AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ovo nisam hteo da komentarisem,ali sad cu da napisem.
Drugar isto imao kalibru 2,0 16 v sa plinom,i upalila se od plina i izgorela skroz.bio sam tamo dok je gorela,nije bilo sanse da se ugasi.to je bilo misli 2004,ili 5.
 
Jok , neki debili za bozic zapalili i moj i jos dvoje kola u selu isto vece .
Boca se menja na 10 godina i kosta desetak hiljada- tocak boca sa multiventilom.
Sve to mi je jeftinije od plivajuceg zamajca itd
Koliko kosta zamajac za te pare se ugradi i plin i atest i reatest. A vek trajanja mu je oko 150-200 000( neki vise neki manje xavisi od ko ga je vozio i kako)
Mom teci na audiju a4 2.0 tdi na 150 000 crkne plivajuci 1200e iz dzepa puff

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ovo nisam hteo da komentarisem,ali sad cu da napisem.
Drugar isto imao kalibru 2,0 16 v sa plinom,i upalila se od plina i izgorela skroz.bio sam tamo dok je gorela,nije bilo sanse da se ugasi.to je bilo misli 2004,ili 5.
E vidis zato se menja stalno i dopunjuje zakon , po novom na multiventilu na boci mora biti el ventil i dok kompjuter ne da signal plin ne dospeva do motora nego stoji u boci sto nije slucaj kod starijih sistema gde je ventil bio na isparivacu ili pored kao kod vakumskih sistema pod haubom a cevi pod pritiskom non stop.

Tom drugaru bas bila dobra calibra i plin sigurno , instalacije i plinske i elektricne bile tip top kad je pustala i plin i varnicila elektricna . to se zove
NEODRZAVANJE

Drugaru se zapalio imt 539 sam u garazi , a nema plin :) neispravne instalacije, masan motor oce to

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ovde se cula eksplozija dok je verglao,i vatra je krenula iz usisne grane,
Pa ne crkavaju ni ti plivajuci bas tako cesto,i ti pises cene kod ovih derikoza,uvek se nadje zamenski deo,koji je dosta jeftiniji,verujem da ni ti ne stavljas u svoj auto sve original delove,a nadje se i dobar polovan,
Ja sam tako pre neki dan zvao deltu.trebaju mi kocioni diskovi za motor hondu,prednji 37000,zadnji 29500,i posle sam nasao u kuli za 15000oba...a nemaju ni svi auti taj plivajuci,.sa autmatskim menjacem.
 
Ta pucanja iz usisne grane su zbog lose ugradnje, na jednoj Xantiji se isto to desavalo ali ugradnja je katastrofa, to vecito nije radilo kako treba. A ja sam izgradio plin na Passatu b3 jer sam imao problema sa trokiranjem na plin pa posle sam aktivirao benzin ali posto je karburator u pitanju ja sam sumnjao i na njega dok se nije ugasio potpuno, ispostavilo se da je razvodnik zezao ali cale nije hteo vise da cuje za plin jer krenuli atesti i te fore i ja izgradim plin. Ali dok je radilo radilo je to ok.
 
Ovde se cula eksplozija dok je verglao,i vatra je krenula iz usisne grane,
Pa ne crkavaju ni ti plivajuci bas tako cesto,i ti pises cene kod ovih derikoza,uvek se nadje zamenski deo,koji je dosta jeftiniji,verujem da ni ti ne stavljas u svoj auto sve original delove,a nadje se i dobar polovan,
Ja sam tako pre neki dan zvao deltu.trebaju mi kocioni diskovi za motor hondu,prednji 37000,zadnji 29500,i posle sam nasao u kuli za 15000oba...a nemaju ni svi auti taj plivajuci,.sa autmatskim menjacem.
Jeste al zamenski deo ne traje tih 150-200 000 . zato i vozim benzinca pa mogu da priustim i pokoji original deo da stavim jer za benzinca i nisu skupi koliko su za dizela.
Na calibri sam npr menjao lambda sonde zamenske ngk 6000 placao , ckle mi dve , po god dana trajale a bosch traje do 150000 km. I nisam resio problem dok se nisam za bosch ispruzio sto naravno mnogo skuplja varijanta ali i jeftinija od te dve ngk koje su crkle.

80% ljudi sto dizela vozi da crkne pumpa ili dizne,zamajac stajali bi im parkirani par meseci sto ih ja bar poznajem.

Svaka cast ima i onih sto odrzavaju kako treba ali su verovatno i imucniji.

Generalno mi srbi smo sirotinja

I ja da imam para i da mi popravke ne predstavljaju opterecenje za kucni budzet vozio bi 3.0 tdi

Ovako sam osudjen na sto jeftinije odrzavanje i sto jeftiniju voznju a to je trenutno gas

A te eksplozije u usisnoj grani uglavnom su na vakumskom sistemu , na sekventu nikad ali nikad nisam imao detonaciju

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
daner ti uporedjujes calibru koja je stara 25 god. i delove za nju imas i na trafici da kupis sa dizelima koji su mnogo noviji. I na Golfu 2 je potrosnja 4 l i naspram calibre su delovi dzabe. Sipas gasno ulje,dosipujes ulje u motor i teras. Nema zamajac.
 
Poslednja izmena:
Nista ti novi benzinski motori nisu napredniji od tog calibrinog tako da mogu porediti ( jedino u eko normama su) , a porediti onaj motor iz golfa 2 koji je tehnologija sezdesetih godina sa novim dizelima je smesno.

Benzinski motori skoro nista nisu napredovali u zadnjih 25 godina , samo ih shtroje sa eko normama. Smanjivaju kubikaze i rokaju turbine.
Taj u calibri motor je izmisljen davne 1985 godine i dan danas je pojam sto se benzinaca tice, na otvorenom putu 6-7l ( grad 10-11 zavisi od vase noge) benzina sto je za 150 konja smesno, a taj traktor od golfa 2 je trosio 5l i sa 3x manje konja

Dizel je doziveo revoluciju u skorije vreme, benzinac je to odavno.

Eto navedi mi primer atmosverca 2.0 novog glanc benzinca bez turbine da ima vise konja od tog opelovog iz 1985 god tad je bila oznaxa 20xej motora i imao je 156konja slobodno proveri.
Ili pezoov mi16 , hondin 1.6 vti 160 konja itd .
I delova na trafici nema ni za jedan
Da mogu naci taj 20xej u super stanju ( sto vise ne postoji) izvadio bih ovaj iz vectre 1.8 nebih ni trepnuo i ubacio bih.

Ono su bili izdrzljiviji motori i bolja kola
Na calibri kompjuter stajao u kabini a na vectri na motor usrafljen i naravno crkavace od izlozenosti vibracijama i temperaturi,
leptir gasa elektricni kad crkne ushi otpadaju posto je nov , na onom sajla bila 1000 din nova teraj dalje,
Dis moduli( bombine) crkavaju isto jer su izlozeni temperaturi dok na starijim bili na sasiji i menjaju se samo kablovi sad dis modul 15000 din
Itd itd poceo sam roman pisati

Da ne duzim

Uglavnom skontali su da se ne isplati praviti kola da traju vec da se i na delovima mora zaraditi jos vise






Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
te motore sto si napisao davno je vreme pregazilo,nazalost...ni honde crx,ni pezo mi16,davno nisam video da neko vozi...calibru jos tu i tamo,a koliko km izdrze,to nisi napisao,??i da 6,7 potrosnja,ko ima takav motor,tesko da toliko trosi,jer to ne kupuju prnzioneri,invalidi ,i sta ja znam...tako da je dosta veca potrosnja
 
Das mi bilo koji novi da mu priredim toj calibri sta sam sve radio 10 godina , nece ni god dana sastaviti raspasce se.jbg bio mlad i lud
Dan jedan nije prosao da nije u 8000 obrtaja uterana i navlacenje svakom brzinom do blokade, slajfovanja, trkanja , 0-100 merenja itd itd.
Prece svaki 600-700 000 uz dobro odrzavanje i normalnog vozaca.
Nekad je 150 konja bio sportski auto i kupovali neizivljeni kao ja.
Danas 150 konja skoro svaki ima.




Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Dobri su opelovi motori..pogotovo stariji..imo sam tri askone...jedna 1300 kubika pa potom jednu od 2000 kubika i zadnja od 1600 kubika.Ova od 2000 kubika je isla nenormalno samo je takva bila i sa potrosnjom
 
Nevjerujem da je ikad potrosila ispod 9 litar al u cetvrtoj si mogo preticat slobodno ne razmisljajuc ocel potegnut....Zaboravio sam koliko je bila kilovata...vozio sam ju prije 12 godina
 
Nazad
Vrh