AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Zdravo kolege
Na jesen planiram kupovinu nekog polovnog suv vozila, još uvek neodredjene marke i modela.
Potreba je veoma retka za voznju losim makadamskim putem, uglavnom bi bila gradska voznja i otvoreni put, recimo pola /pola.
Sto se velicine tice, neka "srednja klasa" suv.
Motor do 2.200 kubika, gorivo nebitno.
God od 2010, sa cenom oko 10- ak hiljada e.
Voleo bih cuti neki Vas savet ili preporuku.
Pozdrav svima
 
Imam neki problem sa mojim G II 1.6 b. Upali i odma se ugasi. Pokusam da mu dam gas i malo kao primi gas i onda se ugasi. Znaci nece ni pod gas da radi. Jedino nekako radi kad mu stalno pritiskam i popustam papucicu gasa odnosno radim sa njom kao da pumpam. Tako moze da radi inace se gasi. Gledao sam onaj njegov karb i tu mi iskreno nista nije jasno. Ima li neko neku ideju sta je u pitanju?
 
Pumpa za benzin radi. Skidao sam crevo i kad verglam ona baca benzin.
Sto se dizne za ler gas tice onako brzinski sam pregledao i nisam je zapazio gde se nalazi.
 
Pa valda tamo gde imaš žičicu za struju..
Ali ako ona ne radi, radio bi motor na punom gasu bez problema.
Mogla bi biti začeplena i glavna dizna..
 
Cudan neki karburator ima, bar za mene. Neke zice i crevca na sve strane. Jedino sutra kad dobijem vreme da krenem polagacke da ga rasturam pa mozda utvrdim sta je u pitanju.
 
Imam neki problem sa mojim G II 1.6 b. Upali i odma se ugasi. Pokusam da mu dam gas i malo kao primi gas i onda se ugasi. Znaci nece ni pod gas da radi. Jedino nekako radi kad mu stalno pritiskam i popustam papucicu gasa odnosno radim sa njom kao da pumpam. Tako moze da radi inace se gasi. Gledao sam onaj njegov karb i tu mi iskreno nista nije jasno. Ima li neko neku ideju sta je u pitanju?
Jel taj tip motora ima monopoint karburator ako je takav probaj sa nečim da pritisneš crevo povrata i ako radi onda je pumpa 100%
 
Resio sam problem. Razbucao sam karburator, a unutra prljavstina ko pesak neki. Jedno zrnce skoro potpuno zacepilo jednu diznu, a i na ostalim smanjen protok. To sam sve izduvao kompresorom i sastavio i evo radi ko doksa.
 
'аварија
a581956c22938fd0c9df23dadd15a446.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
d483a61c7ad4973b86c7ff69e3a8f27c.jpg
 
Po simptomima bih rekao da sigurnosni ventil ne otvara ili otvara pri mnogo višem pritisku nego što treba. Sreća pa kaiš prokliza, inače bi moglo doći nekog loma
 
Jes da se ne razumem ali imao sam slučaj da cvili nršto kod pumpe volana a otišao ležaj na alternatoru.Neki čudan ležaj je u pitanju.Auto je pasat b 5,5.
 
To (servo i oko serva) je redak deo koji nisam remontovao/popravljao na Astri H. :ROFLMAO: Sad skoro je prestao da menja brzine (easytronic menjac) i na internetu nadjem po simptomima da su cetkice na motoricima koji saltaju se potrosile. Opravka 2000din cetkice, a doci do toga razvaliti pola auta. Sve u svemu motorici remontovani i ponovo je naucio (zaista ima kroz kalibraciju learning gears) da salta.:LOL:
 
Opelovci su cudni ljudi, obicno stoje iza tvrdnje da se opel ne kvari nikad i da je to najbolji svapski uspeh
Tvoj je kolega mozda sklapan u Turskoj


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pa slusaj, Astra G je sirotinjska majka, na 85000km nisam ulozio u nju 100e osim redovnog odrzavanja, nikad nije stala
dok ova H koja je kupljena sa manjom kilometrazom i u boljem stanju, malo-malo nesto zeza a vec je na 8000km predjenih kod mene premasila ulaganje od starije
 
To se zove sreća.Neko ne uloži dinar a navoza se dok neko vozi a ulaže u auto skoro mesečnu platu jer jednostavno mora.
 
Nazad
Vrh