AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Niko se ne glupira,napisao sam lepo dvaput,i sad cu treci put...STVAR UKUSA....za mene je to auto koji ne mozes da teras po nasim putevima,po jamama,mali,i nemoze da bude udoban kao bmw 5.audi a 6,ili mercedes ...a i nemas gde da ga pustis,ni moj ne mogu da vozim ni na pola gasa a da ne uletim na radar...to sto ga neko nahvali ne mora da bude tako...a potrosnja...barem od 2000 na gore,malo koji od 230 ks trosi vise od 8 a ne od 10...
I nije poenta da bude udoban nego da prepisa sva tri auta koja si naveo u istoj konjaz, znaci auto za grad i kurcenje a ne za selo i da ides na more sa njim :ppozdrav:
 
Ja sam pre vectre vozio calibru 2.0 150 konja , ista je potrosnja kao na vectri mozda cak i manja bila a isla neuporedivo bolje.
To sto ti je trosila 20l nesto nije bilo ispravno, meni u gradu sa konstantnim cepanjem i divljanjem nije prelazila 12-13 plina, otvoreno 8 plina

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Tako je i meni trosila,u pocetku,ali vremenom se povecala..niko to nije znao da popravi,ni anusic ,ni nikola iz panceva,.i na kraju dosla na preko 20l.

- - - - - - - - - -

I nije poenta da bude udoban nego da prepisa sva tri auta koja si naveo u istoj konjaz, znaci auto za grad i kurcenje a ne za selo i da ides na more sa njim :ppozdrav:

Dragane,znam ja dobro sta je poenta,ali i pored takvog super auta,sa takvim performansama,,takvom lepotom,,malom cenom registracije,ja jos nisam primetio da ima neko takav auto,osim ovog u oglasu i mozda neki primerak v bg.,a cena je tako mala i povoljna..
 
Razlog je taj sto wankela u srbiji niko ne zna raditi , a kad treba generalna blok se baca i kupuje novi. Da mi je naci rx8 sa sjebanim motorom za 2000e i da ubacim neki klasican 2.0 turbo vozio bih ga nebi trepnuo. Ovako sta raditi sa wankelom kad rikne

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Razlog je taj sto wankela u srbiji niko ne zna raditi , a kad treba generalna blok se baca i kupuje novi. Da mi je naci rx8 sa sjebanim motorom za 2000e i da ubacim neki klasican 2.0 turbo vozio bih ga nebi trepnuo. Ovako sta raditi sa wankelom kad rikne

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

I ja da nadjem nekog GL-a pa da mu upakujem od 123ke..
 
Drug ima pasata b2,dizel.Ima problem sa paljenjem.Prilikom prvog paljenja,auto upali bez problema,radi desetak sekundi i ugasi se.I tako par puta.Kasnije kada je motor vruc,pali bez problema.Remontovao je njegovu PVP,montirali drugu takodje remontovanu i isti je problem.Sta bi mogao biti problem?
 
Dovod goriva negde vuce vazduh, neka proba da ugradi, negde izmedju filtera i rezervoara, nepovratni ventil.
 
Danas uradio chip tuning na mojoj laguni.Sa 150ks digli na 180ks.Dobio i oko 62nm obrtnog momenta.Velika razlika u snazi.Bolji odziv na pedalu gasa.Manja potrosnja pri istoj brzini.
Ja zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Laguna sa 127 i 132kw imaju isto kvacilo kao moja sa 110kw.Ja sam sad sa 110 digao na 132kw.Nemam nameru da ga menjam dok ne bude crklo.
 
Jel ima neko Passata B5.5 automatika? Kakva su mu iskustva sa menjacem?

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
Licno nemam iskustva ali imaju dva drugara sa kojima se cesto vozim i vrlo su zadovoljni.Moj nije automatik obican manuelni ali planiram menjati i verovatno cu uzeti automatik jer vidim da ljudi nemaju nekih posebnih problema!
 
Koja kontradiktornost bolje ide manje trosi , nebih rekao da je tako . obicno da bi se snaga povecala potrebno je vise goriva sagoreti.
Ovde ispade manje goriva vise snage.

Samo valjci i da se vidi grafik

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nije tu stvar u kolicini gorova, vec u momentima ubrizgavanja, pritiscima goriva i vazduha i jos nekih faktora.
 
Neće da može više snage uz manju potrošnju jedino ako ide na vazduh :haha:
 
Uglavnom povecava se pritisak vazduha i kolicina goriva srazmerno da bi bila idealna smesa , kad se to dvoje poveca raste i snaga , pritisak goriva mislim da je fixan , onda se menja vreme otvorenosti injektora da bi se vise goriva ubrizgalo .
Ne znam jel treba verovati logici ili tim prodavcima magle sto uzimaju pare :)


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh