AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Verovatno negde prekida, malo je odlemilo se pa lad se poklopi čuje se zvuk. Kako se malo čuje malo ne, malo je odvojeno pa će malo teže biti da se vidi gde je kvar.

Ponekad ispise na ekranu NO TA (u periodu kada se ne cuje zvuk):sta:

Bice to tesko pronaci, gde je prekid
 
Ponekad ispise na ekranu NO TA (u periodu kada se ne cuje zvuk):sta:

Bice to tesko pronaci, gde je prekid

Trebalo bi da je sve ok sa radiom samo iskljuci ''TA'' ( Traffic announcement ) funkciju. To sluzi za upozoravanje o stanju na putevima. Kod nas to ne postoji.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Koji je to model radija?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Philips dc614, pokusacu sa tim (i) pa javljam
______________________________________
Probao, na (i) se iskljucuje TA, ali i dalje se ponekad utisa bez razloga, videcu kad imam vremena da probam sa drugim plejerom, valjda je tu greska.

Nije bezazlen kvar, zato sto je je plejer direktno vezan na struju, ne ide preko kljuca i desi se da se radio utisa npr 5km pred kucom, i kad se dodje kuci ugasi se auto a radio zaboravi , i onda se on lepo sam ukljuci kad mu dodje i radi dok se opet ne sedne u auto
 
Poslednja izmena:
Danas vozen auto u servis na centriranje trapa ispalo je da vuce u levo zbog fabricki lose gume trap je ispravan.
U pitanju je Vectra A 1.7 TDI, '92 godiste rece serviser da su trapovi kod starijih opela nepoderivi.
Bezite dalje od Tigrovih sigura, kaze majstor koliko je wintera dobra toliko je sigura krs.
 
Koji dizel motor spada u dugotrajnije starosti cca.10 god. da li je to TDI 115 ,101,ili pak 131 ks pri tome mislim na Audi A4 ili recimo JTD 150 ks recimo u Alfi 159, kad kazem dugotrajniji mislim ono da mogu preci 400-500000 km bez generalke ili recimo neki drugi dizel motor osim mercedesa?
Znam da na TDI-u strada turbina na cca.200000 km a to i nije bas jeftin kvar,da mi je nesto sto moze dugo da se vrti bez nekih krupnih kvarova tipa dizne,turbina itd. osim zamajca on znam da mora na zamenu nakon 200000 a mozda i pre,opet za JTD cuo sam(imao) da su dosta izdrzljivi ali na ovim novijim(150 ks) imaju neke klapne u usisnoj grani te zna da se otkine neki deo i uvuce u cilindar posle toga sledi generalka ali zato turbine na njima dosta duze traju nego na TDI.
Da li je nneko imao ili ima u autu TDI motor od ova tri gore navedena i koji se pokazao kao najbolji izbor,ja sam imao onaj od 66 kW i nikakvih problema sa istim ali to je nekad bilo sad vise nema tih motora u novijim autima?
 
Marko zamajac, turbina i dizne su potrošna roba. Ako kupiš polovan auto vrlo verovatno da će baš tebe stići neki od ovih kvarova, osim ako prethodni gazda nije nešto rešavao pre prodaje. Za jtd znam da je izdržljiv i dugotrajan. Ja sam vozio verziju od 100 ks u Bravi i išla je kao blesava. Za tdi ne znam, ne volim vwvagen i audi.
 
TDI motori su najbolji sa sto manje kilovata ali skupi za servis. Po meni jtd je mnogo bolja solucija jer servis je 3 puta jeftiniji. isto sa sto manje kilovata to bolje. svi ovi sa vecim brojem kolivata su fakticki forsirani i brze sradjavaju. Rodjaku je prosle godine puko motor ko dinja na pasatu 6 sa 136ks a prilicno i trose. Tdi sa 90-110ks je najbolji kao i jtd od 105-115ks
 
Vozim auto Citroen Xsara Pikaso,jbm Francuzi!!Od kada sam skrsio zastitni tzv sus pleh,pre jedno pola godine,i zatim vozio po nekoj kisurini,valjda se pokvasili neki senzori i od tada vise to nije taj auto.Vozio sam ga kod dva elektricara,nesto kao gledali,kao popravljali,lepo mi naplatili::novac:: i opet mucak,sve po starom!Kada vozim po suvom sve je ok,ali po cim uletim u neku vodu-:spavam: voznji je kraj.!Ugasi se motor i tek posle susenja od par dana eto povampiri se:bravo:.Stavljali ga na neku dijagnostiku i nista.Verovatno sledi odgovor-Kupi jos jedan auto za zimu!a i ja se nosim tom mislju,pozz:ppozdrav:
 
Koji dizel motor spada u dugotrajnije starosti cca.10 god. da li je to TDI 115 ,101,ili pak 131 ks pri tome mislim na Audi A4 ili recimo JTD 150 ks recimo u Alfi 159, kad kazem dugotrajniji mislim ono da mogu preci 400-500000 km bez generalke ili recimo neki drugi dizel motor osim mercedesa?
Znam da na TDI-u strada turbina na cca.200000 km a to i nije bas jeftin kvar,da mi je nesto sto moze dugo da se vrti bez nekih krupnih kvarova tipa dizne,turbina itd. osim zamajca on znam da mora na zamenu nakon 200000 a mozda i pre,opet za JTD cuo sam(imao) da su dosta izdrzljivi ali na ovim novijim(150 ks) imaju neke klapne u usisnoj grani te zna da se otkine neki deo i uvuce u cilindar posle toga sledi generalka ali zato turbine na njima dosta duze traju nego na TDI.
Da li je nneko imao ili ima u autu TDI motor od ova tri gore navedena i koji se pokazao kao najbolji izbor,ja sam imao onaj od 66 kW i nikakvih problema sa istim ali to je nekad bilo sad vise nema tih motora u novijim autima?
To sa usisnom granom desilo se komsiji na Fiat Cromi, isto 1.9 JTD 150ks. Usisna grana je od plastike i nesto je puklo. Uglavnom, skupa jeko djavo. Nasao je polovnu sa Opel Vectre koja ima Fiat motor. Al je taj Fiat isao...KO mecava, al je zato i malo vise trosio, ali samo u gradu, na otvorenom nije uopste velika potrosnja.

Kakvi su auti Alfe 156 (restyle) i 159,naravno 1.9 dizeli:osmeh:. Imam u planu da kupim do jeseni neki od njih, a koji zavisi od ::novac::.
 
Alfu 159 ako rešiš uzmi sa JTD motorom od 120 ks da te ne boli glava.
Meni se 159 svidja naopako... Dizajn nekoliko godina ispred konkurencije. Isti slucaj je bio i sa 156. Kad se pojavila, bio jedan od najlepsih auta, a tek restyle...
Mnogi kukaju na to vesanje na Alfama i silen blokove. Rodjak nekoliko godina vozi 147 i kaze kad je kupio auto zamenio ih je i nije imao problema. Motori su im po prici mehanicara veoma dobri, a i delovi nisu preterano skupi.Ima jos dosta razmisljanja do jeseni, pa da se kupi neki pravi paradni auto.
Sad mi treba nesto za prevoz goriva sa sto vecim rezervoarom. Razmisljam se da kupim Mercedes 124, pa da se prepravi rezervoar na 120l. To bi mi najvise odgovaralo, a moze da se nadje za 1000e u nekom solidnom stanju, uradim servis i preprvku, malo pokrpiti i ofarbati ako je trulo i teraj:ppozdrav:
 
Vozim auto sa JTD motorom i moram te demantovati po pitanju cene delova.Uši otpadaju od cena ako hoćeš da uzmeš malo kvalitetniji rezervni deo.
 
Alfu 159 ako rešiš uzmi sa JTD motorom od 120 ks da te ne boli glava.

Preteska je Alfa 159 za motor od 120 ks to mnogi tvrde,iskreno ja nisam vozio ali mnogi savetuju motor u 159 sa 150 ks,medjutim ako ovaj od 120 ks nema problem sa usisnom granom onda mozda i ja pazarim upravo sa tim motorom.Zadnjih par dana sam mnogo na netu trazio podatke o TDI i JTD motorima i cini mi se da su ipak ovi drugi dosta kvalitetniji a sto se tice toga da su delovi jeftiniji u to sam se uverio da nije tacno
 
I ja sam se uverio da su delovi papreni zbog toga i pišem.Čini mi se da je JTD sa 120ks isti kao na Stilu Multijet(nisam 100% siguran).Ne znam kakvi su 2.0 JTD motori.Vidim da ima 159-ki sa njime.Možda je na njemu rešen problem usisne grane i ostalih dečijih bolesti.
 
To se sve da saznat na forumu alfista,ja dok sam imao alfu bio sam redovan posetioc i mogo sam sto sta saznao o alfama od njihovih clanova medjutim od alfe me najvise odvraca cinjenica da cu je kad za to dodje vreme jako tesko prodat dok Audi vrlo brzo nadje kupca, to me najvise sputava u odluci sta uzet Alfu ili pak Audi
 
Nazad
Vrh