AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Koji je motor u tvom autu i koje je god.? Ako mozes navedi probleme ? Kakav je za voznju zimi ( po snegu ) ?
 
Trebalo bi da je N47 2007 godiste.
Nije bilo nekih velikih problema za taj vremenski period ali nije puno ni presao. Dosao je sa 140 hiljada, na 210 je radjena turbina motora (370e) na 230 je pukao hladnjak tj ispravica klime u instrument tabli (450e). I to su jedina 2 veca kvara koaj je imao.Menjan je termostat motora jer je zaglavio na otvorenom pa zimi slabo radilo grejanje. Menjane su jednom plocie na kocnicama i grejaci motora. Unutra su rukohvati na vratima popustila guma pa se pocela razvlaciti kao zvaka,to je zamenjeno i to je to. Spominjali su da ima neka klapna u usisnoj grani koja moze da napravi problem,nz da li je to kod mene skinuto ili jos stoji.
cena servisa se krece od 150-210e zavisi da li se menjaju svi filteri.

Sto se tice zimske voznje ako stanes u dubok sneg neces krenuti. Kad se naviknes nema problema u zimskim uslovima. Ali uvek moras biti oprezan.

 
Imam ja e90, sa m47 motorom, 163 ks, oko 30 000 km sam prešao sa njim. Kvalitet materijala u kabini odličan. Do sada sam mu menjao grejače, oko 1000 dinara komad, senzor nivoa ulja u motoru (100e), i ono što im je mana i crkava je modul grejača. Ima zamenski Huco koji je loš, i košta oko 10 000 din., i original u Raduloviću 30 000 dinara.
 
I ja gledam m47 . Probao sam onaj slabiji od 122 ks i ide to odlicno . Osecaj u voznji fenomenalan . U krivinama osecaj kao da si zalepljen za put . Kao da si u kartingu . Mogu samo da zamislim kako ide taj od 163 . 🙂
 
Ja sam pre bmw-a vozio Reno 1.6 benzinca sa plinom od 110 ks, tako da je razlika ogromna u mom slučaju. Često vozim koleginog Audija a4 b8.5 od 143 ks, ide za nijansu lošije od bmw, ne primeti se ta razlika od 20 ks toliko, ali je osećaj u vožnji 100 puta bolji kod bmw-a.
 
Ako se baš odlučiš za njega prvo vidi u tvom kraju ko ga popravlja a da je pošten,delova ima, zadnja vuča može biti problem ali sa novom i dobrom gumom ide to. Tvrd na volanu, menjaču, ali upravlljiv i stabilan. Sve u svemu gledaj primerak sa istorijom održavanja.
Imam ga u vlasništvu, sam ga održavam m47, auto ima dušu.
 
Malo ih je sa kubikazom do 2000 ccm . A i nije bas mala razlika u ceni plus su koliko sam primetio karavani , a gde moze BMW da bude karavan . 😃
Ja sam ih jedno vreme bas pratio i ima ih od 2000 kubika kolko oces, bar je tad bilo. A razlika u ceni kako kod koga, ali nista preterano, bar po meni. Jedino sto kazes, pretezno karavani, bas sam i ja to zapazio, mada mi nije smetalo.
 
I ja gledam m47 . Probao sam onaj slabiji od 122 ks i ide to odlicno . Osecaj u voznji fenomenalan . U krivinama osecaj kao da si zalepljen za put . Kao da si u kartingu . Mogu samo da zamislim kako ide taj od 163 . 🙂
m47 voli da se greje, a klapne ne vole da se greju, pa gledaj da uzmeš onaj gde su već skinute :D N47 uzimaj samo ako je menjan lanac,bar onaj do kabine.
 
Zaboravio sam reci da je po meni najveci nedostatak e90 bmw-a to sto nema rezervi tocak ni mesto u gepeku predvidjeno za njega. Ako stavis tocak u gepek zauzeo si 60% istog. I da pogresio sam kod mene je N47 motor.
 
Nazad
Vrh