AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Tesko je o potrosnji raspravljat...imam audija jaje 19 E...66 kilovata i otvorene voznje mi uzima oko 7 litar plina a u gradu i ovdje na selu ide i do 15 litar
 
Nista ti novi benzinski motori nisu napredniji od tog calibrinog tako da mogu porediti ( jedino u eko normama su) , a porediti onaj motor iz golfa 2 koji je tehnologija sezdesetih godina sa novim dizelima je smesno.

Benzinski motori skoro nista nisu napredovali u zadnjih 25 godina , samo ih shtroje sa eko normama. Smanjivaju kubikaze i rokaju turbine.
Taj u calibri motor je izmisljen davne 1985 godine i dan danas je pojam sto se benzinaca tice, na otvorenom putu 6-7l ( grad 10-11 zavisi od vase noge) benzina sto je za 150 konja smesno, a taj traktor od golfa 2 je trosio 5l i sa 3x manje konja

Dizel je doziveo revoluciju u skorije vreme, benzinac je to odavno.

Eto navedi mi primer atmosverca 2.0 novog glanc benzinca bez turbine da ima vise konja od tog opelovog iz 1985 god tad je bila oznaxa 20xej motora i imao je 156konja slobodno proveri.
Ili pezoov mi16 , hondin 1.6 vti 160 konja itd .
I delova na trafici nema ni za jedan
Da mogu naci taj 20xej u super stanju ( sto vise ne postoji) izvadio bih ovaj iz vectre 1.8 nebih ni trepnuo i ubacio bih.

Ono su bili izdrzljiviji motori i bolja kola
Na calibri kompjuter stajao u kabini a na vectri na motor usrafljen i naravno crkavace od izlozenosti vibracijama i temperaturi,
leptir gasa elektricni kad crkne ushi otpadaju posto je nov , na onom sajla bila 1000 din nova teraj dalje,
Dis moduli( bombine) crkavaju isto jer su izlozeni temperaturi dok na starijim bili na sasiji i menjaju se samo kablovi sad dis modul 15000 din
Itd itd poceo sam roman pisati

Da ne duzim

Uglavnom skontali su da se ne isplati praviti kola da traju vec da se i na delovima mora zaraditi jos vise






Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Ne diraj mi golfa, Daner.:haha: Nije ti cika Laza rekao da poredis golfa2 i nove dizele, nego ti pravis paralelu cijene odrzavanja calibre i novog dizelasa, a to nije isto.Rekao ti covjek da uporedis cijene za calibru i recimo golfa benzinca iz iste godine kao i opel, sto mu dodje isto, odnosno nije jevtinije je odrzavati dvojku. A sto se tice pomenutog mk2, istog posjedujem 20 god, njegova direktna konkurencija , tipa suze ili tipa, a i indirektna konkurencija su istrulili po otpadima jos prije 10 god, a on se kotrlja jos u prilicnom broju.
 
Meni se ucinilo da on poredi odrzavanje kalibre sa novim benzincima i odrzavanje golfa dizela sa novim dizelasima
 
Video sam te dizele za bozic kad je kod nas bilo - 24 . golf 5 tdi nece, citroen c4 hdi nece itd.

Ali to mi je manje vise, nemam skupih dizni, pumpu,plivajuci zamajac,egr,turbinu itd koji pocinju crkavati zato ih vlasnici i prodaju.
Drugaru bio poceo stucati passat b5 tdi , pogledamo cenu dizni novih ono 75000 komad , 4 dizne skuplje nego ceo auto jbt.

Bilo koji dizel polovan sad uzimati je presao bar 400 000 ako je od preko grane.

Ja ni jedan od tih vasih navedenih problema sa plinom nisam imao. U calibri sam imao stag 300 i presao oko 120000 km sa njim , sad u vectri lovato. Oba rade savrseno. I ne vozim se 20% jeftinije nego 50% u odnosu na benzin.

Pa cak i od dizela je jeftinije i dalje voziti se na plin.
Ne kazem lepsi je trip voziti dizela zbog turbine jer daje taj obrtni al onda provozajte turbo benzinca pa poredite.
Dizel ima obrtnog od 1700 do 3000 i tu ide ispod ili preko pad performansi , a turbo benzinac raspolaze obrtnim od 1700 do 7000 obrtaja.



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Evo, naravno da calibra nema plivajuci, injektore kao na pd sistemu, turbinu, ali nema ih ni recimo jaje 1.8s.
 
Jbg ja nmg pricati o necemu sto nisam imao jer nisam kompetentan , i konkurencija je bila slicnih performansi i potrosnje jedino je calibra malo odstupala zbog aerodinamike pa je za istu konjazu imala malo manju potrosnju i veci top speed.

Drugar ima calibru turbo , 6 brzina ,4x4 stalni pogon , chipovana na 250 konja e to ide ko nevreme za kantu iz 1993 god.

taj blok i glava su isti kao na mom sto je bilo a identicni su kao na novim opelima 2.0 turbo.
Ja sam na primer stavljao metalni dihtung glave od z20let motora ( 2000+ godiste 2.0 turbo) sve je identicno.
Opel bukvalno 30 god drzao u proizvodnji isti agregat samo trpalo gluposti oko njega koje se kvare. Mislim da su sad sa istim blokom i glavom dogurali na 300 konja.

Ko na belorusu :) motor iz 1970 i sad u 2017 isti samo duplo vise konja sad ima :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ne diraj mi golfa, Daner.:haha: Nije ti cika Laza rekao da poredis golfa2 i nove dizele, nego ti pravis paralelu cijene odrzavanja calibre i novog dizelasa, a to nije isto.Rekao ti covjek da uporedis cijene za calibru i recimo golfa benzinca iz iste godine kao i opel, sto mu dodje isto, odnosno nije jevtinije je odrzavati dvojku. A sto se tice pomenutog mk2, istog posjedujem 20 god, njegova direktna konkurencija , tipa suze ili tipa, a i indirektna konkurencija su istrulili po otpadima jos prije 10 god, a on se kotrlja jos u prilicnom broju.
Konacno da neko razume.:bravo:
 
Druze,i volksvagen ima isti motor od jedinice je isti kao i u trojci,samo ima turbinu,interkuler i ostalo je skoro isto...recimo neke trojke imaju gas na sajlu,a neke elektronski,ali fizicki je isti motor...isto tako i mercedes...za druge ne znam.
Jbg ja nmg pricati o necemu sto nisam imao jer nisam kompetentan , i konkurencija je bila slicnih performansi i potrosnje jedino je calibra malo odstupala zbog aerodinamike pa je za istu konjazu imala malo manju potrosnju i veci top speed.

Drugar ima calibru turbo , 6 brzina ,4x4 stalni pogon , chipovana na 250 konja e to ide ko nevreme za kantu iz 1993 god.

taj blok i glava su isti kao na mom sto je bilo a identicni su kao na novim opelima 2.0 turbo.
Ja sam na primer stavljao metalni dihtung glave od z20let motora ( 2000+ godiste 2.0 turbo) sve je identicno.
Opel bukvalno 30 god drzao u proizvodnji isti agregat samo trpalo gluposti oko njega koje se kvare. Mislim da su sad sa istim blokom i glavom dogurali na 300 konja.

Ko na belorusu :) motor iz 1970 i sad u 2017 isti samo duplo vise konja sad ima :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Moj Opel Ascona je bila najveca ljubav :ppozdrav:
evo je nekad
sad skupja rdju na salašu

228253_1527591409734_2075434_n.jpg


- - - - - - - - - -

moj Opel Ascona je bila najveca ljubav :ppozdrav:
evo je nekad
sad skupja rdju na salašu
jela je gume
a eno i sedmica u pozadini :ppozdrav:
227236_1527611770243_3802890_n.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Konacno da neko razume.:bravo:
Nista calibra nije jeftinija za odrzavanje nego neki 20 godina noviji opel benzinac. Poredjenja radi protokomer za calibru kosta 380e nov a za ove novije je 100e. Dis modul kosta za novije oko 15000 marke beru , razvodna kapa,ruka, bombina i kablovi marke beru za calibru kostaju 25000. Itd itd jel vam dosta paralela o skupljem odrzavanju starijeg automobila ili da nastavim? Original delova nema vise za nju naci u srbiji.
Kad sam spalio motor i radio generalnu novu uljnu pumpu sam narucivao iz engleske, klipove mahle iz nemacke jer u srbiji nije bilo . i sto je zanimljivo ona fabricki kovane klipove mahle ima i ladno sam ih istopio chipom i jurcanjem. posle toga sam vratio fabricki komp i pipao vise nista nisam .bukvalno sipaj i vozi. Da nisam chipovao nebih imao skoro ni jedan kvar al jbg meni uvek malo konja.


Al da vas vise ne smaram vise sa starudijama ja bih mogao ovako 66 dana

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nista ti novi benzinski motori nisu napredniji od tog calibrinog tako da mogu porediti ( jedino u eko normama su) , a porediti onaj motor iz golfa 2 koji je tehnologija sezdesetih godina sa novim dizelima je smesno.

Benzinski motori skoro nista nisu napredovali u zadnjih 25 godina , samo ih shtroje sa eko normama. Smanjivaju kubikaze i rokaju turbine.
Taj u calibri motor je izmisljen davne 1985 godine i dan danas je pojam sto se benzinaca tice, na otvorenom putu 6-7l ( grad 10-11 zavisi od vase noge) benzina sto je za 150 konja smesno, a taj traktor od golfa 2 je trosio 5l i sa 3x manje konja

Dizel je doziveo revoluciju u skorije vreme, benzinac je to odavno.

Eto navedi mi primer atmosverca 2.0 novog glanc benzinca bez turbine da ima vise konja od tog opelovog iz 1985 god tad je bila oznaxa 20xej motora i imao je 156konja slobodno proveri.
Ili pezoov mi16 , hondin 1.6 vti 160 konja itd .
I delova na trafici nema ni za jedan
Da mogu naci taj 20xej u super stanju ( sto vise ne postoji) izvadio bih ovaj iz vectre 1.8 nebih ni trepnuo i ubacio bih.

Ono su bili izdrzljiviji motori i bolja kola
Na calibri kompjuter stajao u kabini a na vectri na motor usrafljen i naravno crkavace od izlozenosti vibracijama i temperaturi,
leptir gasa elektricni kad crkne ushi otpadaju posto je nov , na onom sajla bila 1000 din nova teraj dalje,
Dis moduli( bombine) crkavaju isto jer su izlozeni temperaturi dok na starijim bili na sasiji i menjaju se samo kablovi sad dis modul 15000 din
Itd itd poceo sam roman pisati

Da ne duzim

Uglavnom skontali su da se ne isplati praviti kola da traju vec da se i na delovima mora zaraditi jos vise






Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Daner,eto moja 3-ka je150ks i cist je atmosverac i vec ima 16g.Restajling model ima 180ks i opet je cist atmosverac,doduse je 2.2 motor.I opet smem na crtu sa bilo kojim fabrickim modelom do 180ks bio benzinac ili dizel.Nije uvek sve u konjima:ppozdrav: EDIT:da ne pisem nov post bez potrebe,auto je BMW 320i 150ks 6cl.
 
Poslednja izmena:
Clio 2.0 sport je cist atmosferac a 197 hp. I to je bio zadnji model bez turbine, sad ubacuju 1.6 turbo.
 
Nesto tu ne stima , gledam svuda ubrzanje je super za taj reno 6.9 ali samo 215 max speed sa 197 konja ? Ili grese na svim sajtovima

Stani na crtu za hondom type r 2.0 200ks cist atmosverac i hondu s2000 2.0 240 konja isto atmosverac.
:)
Sto se tice bmw potrkao sam se i sa 325 e30 170 konja i sa e36 320 150 konja i oba dobio. Trkao sam se i sa e36 325 190 konja ali me je dobio , bezi mi mic po mic al jbg 40 konja vise.
A verovao ili ne honda civic 1.6 vti me otkinula 160 konja to cudo malo ima i ide jezivo
Sa renault 19 1.8 chamade podjednako ( malo je startniji ali sam imao veci top speed)
Audije one 2.3 lagano prao , a6 2.5 tdi chipovan isto grch ali na kraju mu zmigavac dao .
Kadet 2.0 16v me otkine lagano
Itd itd

Bilo toga masu nekad.na drumu cim vide auto u spojlerima samo obilaze i pale sva 4 zmigavca :)

Sad ne prelazim 80 sa vectrom, tempomat i ko deda neki.
Svi me obilaze :)


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Zato sto ima blokadu,kao i svaki serijski avto.a i gde da teras tom brzinom.samo u nemackoj po autoputevima.
 
Koliko ja znam svaki serijski na 250 ima blokadu naravno koji moze u opste toliko ici.

Mada ja bih potpisao da mi daju auto koji ne ide vise od 120 ali do tih 120 da ide za 3 sec , vise volim taj adrenalin sa obrzanjem nego brzinu.
Koliko sam puta terao preko 220 pa tek kad usporim kontam koji mi je to k...c trebalo . da mi izleti nesto pa da me nema.

Zato sad ko penzioner i gledam sto manje da trosi , tempomat 80km/h i laganica.
Imao sam srecu pa nemam ni jednu kaznu za prekoracenje brzine u 15 godina koliko vozim.




Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
P90D je bio brz,jos brzi je P100D.Do prosle godine su vozili besplatno,picis preko Evrope,bitno samo da ima superchargeri ,punis auto za dzabe i dosta je brzo punjene preko njih.Ali sad vec nesto kosta,mada i dalje je to jeftinije nego na gorivo.Dal ima brzi auto od njega,nzm,ali za 2.5 sekunde ubrzava do stotke ovaj 100D,sta ces brze od toga,nekog mucnina hvata pri tim ubrzanjima.Baterija im (90 i 100D) traje ako vozis normalno ,ja mislim oko 500-600 km,pogon na sva 4 tocka kod 90 i 100D,i ako se gleda u ks ,imaju oko 800 konja ti automobili,sto je mnogoooo.
https://www.youtube.com/user/bjornnyland/videos
Pratim ovaj kanal duze vreme,koliko sam razumeo on dobije za dzabe auto od njih ,i samo ih testira,reklamira.Nzm koji mu je tacno posao,ali stalno vozi negde na duge relacije, za godinu dana je sa njegovim prvim Tesla autom ,P75D,presao oko 130k km,sa tek nekim sitnijim problemima na autu.Ima sad neki novi model Tesle,navodno namenjen svima,tj da mogu skoro svi da ga priuste,oko 30-40k eura valjda kosta.U Srbiji ce se voziti elektricni auto 2050 mozda,posto ja nzm dal mi imamo uopste te punjace po pumpama za njih.
 
Nazad
Vrh