AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Hahaha....ej dobri ste vi tj. pojedinci.Auto sada trosi 0.3lit/100km manje pri brzini auta od 130km/h za razliku od iste brzine pre cipovanja.Ista deonica puta pri voznji na tempomatu.Imate mnogo pisano o tome.Inace rade oni i traktore.Ko voli nek izvoli.
 
Jel ima neko Passata B5.5 automatika? Kakva su mu iskustva sa menjacem?

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока

Ja sam imao boru 1.9 tdi automatik tip tronic,ja sam na 250000km menjao elektro ventile u menjacu i tada mi je majstor rekao da se ta serija menjaca nije bas pokazala. Na menjacu je bio znak Jaguara i Audija
 
Ko nije chipovao neka proba.Ni ja nisam verovao dok nisam probao_Oni koji su do sada cipovali su isto ovako pricali meni i ja im nisam verovao.Sada vi ne verujete meni.Voziti 150ks i preci na 180ks u istom autu ja sam danas osetio.Nema vise one rupe izmedju 1000 i 1500obr.Ako mi je za 130km/h trebalo 2000obr sad za 130km/h mi treba 1850obrtaja.Evo jednostavnog objasnjenjaPotrošnja goriva, obrtni moment i visina obrtaja motora su u direktnoj vezi. Obično, veći obrtaji motora znače i veću potrošnju goriva. Povećanje obrtnog momenta dozvoljava promenu u viši stepen prenosa na nižem broju obrtaja i samim tim nije potrebno motor dovoditi u veći broj obrtaja. Ujedno, motor je najefikasniji u pri obrtajima u kojima raspolaže najvećim obrtnim momentom.

Kako to utiče na ponašanje vozila?

Pri nižim obrtajima, vozilo bolje i lakše ubrzava. Na višem broju obrtaja snaga i krajnja brzina su tek nešto malo povećane.

Kako to utiče na potrošnju goriva?

Usled povećanja obrtnog momenta, potrošnja je, pri delimičnom opterećenju vozila, smanjena do 10% za putnička vozila, odnosno do 15% za komercijalna vozila. Pri maksimalnom opterećenju vozila, potrošnja ostaje u granicama fabričke potrošnje. S obzirom da je 90% vremena vozilo samo delimično opterećeno, to znači da su uštede u potrošnji gotiva značajne.

Probajte.Niste verovali ni u setvu kukuruza na 19cm jer su vam dede sejale na 33cm.
 
Pa mora biti manja da pokazuje potrošnju koja mušteriju zadovoljava, onda je čipovan u full-u:haha:
Da vidim te tunere koji su sve te automobile stavili na valjke i videli razilcite parametre ponasanja motora na motornoj kocnici simulirajuci razlicite uslove i opterecenja? Pravi čip koji osigurava maximum performansi uz minimum dodatnog habanja i rizika i kosta toliko koliko kosta a ovo kod nas što rade je zajebancija...
 
Poslednja izmena:
Pocerina uzmi sa manuelnim menjačem.Radio komšija skoro tip tronic menjač na A6,cifra blizu vrednosti auta.
 
"Ako mi je za 130km/h trebalo 2000obr sad za 130km/h mi treba 1850obrtaja"

Druze moj izvini al sad ga odvali za medalju.
Chip tuning izgleda menja i prenosne odnose u menjacu :)

Ja sam jos pre 10 god u calibri ne upisao mapu ( chip tuning ) nego zalemljen lexmaulov chip . spalio sam 3 garniture klipova jer mi niko nije rekao da treba povecati pritisak goriva jer sa fabrickim 2.5 bara nije imalo dovoljno za 8000 obrtaja i topilo mi klipove zbog siromasne smese.

Samo valjke priznajem i grafik snage. Ostalo je sve rekla kazala

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
dikolofen,i moj auto je cipovan,i sve je kako si napisao,ide lepo i na manjim obrtajima,startniji je,ali nikako ne trosi manje,cak i do litre vise...
 
Pa onda mora da mi je majstor prestelovao merac potrosnje tj. protokomer da laze i pokazuje manje.Imam snimak od pre pet dana gde na 98km/h u 6 trosi 4.2-4.3 litre.Snimak 4 minute bez prekida.Probacu ga opet tako da vidim.Ako bude oko 4 ili ispod snimam opet i onda sve postavim ovde.
 
Evo snimicu i ja meni na vectri na 100km/h i tempomatu na plinu pokazuje board komp 4.9 -5.2 , a realno trosi 7l pri toj brzini mozda i vise. sipao prazan rezervoar plina do cepa izvozao se uglavnom otvoren put kompjuter mi pokazivao 6.5 prosek a meni kad je nestalo i preracunam ispalo 8L.

za potrosnju se uzima signal sa dizni , koliko puta otvori i zatvori prema tome pokazuje potrosnju
 
Resetuj ga i proveri za par dana koliko ti je prosecna.
@daner,plin uopste nije merodavan za potrosnju?varira i do 100odsto..
 
Potrošnja koju board prikazuje tokom vožnje nema veze sa vezom.To je čisto onako da se šareni i deluje moćnije.U skrivenom meniju board-a može da se pogleda realna potrošnja i to baš iznenađujuće za ne poverovati.
 
Nazad
Vrh