AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Trenutna potrosnja mozda nema veze, ali prosek je tacan mozda u 0,1 l. Mada kod nekih automobila mozda ima vecih odstupanja.
 
Ja sam avto tako kupio,i za sad radi,ja ga licno ne bi nikad cipovao,mada moj je fabricki bio slabiji motor a postoje i jaci,isti takvi motori,tako da ne bi trebalo da mu smeta...
 
Slazem se s konstantacijom da je prosek koji bord pokazuje tacan,meni se krece potrosnja od 8 do 10l na 100km(BMWe46 320 6cl 150ks)mereno vise puta i slaze se mozda u 05l razlike najvise.Sto se plina tice on je tesko sranje i moze da ti trosi i duplo vise nego benzina,kako kad naleti tura,mada zavisi dosta i od toga gde se na kojoj pumpi sipa al jednostavno muljaju puno i mogu slobodno reci da se skoro vise ne isplati voziti na plin.Auto je u mom vlasnistvu vec 7 godina a zadnje 2god vozim iskljucivo na bezin.U pocetku je odnos benzin-plin bio u nekom korektnom odnosu,recimo da je trosio 20-30% plina vise al s obzirom na cenu plina koji je skoro duplo jeftiniji to je bilo ok.Kako je pocela potrosnja da mi sve vise raste posumnjao sam da je mozda problem do tng uredjaja,auto je vozen u par razlicitih servisa u mojoj okolini i posle povere sam svuda dobio identican odgovor,sve je u redu sa uredjajem al potrosnja jednostavno varira i raste zbog loseg kvaliteta plina i nista vise,kazu da im se dosta ljudi obraca s istim problemom al jednostavno nije u pitanju nikakav kvar.Tako da sam ja s plinom raskrstio...
 
Brate meni na plin auto radi savrseno i svima oko mene a vozim sa sekventom vec 8 godina. imam extra majstora decko zna znanje. Svi su prezadovoljni kome god odrzava.
Ja za 1000 din sipam na prazan i sa ovom cenom plina zimi kad je skuplji 80 din predjem 150 km sa vectrom 125 konja.
Sa 1000 din benzina bih presao 80km tako da isplati se itekako.
Jeftinije se vozim nego dizelom, nema skupih delova,pali na -50.

Menjaj ti majstore. imam isto drugara neki putalj mu ugradjivao plin od prvog dana zezao ga auto i proda ga i kupi dizela i sad mi palamudi o plinu a presao sam sa istim 10x vise nego on sa dizelom .
Ljudi pljuju po plinu zbog loseg iskustva sa majstorima.Svako se danas naziva majstorom . majstorluk je naci u cemu je problem i detektovati kvar . odsrafiti i zasrafiti nesto moze ko bilo

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja jedan kvar za 5 godina nisam imao na auto gasu.Ugradjen je bio STAG4 .Lepo smo se vozili.Mada mi ipak sad vise odgovara dizel jer za iste pare po kilometru vozim daleko veci,jaci,sigurniji i udobniji auto.Nisu dizeli sto su nekad bili.Na -17C samo pipnem dugme START i odoooo.
 
Meni i dizel pali na -20bez problema,a za plin,nemoj da se ubedjujemo,od 2005 sam se navozao,i sigurno namenjao majstora,upali on na minusu na plin,ali brzo se ugasi,jer smrzne isparivac,pre nego pocne motor da se zagreva,a kad su pocelu da lazu sa plinom,i da se glupiraju sa tim reatestima,ja sam zavrsio sa plinom,i nemam trenutno nikakve zamerke za dizel.a majsora imam odlicnog,koji je doktor za avto koji vozim,i tesko da cu da ga menjam.,jer zna posao.
 
Ili vozi ako nisi Sremac.

Kupio bih dizel da uzimam mlad i dobar auto, a auto 15g star dizel gde su zreli i dizne i pumpa i turbina i trzajuce kvacilo ... ja ga licno ne bih kupio, ali ni cale rodjeni me nije slusao hteo je dizela jer "malo trose" . Kladim se da mu sledeci auto nece biti dizel. :osmeh:
 
Nazad
Vrh