Balirka

pustite price i lomljene kardane iskljucujte kardan uvek jer tako cuvate kardan i lamelni sklop na presi i neiskljucivanje kardana je glavni uzrok sto se pojede biksna na zamajcu bar vi u vojvodini imate dugacke njive
 
i uvek pustite presu da udari vise puta ne zbog opterecenja vec zato sto moze da se desi da je tada ukljucila vezanje pa da igle ostanu dole pa dok ne udjete u sledeci otkos klip se vrati i sedne na kocnicu i potera seno na igle to je ono radi mi kocnica a pokrivio igle kako e bas ovako kako sam vam rekao
 
dragan82 je napisao(la):
Bravo bubu ti si reko ono sto sam se ja mucio da objasnim. :bravo: :D
Pa @bubu je Gospodjinacki-presacki-velemajstor :haha: nema sta... ::svaka cast:: ::svaka cast::
Da,tako je ali u detelini ipak iskljucujem kardan a za ono dva -tri puta u prazno nisam znao... :sta: forumasi,HVALA!! :cao: :cao:
 
Moja Markantica u kombinaciji sa Hurlimannom:
sezona-2010-foto_13023700_17389826_17971328.jpg

sezona-2010-foto_13023700_17389826_17971327.jpg


Zadovoljan sam radom kako ide...Nekad mi zna malo puštat bale ali sve u svemu ide super :ppozdrav:
 
KishRobert je napisao(la):
manje radila i baba iz svajcarske je koristila samo da bi upresovala svojih 100 bala godisnje,jel?
Neznam sta je ali znam da sam imao duel sa WELGER-om 52.On,sa fergusonom 1 brzom,ja sa IMT 540 3 spora i idemo isto,ali je on je cesce stajao na kvacilo ::namigivanje:: sve u svemu......zadovoljan!! ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
:D :D :D

levak je napisao(la):
i uvek pustite presu da udari vise puta ne zbog opterecenja vec zato sto moze da se desi da je tada ukljucila vezanje pa da igle ostanu dole pa dok ne udjete u sledeci otkos klip se vrati i sedne na kocnicu i potera seno na igle to je ono radi mi kocnica a pokrivio igle kako e bas ovako kako sam vam rekao

Upravo sam i ja to hteo da kazem! :ppozdrav:

Inace, ja ipak mislim da nije potrebno iskljucivati ako vec kardan moze da podnese odredjeni ugao skretanja iz prostog razloga sto se samo gubi vreme. Ja kada zavrsavam otkos lepo podignem pick-up na hidrauliku i teraj.

Zglob koji Nikola spominje kosta oko 500 evra nov konkretno za moju presu od proizvodjaca Waltersheid. Ja sam hteo to da pazarim ali me je cena ubedila da to ne radim...
 
levak je napisao(la):
to je galignani 149 stari model ali jedna OD NAJBOLJIH I NAJRESENIJIH PRESA SVIH VREMENA
. someca je иста мој рођак је има, уствари и на њој на плочици пише galgnani а на поклопцу редуктора someca, a комшија има клас која много боље изгледа и новија је али на ливади сомека гута све, бржа, тиша, трактор је лакше тера, не љуља напред назад и нема не свезаних бала. само су јој бале дебље и коцкасте па се теже слажу а ако их пустиш дуже имају по 40 кила.
 
Nema me radi se punom parom roto kosa grablje i balirka svaki dan perjaju.danas sam se utrkivao sa jednim 539 u baliranju kod mene.Kolega iam sgorbaci balirku a ja sa jd ma nema sanse da mi primirisi nigdje iako sam radio na 2100 obrtaja sa presom pola njive ja pola on smo podijelili ali kratka njiva a jako siroka tako da je svakih 70m iskljucivanje kardana i motanje.Ovaj drugi kolega "mudrov"je namijerno tako zgrabio dizge.Ferca drma kaze da mu je ovo bilo gore danas nego 8 dana normalnog baliranja.Nisam uspio snimati jer se radilo o sanduku piva i okladi.Slike cekaju u mobitelu koje sam napravio ali mi se neda ih sad uplaudirati ali postavim kako sam i obecao,ode sad ujutro u 4 na noge dok stoku namirimo i u 6 vec na kosidbu cijeli dan prasinjati se.
 
Ja otkako sam uspeo da potrošim lanjske zalihe drvoplasta(prešao sam na segedinski)preporodila mi se presa!
 
Ako je klupce od 5kg onda su cenovno u rangu, +-100 dinara! Postoji segedinski i od 4kg klupce ali ne znam posto je on, prosle godine je bio oko 800 dinara klupce.
 
Nazad
Vrh