AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Kad sam kupio auto dosao je sa tng uredjajem.Auto je uvezen iz Belgije i imao je propatnu dokumentaciju i atest koji vazi do 2018-te.Tako da uopste ne sumnjam u to da nije uredjaj ispravno ugradjen.Secam se da je u boci bilo oko 40l plina i da sam sa tom kolicinom presao skoro 500km,tad i nikad vise!Jbg cim sam dosuo kod nas plin osetila se razlika,tako da te prige kako je kod nas gorivo-plin istog kvaliteta nek okace oni malo macku o rep.Probleme neke izrazene nisam imao osim povecane potrosnje u zadnje godine.Zimi jeste bilo problema kad je hladnije vreme ispod -5 recimo sekvent prebaci na plin i na leru je znao da stuca,recimo krenem i malo jace stisnem gas i umesto da automatski primi gas hoce da se gusi,posle predjenih par km kad se auto vec lepo zagreje ti simptomi su nestajali radilo je sve ok.Zbog toga mi se desavalo da mi prijavi gresku na motoru i kad ga u servisu prikace na dijagnostiku pokazuje im da je problem smesa u cilindrima i neravnomeran rad motora.Presao sam i preko toga,navikao sam da po hladnom vremenu iskljucim tng i vozim na benzim dok mi se auto lepo ne ugreje zatim prebacim na plin i bude sve u redu nema stucanja i auto lepo vuce.Al jbg kad je doslo do toga da na plin mogu preci svega 20-30 km vise u odnosu na bezin koji sipam za iste pare,jednostavno sam odustao ne vredi se cimati,sipam benzin i vozim se ko covek kad krenem u preticanje stisnem gas auto poleti...Primetio sam da kad sipam gas na omv-pumpi,traje mi osetno duze i lepse se auto ponasa,Mol je takodje dobar,Lukoil i Nis slicni za klasu losiji od pomenutih tako da ima razlike...
 
Na VAG postoji mogucnost da se potrosnja nasteluje ako se ne slaze sa stvarnom.
 
Poslednja izmena:
Evo javno priznajem da sam pogresio.Sad sam na bordu skljocao.Prosecna potrosnja koju pokazuje na zadnjih 4200km je 6.2lit/100km.Znaci da ipak trenutnu potrosnju pokazuje manje od realne jer veci deo voznje sam van grada sa pokazivanjem do 5.5lit/100km.
Ko prizna pola mu se prasta.
 
Video sam te dizele za bozic kad je kod nas bilo - 24 . golf 5 tdi nece, citroen c4 hdi nece itd.

Ali to mi je manje vise, nemam skupih dizni, pumpu,plivajuci zamajac,egr,turbinu itd koji pocinju crkavati zato ih vlasnici i prodaju.
Drugaru bio poceo stucati passat b5 tdi , pogledamo cenu dizni novih ono 75000 komad , 4 dizne skuplje nego ceo auto jbt.

Bilo koji dizel polovan sad uzimati je presao bar 400 000 ako je od preko grane.

Ja ni jedan od tih vasih navedenih problema sa plinom nisam imao. U calibri sam imao stag 300 i presao oko 120000 km sa njim , sad u vectri lovato. Oba rade savrseno. I ne vozim se 20% jeftinije nego 50% u odnosu na benzin.

Pa cak i od dizela je jeftinije i dalje voziti se na plin.
Ne kazem lepsi je trip voziti dizela zbog turbine jer daje taj obrtni al onda provozajte turbo benzinca pa poredite.
Dizel ima obrtnog od 1700 do 3000 i tu ide ispod ili preko pad performansi , a turbo benzinac raspolaze obrtnim od 1700 do 7000 obrtaja.



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Vec kad spominjes tu kalibru.imao sam 2008 i9 vectru a 2,0 16v 150 ks,ista kao kalibra i sa punom opremom.,motor isti kao u kalilbri C20XE crveni poklopac.hteo da ubacim taj slavni sekvent(tad je kostao oko 1000e,i iskreno bilo je za mene puno)kad sam otisao kod majstora,koji radi plin,a uerujem da ga dosta sa foruma znaju-mali gas iz orlovata,majstor mi je rekao da u taj motor nije preporucljivo da se stavlja plin...takav isti odgovor sam dobio i u jednom servisu u bg.zasto neznam ali tako su mi rekli.ja sam ih zvao,jeqg sam hteo da ipak stavim plin jer mi puno trosila ,a iskreno trazio sam jeftinije.,na kraju nije nista bilo od ugradnje.
A za dizne.,ta je cena kod lopova,dizna za cdi kod zeravice je 150eu,ipak,dosta jeftinije od te koju si ti napisao,i crkne ako sipas nekvalitetno gorivo.a sta na benytincu.zapece isto dizne ako ga puno teras na plin...atest,i reatest necu da spominjem...
 
Eto ispade da su ti sto si bio kod njih glupaci od majstora , ja se lepo navozah sa c20xe i sekventom 120 000 km bez i jednog jedinog problema

Na calibri mi jos nikad nije bila zapekla dizna, videcemo na vektri.
Reatest na 5 god 6000 din skupo bas

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Verujem da dosta njih sa foruma znaju tog majstora,i kakav je majstor,tako da ne pisi ako ne znas,mozda je covek hteo da bude siguran,jer za taj posao mora da da i garanciju.
A za atest,ne radi se o tih 6000din,vec sto ljude prave budalama,i stalno nesto izmisljaju.
 
Brate ti veruj njemu koji ocigledno "zna znanje" a ja se navozah posteno. Oces ti verovati njegovoj teoriji ili praksa sta je pokazala

2007 god sam platio ugradnju sekventa 450e , komp stag 300, tomasseto isparivac , valtek dizne. Nikad nista pipnuo, nikad stucnuo , savrseno radio



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
2007 nije bilo sekventa ni u delovima da kupis za te pare,i nemoj da me ubedjujes.cena im bila oko 1000!a taj majstor je uradinj na par hiljada vozila plin,tako da te molim da ne pistes to sto ne znas.
Jbt,imao sam 7,ili 8 auta na plin od 2004,kod je plin bio 17 din.i skoro svaki put kad sam sipao,morao sam da mu stelujem smesu ili ler gas.,.vrhunac je bio kad mi u bocu od 32 litre,u rezervnom tocku,jednom sipali cak 37 litara!!!ko je tu lud i o kakvoj ti isplativosti pises,kad te na oci prave budalom a ne mozes da dokazes??
 
jbrtka, zašto si dozvolio da ti sipaju 37 litara u bocu od 32 litre?
Imao sam plin u jugu, 100k sam prešao sa njim i nikada problema nije bilo, menjao sam samo membranu i filter. U Stila sam ugradio plin kod šabana Radića u Veterniku i tu je katastrofa ugrađen, uvek problemi sa gašenjem na raskrsnici, čim se kvačilo pritisne. Na Dačiji koja je 85k kod mene nikada ništa nije dirano, sve radi ekstra. Na Xsari za 30k nikada problem sa plinom, nije ništa rađeno. Prelazim 30 000 km godišnje i jedino mi je plin isplativ za toliku kilometražu.
 
Poslednja izmena:
Na pređenih 120.000 nisi nikada menjao filter i membrane na isparivaču?
Dok smo voziali Zastavu 128, filter plina smo menjali na oko 10000 km i jednom smo zamenili membrane na isparivacu. Auto je presao 120K km i na kraju slupan. Voznja bila takoreci dzabe, narocito ako se uzme cena plina u BiH. Sad vozimo klasicne dizele, bez turbine i ostalih dodataka. Potrosnja od 6-8 litara mereno metodom sipaj do cepa :ppozdrav:.
 
1000e su bili izvikani brc,zavoli, landirenzo,lovato itd. Za ovaj poljski stag su govorili da je smece ispade jos i najbolji. Ne znam imam li racun , potrazicu , mada sad bas nesto kontam platio sam oko 50 000 din nesto malo manje( ali ne znam koliko je tad euro vredio ja blento sve racunam po sadasnjem kursu :) ) i moja greska 2008 god sam ugradio u septembru ( sad se setih tad se burazeru dete rodilo)
Al opet bilo kako bilo kad se ugradi i podesi kako treba radi savrseno , i calibra i vectra mi maltene mirnije rade na plinu nego na benzinu.
A to da nas kradu stoji i da ne mozemo proveriti koliko sipaju. Zato ja stalno na prazan rezervoar po crvenu i redom testiram , sve sto predjem preko 140km za crvenu je ok. Jednom sam imao priliku na pumpi u selu sipao za crvenu predjoh 80 km , zato izbegavam tu sipati. Na OMV pumpama najvise predjem i njih vise ne testiram.

Meni je u proseku 9l plina potrosnja na vectri , calibri je bila oko 10 jer sam vise pleo po gasu. Sad racunaj naspram tog dizela
9x80 = 720 din na 100 km sto je ekvivalentno 4.8 dizela na 100 km

Kum na puntu 1.3 multi jet ima prosek 4.5L koji nema ni 1000kg i 75 konja

Sad ce mi neko naci da njegov 2.0 ili 1.9 od 130 ili 150 konja trosi manje u proseku od tog puntica

Bas nemam ustede , daj mi tvoju racunicu da vidim da se ne isplati na plin voziti

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Na pređenih 120.000 nisi nikada menjao filter i membrane na isparivaču?
Membrane ne, filtere redovno oba na 20 000km ( 700-800 din su oba)

Na 120 000 sam kupio nov isparivac ( 6500 din) jer zamenske membrane nisu ni priblizno dobre fabrickim i dizne nove uzeh jer su zasluzile da ih zamenim ( 3800din) i zapale mi auto . Nisam presao ni 200km sa novim isparivacem i diznama.

drugar vozi astru g isto stag ima mislim da vec 50-60 000 km nista pipnuo nije sipaj i vozi , ako vidi da sam ga spominjao oglasice se verovatno

Gas je ugradjivan kod 'Sale gas' u Zrenjaninu i bas je dobar momak i majstor.
Kod njega treba zakazati 10 dana ranije jer se ne moze doci na red



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
2006 godine na Audi C4 2.3e K Jetronic sistem ugrađen Lovato gasni uređaj.Plaćeno negde oko 180-200 eura ne znam baš tačno ali nije bilo skuplje.Plin je tada bio od 22 do 24 dinara i vožnja skoro pa džabe na njegovu prosečnu potrošnju od 12l na 100 pređenih km.Prešao sam sa njim 210.000 km do 2012 godine kada je prodat.Za to vreme isparivač je remontovan 4 puta(zamena membrana,dihtunga i O ring gumica-redovan servis na 50.000 pređenih km).Filter je u početku menjan na svakih 10.000 pređenih km ali kako je na toj pređenoj kilometraži bio nemoguće skinuti filter bez rađanja mečke interval zamene je smanjen na 5.000 pređenih km.Na benzin za svo vreme provedeno kod mene nije prešao ni 500 km a na plin je uvek paljen i vožen bez ikakvih problema sa zamrzavanjem isparivača.
 
Vidim ipak ima i ljudi zadovoljnih plinom , tako da se sve uglavnom svodi na majstora i kvalitet ugradnje

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Druze i ja sam bio prezadovoljan sa plinom,i pored svega sto sam se namucio.ali kad su poceli da dizu cenu plina,pa ateste boce,isparivaca na par godina,smucilo mi se.samo 1 auto mi nije imao atest.znam slucajeva da auto ima fabricki uredjaj,koji je jos atestiran,a ovi ne priznaju,pametniji od fabrike.,pa ko je ovde budala?
 
Ja sam se takođe zbog tih za.ebancija koje su uveli za reateste,ateste,zamene boca kojima je istekao rok trajanja,prepravke instalacija itd vratio na dizela.
 
Nazad
Vrh