AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

wd40.ili glicerin ima ga u apotekama, namazi kedere nekom krpicom, i sipaj po malo na kljuc pa ga stavi u bravu i okreni levo desno nekoliko puta ponovi isti postupak u svim bravama i neces imati problema
 
Poslednja izmena:
Odradi glicerinom i neces imati problema
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod PD motora je zupcasti mnogo optereceniji nego kod CR motora. Zato je Servisni interval i produzen kod njih.
Ja kada bih kupio nov auto pridrzavao bih se svakako preporuka, ali sa polovnim autom od 10+ godina bih ipak isao na sigurnu pricu, tj servisiranje zupcastog na 60000km/4 godine.
Ja radim tako, i nikog ne upucujem/nagovaram na bilo sta.
Zašto mislite da je kod PD opterećeniji kaiš?
 
Zato sto pokrece osim ventiilskog razvoda i cetiri pumpe dizne(koje su izmedju ventila). Te pumpe za sebe trebaju vise snage nego ventili. Imaju veoma jake opruge(jer ostvaruju preko 2000 bara).
Taj mehanizam je u stvari i glavni razlog sto su PD motori najzahtevniji po pitanju motornog ulja.
 
Uh,zaboravio sam tacno,jednom smo menjali dok sam imao 190-ku i trebalo bi da se poskidaju plastike ispod sofersajbne,ako se dobro secam i donja lajsna sofersajbne i tad ce biti vidljiv ventilator.Malo se teze izvlaci jer je uzak prostor ali sigurno moze da se provuce.Kad ti bude vidljiv samo ce ti se kaz'ti sta trebas da odvijas da bi ga oslobodio da moze da se izvuce.
 
Uh,zaboravio sam tacno,jednom smo menjali dok sam imao 190-ku i trebalo bi da se poskidaju plastike ispod sofersajbne,ako se dobro secam i donja lajsna sofersajbne i tad ce biti vidljiv ventilator.Malo se teze izvlaci jer je uzak prostor ali sigurno moze da se provuce.Kad ti bude vidljiv samo ce ti se kaz'ti sta trebas da odvijas da bi ga oslobodio da moze da se izvuce.

I kompletan brisač sa mehanizmom, jer se upravo ispod njega i nalazi kućište ... :osmeh:...

Nije to baš toliko strašno, jeste da ima posla i pipkavo je, ali po meni uvek bezbolnija varijanta od one u kojoj se mora iznutra sve "počupati", a ne znaš sa koje strane prići.
Ako je model sa klimom onda ima dupli ventilator.
 
Nazad
Vrh