda, posto udari 2-3 puta u prazno

ili ako savijas u levo, ne moras da ga iskljucujes, inace odlaze krstovi na kardanu
 
Ja sam uvek okretao na levo . Prvo uradim krugova oko njeve koliko ima redova na uvratu, a posle sklonim te bale i podelim njivu na etape. Krenem s jednog kraja pa kad okrenem ja izbrojim 5reda. Kad izteram taj red do kraja posle ulazim u 4ti jer mi je 5ti vec presovan i sve tako dok ne zavrsim tu etapu. Mozda vam nisam najbolje objasnio , al se ipak nadam da ste me razumeli. :sta:
 
Ja imam dupli kardan na presi i tako je nastelovan da na levo mogu da skrenem koliko hocu a na desno taman koliko mi je potrebno u otkosu da krivudam ako je kombajn krivudao. Ovaj sistem nema greske i ja kardan iskljucujem samo kada bas moram. Inace, kada recimo baliram slamu-prvo uradim uzglavnice sa krajnjim redovima i snimim situaciju u njivi, onda samo preskacem po 4 ili 5 redi i teram....znaci npr; 1,5,2,6,3,7,4,8, da uvek imam isto rastojanje tj. luk u okretanju! :D
 
rekreativac je napisao(la):
meni je rekao prvi vlasnik prese koju sam ja od drugog vlasnika kupio da ne iskljucujem nego samo isti gas a danas sam presovao neke komadice njive pa sam par puta morao iskljuciti a par puta sam okretao ostro desno i nisam iskljucivao pa sam se sve bojao da ne slomim kardan ili cak kvacilo. inace danas na dve parcele 87 bala usluzno dosao neki deda rane zore(oko 9) da pita ocu li ici za taj njegov komad a meni dobro doslo da isprobam balirku i usput i njegovom komsiji sam uradio
ovde moram da se ispravim nisam motao u desno nego u levo gledajuci sa mesta vozaca mislim da kad bi skrenuo desno da bi odmah kardan pukao posto mi rece covek od kojeg sam kupio da ne ukljucujem presu ako je stavljena u transportni polozaj a tu je savijeno na desno
 
Nazad
Vrh