AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Sto kaze hoces bmw\mece da vozis...pa plati bato😎 i ja bih vozio ali i sareni leptir u novcaniku krepnuo od gladi😢-voleo sam ga😞
 
Kod tebe na insigniji otisla turbina ? I ja imam insigniju 120 kw kupljena na placu u pancevo pa me interesuje za nedaj bože kolko je bila popravka? Kod mene je 2014 automatik.
Nisam je popravljao, jer nije se ispatilo.Dobila luft pa se razletela i sto je najgore iz kompresionog dela pa je deo krila proleteo kroz ventile, otkinuo deo ventila koji je stigao klip pa je bilo veselo.Sa drugarskim cenama popravka je bila preko 1000€.

A 4 majstora je gledalo pre kupuovine, ali ga Svajcarci izgleda lepo nasminkali.
 
Kod polovnog auta uvek ima mozda, mozda jr sipano kvalitetno ulje mozda nije.Mozda mu je vadjena dusa mozda nije.

Ovako kod novog znas sta si radio i kako si radio.
 
Kada pogledam automobile stare 10 do 15 godina vidim da ih svi cepaju i audijeve i BMW, merc a i mnoge druge. I onda baš mene čeka auto koji je čuvao penzos ili stariji gospodin. Retki su kao ja da turbo benzinca nikada nisu proterali preko 3500 obrtaja. Svi voze kao belorusa - patos gas. I onda je veselo kada dodje na 150 000 u drugu ruku a on prešao ozbiljne km i oštre vožnje.
 
"Ruke" u ovlašćenim servisima su bezobrazno skupe, pre par godina je drugar terao golfa na prvi veliki servis u ovlašćeni servis i karticu na kojoj su ispisali kilometražu sevisa itd su mu naplatili 1200din

Meni na primer ruke u ovlašćenom uopšte nisu skupe. I za običan mali servis sve ide u ovlašćeni. Nazovem dan, dva ranije i zakažem u koje vreme da dođem i to je to. Dok ja sednem, popijem kafu, sok, pročitam koji časopis oni sve završe i auto čeka pred vratima.
Natezanje sa lokalnim majstorima mi više ne pada na pamet. Te dođi sutra, ja dođem majstor nije tu dolazi za sat. Ja dođem za sat, on ne može tad već da dođem ujutru. Ja dođem ujutru, e ostavi auto biće do podne gotovo. Onda cimaj nekoga da me vrati kući ili zovi taksi, opet se cimaj da odeš oko podne po auto, dođeš kod majstora a auto stoji gde sam ga i ostavio. Znaš iskrslo mi nešto morao sam hitno da uradim.
Tako da se sat odnosno "ruke" majstora znatno povećaju uz prisutnu veliku dozu nervoze. Čast izuzecima. Naravno da ono što mogu sam da uradim, sam i završim.
Evo našao sam sliku sa cenama od pretposlednjeg servisa. Nešto me zeza okretanje slike, pa ako nego može neka okrene, hvala. U pitanju je ABC test.

2fc24426ae416782b285f5bc84795d99.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Па и није тако пуно, радни сат 1,5к.......него је то мени нешто јефтино
Јел имају више тарифа радног сата?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Jedino sto je malo automobila da ima malu km sa dve tri godine, i da se prodaje.

Ovo si u pravu. Pre godinu ipo smo uzeli A4, za 20 meseci je imao 44 hiljade km i bio je jedan od onih koji su najmanje prešli od više desetina koje sam pregledao po oglasima u Nemačkoj. U tom momentu je bio na oko 60% svoje prvobitne prodajne cene.
 
Nije, ali mu zato fabrika normirala tako 😁 Kao sto su na sluzbenoj skodi zamenu seta kvacila normirali na 16 sati, sto mu dodje dva puna radna dana.
 
Iz nekog razloga kad kažem koliko je većina mi ne veruje. Te cene delova su i u njihovoj prodavnici, tako da ko voli može sam da kupi i zameni.
Za poslednji servis sat je poskupeo i sada je 1800 sa PDV. Što mi opet nije puno.
MONTOYA jbg 15min su dobili gratis, a ja ostao kratak

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
@SimkeVa sumnjam da je ovo ovlašćeni servis, minimalan sat u ovlašćenom je oko 3-3,500din pa na više. Prilikom naplate oni ne mere vreme rada nego imaju normirano za koji posao se naplaćuje koliko radnih sati. Postoje dobri servisi koji imaju odličnu organizaciju poput ovih ovlašćenih a sa cenama su korektni poput ovih što si ti pokazao. A za te lokalce nemam reči izbegavam ih godinama u nazad, jedino zadnjih godina teram kod jednog takvog Golfa 3 92. god. prvi smo vlasnici i ima oko 125000km pređeno ali ga već vreme gazi... i uvek nekako mi žao da ga prodam. Uglavnom trenutno samo on ide kod lokalca i za naj manji kvar mora biti oko nedelju dana kod njega.
 
Ovde mi je interesantna cena ulja Castrol od 900 din.
U Nemačkoj je 5litar kanta 59€, što izlazi skoro 12€, tako da mogu misliti šta se to ovde prodaje.
Da ne bude zabune, i ja kupujem ovde, doduše od ovlašćenog uvoznika i plaćam slično, ali je činjenica da verovatno dobijamo ko zna šta.
 
Ne ulazim u kvalitet delova, otprilike smo svi svesni šta nam dolazi.
Poenta je na radnom satu servisa.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
To ti je Mirosti isto kao sa STIHL testerama, sto ti kao ljubitelj sigurno znas. Jedne su cene kod njih, druge kod nas. A sta dobijamo mozda i bolje da ne znamo.
 
Nazad
Vrh