AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Sada na poslednjem servisu smo uradili ceo mali i plus zamenili termostat i nov antifriz, sve je koštalo 11500din.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Ko vozi po selu sto je Marceta pisao, tu moze da vozi polovan auto od 500.000km kad stane blizu si, dovuce te prvi poznanik koji naidje. Meni se desilo da stane na 400km od kuce a u autu porodica komplet. Tada se ne pita za cenu, nego samo da dodjes kuci. Jos jedan faktor je maltretiranje ljudi ne samo cena koja je ispala na kraju. Zato cim mi omoguce sredstva kupujem nov auto, a Astra posle toga sredjena glava i ide kao azdaja sada, ali ima 230.000km i osecam se nesigurno kada idem na dalji put. Jer i onda kada smo krenuli sve bilo pregledano i kao u redu je, gas. Da vozim do NS/BG i po lokalu ne bi je menjao dok se ne raspadne u pocetne komponente :)
 
Nemojte tako hrliti u nova auta, drugar uzeo novog Q3 isao lepo, posle 3 godine, ostavio ga uzeo novog tuarega, prvih 40.000 non stop po servisima, sad je u redu, jeste da je garancija, ali opet gde je tu pouzdanost... mislim da je star koju godinu sa do 100.000 neki vise klase mnogo bolje resenje nego novi nize klase... moje licno misljenje za to racunanje koliko kosta kilometar sa novi a koliko sa polovnim treba u racunicu staviti razliku u ceni kod kupovine i prodaje kako novog tako i polovnog, mislim na gubitak u ceni... i opet cemo doci da je novi skuplji, kako se pokazao nije uvek i pouzdaniji.
 
Ja svake godine preko DDORA uplatim pomoc na putu,Premium paket,izadje oko 30e,slepanje do 200km i besplatno prenociste. Ne daj boze da zatreba,ali neka ga nek cuti.
 
Koliko je stara astra? Kupio si je novu?
2007 godiste je. Enjoy paket sa easytronic menjacem. Uzeo je brat od strica novu, a ja sam je uzeo sa 3.5 godine starosti od njega. On je tada presao na Astru J isuzu 1.7 125ks.

@diesel d-60
Kupovinom auto vise klase kupujes i skuplje odrzavanje. Na primer kocioni diskovi za moj auto prva ugradnja Zimmerman (ili tako nekako) su 4000din/komad. Original za Merc ML druge generacije (slicnog godista kao moj auto) je 21000din/komad. Odrzavanje BMW vozila je takodje papreno, ovo ne bi ni znao nego moji mehanicari odrzavaju nekoliko Merc i BMW pa znam ponesto od delova koliko kosta. Odrzavaju i nekoliko Hondi, Mazda i Hyundaia. Na njihov nagovor i planiram Hyundai/Kia auto jer se pokazalo jako pouzdano i jednostavno za opraviti ako nesto treba.
 
Ja sam instalirao na telefon Map factory.Ne da je navigacija nego san snova.Obavezno vodi najdužim trasama. :haha: Ažurirao sam je a sve me nešto strah da je proverim.
 
Mogu da preporucim za telefon. Moze da radi i bez neta.
Skroz je dobra.
Zbog kamiona moram ubaciti IGO..
5319691fca68151f544142cf6176ffe4.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Prije sam koristio samo MapFactor, ali se znalo desiti da greškom navede u jednosmjernu jer nije ispravno označena.

Sad uglavnom koristim Google mape, a u poslednje vrijeme zbog posla sve češće mi od pomoći budu samo sovjetske vojne mape.


Za gradove i asfaltirane puteve posluži svaka, a za razne vukojebine mi je ova spas. Na topografskim mapama su uglavnom ucrtani svi poljski i šumski putevi, označene su trase dalekovoda, predajnici i ostali bitni objekti koje mogu naći u po ničega.
 
Koristim i ja here go na mobilnom. Sasvim korektna, koristim je po terenu i kao pomoc za odredjivanje lokacija. Kada me zeznula navigacija na autu mobilni je to brzo ispravio.
 
Ja koristim Becker navigacije kad se ide po evropi ,tako da je preporučujem. .Jako sam zadovoljan ,veoma je jednostavna za koristiti a veoma precizna i jasna a negde sam čuo da mercedes koristi u njihovim automobilima baš njihove uređaje.
 
Kolege da li neko ima preporuku za solidnu navigaciju za auto ?
Ako koristis android nista vise od od googlove navigacije ti ne treba,ima i offline ali kod offline ima jedan problem a to je da ne ispravlja rutu ako omasis pa trazi kraci put, vec te ostavi onako kkso je zadato, zna da bude nezgodno u velikim gradovima.I najveca mana uvek trazi internet kao i sve navigacije tog tipa.

A sto se tice topografije za to je back country navigator najbolja od tih besplatnih.
 
E ne znate vi kako ja i drugar prosle godine na.jebasmo zbog navigacije. Doduse i on je kriv jer nije proveravao nego smo je pratili kao slepci. Isli smo motorima i onda nas navede da skrenemo na neki nasipan put, a posto je bila neka rurarna sredina mislili smo da je trenutno tako. Medjutim, ne lezi vraze put se na dalje pogorsa, a vec smo odmakli pa ni tamo ni ovamo. I tako valjda 12 km kao kroz Arizonu. Nigde kuca, nigde ziva dusa, motori u prvu i polagacke, a letnje vreme pa prasina na sve strane.
 
E ne znate vi kako ja i drugar prosle godine na.jebasmo zbog navigacije. Doduse i on je kriv jer nije proveravao nego smo je pratili kao slepci. Isli smo motorima i onda nas navede da skrenemo na neki nasipan put, a posto je bila neka rurarna sredina mislili smo da je trenutno tako. Medjutim, ne lezi vraze put se na dalje pogorsa, a vec smo odmakli pa ni tamo ni ovamo. I tako valjda 12 km kao kroz Arizonu. Nigde kuca, nigde ziva dusa, motori u prvu i polagacke, a letnje vreme pa prasina na sve strane.

To je još i dobro. Suvo pa možeš bar nazad, ali je problem kad zaglaviš u blatu i moraš pješaka kilometrima nazad da nađeš nekoga ko zna nekoga ko ima traktor. :)
 
Problem je kad sa obicnom navigacijom odes kamionom na turu u Luksemburg pa zalutas u strogi centar, pa mora vojska da se angazuje da te izvuce, a desavalo se ljudima 😁

Google maps je od besplatnih najbolja varijanta, azurira rute u roku od par sekundi, ima dobar feed back sto se tice guzvi, i sto je najbitnije konstantno se azurira pa nema vodjenja kroz jednosmerne i bespotrebnog odugovlacenja rute jer ne prepoznaje nove saobracajnice ili izmene rezima.Od grada do grada je svaka dobra, ali kad treba po gradu tipa Beograda da te sprovede onda je Google maps br 1.
 
Nazad
Vrh