AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Odignes tocak,zalaufas ga i ako se ne cuje u njemu onda je do podvozja
 
Gume sam izdusio i ponovo napumpao ali nista, sve isto... kad tocak okrenem na diyalici ne cuje se nista, kad spustim i gurnem auto cuje se neko skripanje, nema trika da mogu da ustanovim sta je ...
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije valjda da si stvarno ispustio vazuh i opet napumpao?? Nemoj mindjusara slusati kad se sali, slusaj ga kad nesto kaze ozbiljno.
 
Nisam ispustio brate vazduh skroz, malo sam pripumpao, i mislim da je ovo forum dje treba da pomazemo jedni drugima a ne da odmazemo... :ppozdrav: a inace, jednom mi je majstor rekao da skirpanje moze da bude i od pneumatika, ukoliko guma predje preko neke rupe pri vecoj brzini, tako da to i nije nemoguce... :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Jojj, Momo...

- - - - - - - - - -

nisam ispustio brate vazduh skroz, malo sam pripumpao, i mislim da je ovo forum dje treba da pomazemo jedni drugima a ne da odmazemo... :ppozdrav: a inace, jednom mi je majstor rekao da skirpanje moze da bude i od pneumatika, ukoliko guma predje preko neke rupe pri vecoj brzini, tako da to i nije nemoguce... :)

Inace nije nemoguce, pogotov ako si napr. menjao gume, i uzeo vece, video sam tako nesto sa zimskim gumama (koje su uzete u setu s felnama pa ET brojevi nisu bas bili u "sinkronu"). Ali je to bilo vise krcenje nago skripanje (ide guma na gumu/plasticni zastitnik, ne metal na metal).
Da li su menjane pakne nedavno? Moze biti mnogo toga od cega moze da bude... ja samo "zabadavam" u mrak...

- - - - - - - - - -

Neslana šala,čovek traži pomoć :bravo:

Dobro, cika Boro, nemojte biti o'ma na kraj srca.
 
Jel si bas siguran da skripi nesto kod tocka? Opisi malo uslove u kojima se to javlja i sam taj zvuk. Da nije neki kais ispod haube pored desnog tocka pa da ti se cini da je tocak?
 
Pa mogu da budu i plocice u pitanju samo sto onda ne bi mogo da rukom okreces tocak. Barem ne lako vec bi islo tesko.
Moze i "poluosovina" da struze negde, a kad podignes dizalicom da ne struze pa se tad i ne cuje.
 
Jedino sto je dobro je mala registracija :osmeh: Ne bih se usudio da vozim vankel. mada mi je rx8 bio omiljen na NFS Undergrund 2 :bravo:
 
Nazad
Vrh