Balirka

moj brat ne radi stim nego sam ga ja terao da nadje neku presu za mene...
 
claas 55 je napisao(la):
jos je prva farba...
Post je spojen: [time]1277625537[/time]
_________________________________________________
neznam koje je godiste....ako znate gde moze da se pogleda na presi i da se vidi koliko je stara?
vidim da je prva farba.. a trebalo bi da ima libricu sa serijskim podacima... :ppozdrav:
 
Ja sam kupio auto prije 4 godine u autokuci i 6 majstora kaze prva farba nakon zagledavanja podobranoga kad mi ga zena razbila malo sutra je bila prva farba ali ga je svabo upakovao brate muski.Malo mi je sumljiv takav izgled za prvu farbu jer da je drzalo u regalu malo bi problijedila,ali to je nebitno nek ona sluzi svojoj svrsi. :ppozdrav:
 
Da me ne mrzi sada bih oprao moju presu i iznaftirao pa bi onda rekli da li je prva farba ili nije!? Presa je verovatno redovno garazirana kod prethodnog vlasnika kao sto je i kod mene. . .
Iako nisam video ovu presu uzivo, mogu da garantujem da je prva farba!
 
pa balirao sam oko 200 bale a samo jednu nije vezao... :cao:
Post je spojen: [time]1277672046[/time]
_________________________________________________
sad sam pogledao 98 je godine je projzvedena...
 
uopste za presu nije bitno dali je farbana ili nije da bi bila dobra svi dobro znamo kako izgledaju masine iz inostranstva bukvalno kao nove a izradjene su maksimalno prema tome boja je najmanje presudna u tome dali je dobra ili nije
 
Upravo tako ali se o boji povela rec pa prvo to da rascistimo.
Sto se tice raubovanja, nije bas istina da su sve masine koje su dosle od preko raubovane maksimalno-ponekad stvarno moze da se nadje masina koja je malo radila i koja nema gresaka ali je i cena spram stanja!
 
Momci evo moga licnoga primijera,Italiju poznam jako dobro kao i Italijanski jezik ,kad su pojedini ljudi poceli kupovati prese trebali su izraziti zelju sta zele i do koliko para.Hm,meni je to bilo malo sumljivo.Npr.presa ama i druge talijanke kostaju kod nas 1800eura u solidnom stanju da nemoras cackati nista na njoj.Kako sam radio u Italiji malo sam pronjuskavao okolo i trazio"majdene"za 1800eura se u Italiji kupi krs gori nego sto se ovdje kupi a gdje je prevoz i ostale carinske obaveze dal ::novac::u dzep ili vec kako nebitno je ali nije se isplatilo je uvoziti.nakraju sam shvatio i vidio da ljudi nakupci ili direktn koji je uvozi "prepakuje"i uteze za prodaju cak sam nasao i otpad balirka bilo ih je za 400eura ali sve satrano npr petljaci klip a lim kao novo,druge su imale 1 petljac nov,drugi los,pa rascupanih pola je fali itd.da neduzim ustvari sve se to slaze tako da sam i ja za svoju jd nasao i sklopio iz dijelova skoro novu presu a lim je sav ishaban kao da nikad garaze nije vidjela sto kod mene i nije nego pod najlonom provede svaku zimu.
 
CAR je napisao(la):
Momci evo moga licnoga primijera,Italiju poznam jako dobro kao i Italijanski jezik ,kad su pojedini ljudi poceli kupovati prese trebali su izraziti zelju sta zele i do koliko para.Hm,meni je to bilo malo sumljivo.Npr.presa ama i druge talijanke kostaju kod nas 1800eura u solidnom stanju da nemoras cackati nista na njoj.Kako sam radio u Italiji malo sam pronjuskavao okolo i trazio"majdene"za 1800eura se u Italiji kupi krs gori nego sto se ovdje kupi a gdje je prevoz i ostale carinske obaveze dal ::novac::u dzep ili vec kako nebitno je ali nije se isplatilo je uvoziti.nakraju sam shvatio i vidio da ljudi nakupci ili direktn koji je uvozi "prepakuje"i uteze za prodaju cak sam nasao i otpad balirka bilo ih je za 400eura ali sve satrano npr petljaci klip a lim kao novo,druge su imale 1 petljac nov,drugi los,pa rascupanih pola je fali itd.da neduzim ustvari sve se to slaze tako da sam i ja za svoju jd nasao i sklopio iz dijelova skoro novu presu a lim je sav ishaban kao da nikad garaze nije vidjela sto kod mene i nije nego pod najlonom provede svaku zimu.

i ja verujem da je tako- sta ti je presa nego gomila gvozdja i svaki deo je zamenljiv i odrzavanje i to ti je to
sve su prese dobre, samo gazde nisu
 
Ležaj za poljsku presu,
fnykpek-0118.jpg

fnykpek-0119.jpg
 
Prese kojih proizvodjaca su se pokazale dobro sto se tice kvarova i lomova za baliranje sasine zaostale posle braca.
 
za sasinu su dobre prese koje imaju osigurac na vezackoj osovini da uslucaju upadanja necega u vezac pukne sraf a ne nesto u vezacu to su new holland galignani revijera 40 klas zgorbati i lifam
 
Nazad
Vrh